• DOSTĘPNOŚĆ CYFROWA- DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

          • DOSTĘPNOŚĆ CYFROWA- DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

             

            Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jamielniku zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

            Data publikacji strony internetowej: 1 września 2009 r.

            Data ostatniej istotnej aktualizacji: 21 września 2020 r.

             

            Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych poza następującymi elementami:

            • filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych oraz lektora języka migowego.

             Wyłączenia:

            • mapy są wyłączone z obowiązku zapewnienia dostępności,
            • zamieszczone  na stronie filmy zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.

            Poprawienie dostępności strony niosłoby za sobą nadmierne obciążenia dla podmiotu publicznego.

            Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

            Oświadczenie sporządzono 21 września 2020 r. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Jamielniku.

             

            INFORMACJE ZWROTNE I DANE KONTAKTOWE

            W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą do tego wyznaczoną od dnia 1 stycznia 2022 r. jest p. Daniel Smukała adres e- mail: smukaladaniel82@wp.plWnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz żądanie zapewnienia dostępności składać można pisemnie na adres: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jamielniku, ul. Szkolna 10, 13-332 Jamielnik, elektronicznie na adres szkoły: zsjamielnik@gminanml.pl.

            Każdy ma prawo wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład na odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu lub audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, wskazując termin przewidywanej realizacji żądania, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewniania dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć skargę/ wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

             

            DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA

             

            1. Do budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jamielniku, ul. Szkolna 10,

            13-332 Jamielnik prowadzą trzy wejścia:

            • główne – od strony biblioteki publicznej,
            • boczne- od strony pawilonu ul. Szkolna
            • ewakuacyjne- od strony boiska szkolnego.

            Do wszystkich prowadzą schody. Przy wejściu bocznym znajduje się podjazd dla wózków i osób niepełnosprawnych.

            1. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze.
            2.  Brakuje miejsca parkingowego  dla osób niepełnosprawnych.
            3. W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
            4. W szkole nie ma oznaczeń w alfabecie Brajla oraz oznaczeń kontrastowych, a także w druku powiększonym dla osób niewidomych lub słabowidzących.
            5. W szkole nie ma możliwości korzystania z tłumacza języka migowego.

             

             

            Więcej informacji o dostępności cyfrowej można znaleźć na stronie Ministerstwa Cyfryzacji poświęconej temu tematowi.

             

             

        • VI edycja "Programu Klub"
          • VI edycja "Programu Klub"

          • W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jamielniku już po raz szósty realizowany był program: "Klub". To przedsięwzięcie Ministerstwa Sportu  skierowane do stowarzyszeń. Korzystając z doświadczeń wcześniejszych edycji programu, Uczniowski Klub Sportowy "Żak" zgłosił się do uczestnictwa w realizacji jego celów. Napisany został projekt, który zyskał akceptację i skierowany został do realizacji. 30 uczniów uczestniczyło w zajęciach sportowych w dwóch dyscyplinach: piłka nożna i unihokej. Prowadzili je nauczyciele wychowania fizycznego: Grażyna Zagórska i Daniel Smukała. UKS „Żak” zyskał też sprzęt sportowy służący szkoleniu w obu dyscyplinach. Koszty realizacji programu pokryte zostały ze środków Ministerstwa Sportu, gminy Nowe Miasto Lubawskie oraz własnych. Dzięki uczestnictwu w zajęciach, uczniowie podnieśli swoją sprawność, nabyli umiejętności technicznych i taktycznych w zakresie piłki nożnej i unihokeja, co przekłada się między innymi na dobre wyniki w zawodach sportowych. Sprzęt sportowy wykorzystany podczas zajęć,  umożliwi kontynuowanie szkolenia po zakończeniu realizacji programu.

        • Dzień Seniora 2021
          • Dzień Seniora 2021

          • 12 listopada 2021 roku w świetlicy wiejskiej w Jamielniku miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Seniora. Tradycyjnie już nasza szkoła włączyła się w organizację i przebieg tego wyjątkowego dnia. Nauczycielki : Iwona Wasilów i Mirosława Granica przygotowały dekorację na potrzeby uroczystości. Święto seniorów uczcili specjalnym występem uczniowie naszej szkoły. Klasa II pod kierunkiem wychowawczyni Katarzyny Przeradzkiej przedstawiła taniec i piosenkę. Grupa cyrkowa „ Paka” pod opieką nauczycielki Grażyny Zagórskiej zaprezentowała się seniorom w numerach tanecznych. Solowy utwór instrumentalny wykonała też uczennica klasy VII Justyna Karaś. Dedykowany seniorom występ naszych uczniów zakończyły życzenia dla bohaterów tego dnia. Nawiązując do piękna jesiennych barw nasi artyści życzyli gościom, aby takie same  kolory czyniły radosnym kolejne dni ich życia.  Tekst i zdjęcia w albumie: Grażyna Zagórska

        • Narodowe Święto Niepodległości 2021
          • Narodowe Święto Niepodległości 2021

          • 10 listopada 2021 roku obchodziliśmy w szkole kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Cała społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej, aby uczcić niepodległościowe święto. W tym dniu szczególnie uroczyście zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Była to też doskonała okazja do wykonania innych pieśni patriotycznych, takich jak "Pierwsza Brygada". Uczniowie klasy VIII przedstawili scenkę, w której wnuczęta rozmawiają z dziadkami o dziejach niepodległości naszej Ojczyzny. Niech to będzie zachęta dla wszystkich, aby takie rozmowy w rodzinach podejmować, zwłaszcza przy okazji Narodowego Święta Niepodległości. Ważnym elementem świętowania jest eksponowanie naszych narodowych barw. Przybrana została nimi szkoła. Pamiętajmy, aby flagi powiewały też uroczyście na naszych domach na znak pamięci, dumy i przywiązania do Polski. Szkolną uroczystość przygotowały wraz z uczniami nauczycielki: Edyta Kozłowska - Lange, Żaneta Szczepańska, Iwona Wasilów i Grażyna Zagórska. (Tekst: Grażyna Zagórska, zdjęcia w albumie: Edyta Kozłowska - Lange)

        • Gminny Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego
          • Gminny Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego

          • 8 listopada 2021 roku w Szkole Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach odbył się doroczny drużynowy turniej tenisowy. Szkołę naszą reprezentowały w tych zawodach dziewczęta: Julia Granica i Olga Luba. Zagrały one w kategorii urodzonych w latach 2007 - 2008. Okazało się, że w tej właśnie grupie było najwięcej startujących drużyn tenisowych i przyszło im walczyć w gronie pięciu zespołów deblowych. Stoczyły one wiele gier przy tenisowych stołach, ponieważ zawody rozegrane zostały systemem: "każdy z każdym". Podsumowanie tenisowych zmagań w tej dziewczęcej kategorii wymagało zastosowania przewidzianych regulaminem środków dla ustalenia poszczególnych miejsc, ponieważ wyniki drużyn były bardzo zbliżone. Ostatecznie nasze reprezentantki stanęły na III miejscu tenisowego podium. Gratulujemy im dobrego wyniku oraz brązowych medali i życzymy dalszych sukcesów w tej dyscyplinie sportu. (Tekst i zdjęcia: Grażyna Zagórska) 

        • Przez cyrkową zabawę do sprawności
          • Przez cyrkową zabawę do sprawności

          • Taką nazwę nosi realizowany w naszej szkole projekt, w ramach którego nauczycielka wychowania fizycznego Grażyna Zagórska prowadzi  zajęcia cyrkowe dla uczniów. Przedsięwzięcie to uzyskało wsparcie Gminy Nowe Miasto  Lubawskie. Zajęcia  cyrkowe cieszą się u dzieci i młodzieży dużym zainteresowaniem.  Podczas ich trwania uczestnicy poznają rekwizyty cyrkowe i uczą się nimi posługiwać. Dzieje się to w atmosferze zabawy, ale osiągnięcie pożądanych umiejętności wymaga długotrwałych ćwiczeń treningowych. Zajęcia cyrkowe są też tak potrzebną przestrzenią do rozwijania kreatywności uczniów, którzy mają wiele pomysłów na osiągnięcie dobrego efektu artystycznego. Oczywistym elementem i  zarazem korzyścią  z uczestnictwa w zajęciach jest  podnoszenie sprawności  fizycznej młodych cyrkowców. Dają też one uczestnikom wiele satysfakcji,  dodają pewności siebie  i uczą pracowitości.  Gratulujemy  uczestnikom zajęć dotychczasowych wyników i życzymy wiele radości z uprawiania sztuki cyrkowej. ( Tekst i zdjęcia w albumie: Grażyna Zagórska).

          • Informacja dotycząca Programu dla szkół

          • (plik do pobrania)

            Szanowni Państwo,

            dziękujemy za udział Państwa szkoły podstawowej w edukacyjnym Programie dla szkół, dzięki któremu dzieci z klas I-V mogą w praktyce uczyć się zasad zdrowego odżywiania, poprzez regularne spożywanie owoców, warzyw i produktów mlecznych oraz powiązane działania edukacyjne.

            Mając na uwadze, iż dla jak najskuteczniejszej realizacji programu i osiągania jego celów ważne jest zaangażowanie zarówno szkół, w których jest on realizowany, jak również wsparcie rodzin dzieci w nim uczestniczących, przekazujemy Państwu do wykorzystania propozycję informacji – listu Państwa szkoły skierowanego do rodziców i opiekunów dzieci uczestniczących w programie. W związku z trwającym pierwszym semestrem roku szkolnego 2021/2022 realizacji programu w przygotowanym liście przypominamy rodzicom o zasadach i celach programu, w którym uczestniczą ich dzieci oraz o jego ważnych aspektach, na które powinni zwrócić uwagę. Zachęcamy również do kontynuowania aktywności związanych ze zdrową dietą oraz aktywnym stylem życia w domu rodzinnym.

            Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o udostępnienie załączonego listu rodzicom zgodnie z formą komunikacji z rodzicami przyjętą w Państwa szkole, np. mailowo lub poprzez dziennik elektroniczny, itp., za co z góry serdecznie dziękujemy.

            Jednocześnie przypominamy, że w ramach realizacji działań edukacyjnych w Programie dla szkół szkoły mogą korzystać z materiałów edukacyjnych dostępnych na stronie internetowej Programu dla szkół https://www.programdlaszkol.org/program/broszury-i-poradniki, takich jak:

            1) pakiet materiałów edukacyjnych obejmujący:

            · cztery filmy edukacyjne oparte na warsztatach kulinarnych,

            · broszurę dla dzieci,

            · poradnik dla rodziców,

            · poradnik dla nauczycieli,

            2) zestaw scenariuszy zajęć edukacyjnych wraz z materiałami pomocniczymi, w tym 2 filmy edukacyjne.

             

            Z poważaniem

            Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

        • Gminny Turniej Piłki Nożnej
          • Gminny Turniej Piłki Nożnej

          • 19 października 2021 roku w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Bratianie drużyny piłkarskie dziewcząt i chłopców z terenu naszej nowomiejskiej gminy rozegrały swój turniej. Naszą szkołę reprezentowali pod opieką nauczycielki wychowania fizycznego następujący uczniowie: dziewczęta: Oliwia Gałdecka, Aleksandra Królikowska, Sandra Ewertowska, Magdalena Łaszkiewicz, Julia Kowalska, Wiktoria Kotłowska, Olga Luba, Monika Ogrodnik i Julia Granica; chłopcy: Bartosz Łątkowski, Jakub Kowalski, Emil Karczewski, Hubert Buczyński, Piotr Zieliński, Dominik Ewertowski, Patryk Rutkowski, Oskar Górtatowski i Radosław Wierzbicki. Obie drużyny rozegrały w systemie: "każdy z każdym" cztery mecze. W całych rozgrywkach piłkarki i piłkarze wykorzystywali swoje umiejętności, aby walczyć o najlepsze lokaty. Na zaangażowanie w grę z pewnością wpłynął długi czas ograniczeń w organizacji zespołowych turniejów z powodu pandemii. Z tego samego powodu walka z innymi szkolnymi drużynami była trudna. Nasza męska ekipa uplasowała się w turnieju na IV miejscu. Dziewczęta zaś wywalczyły w klasyfikacji końcowej miejsce II. Start obu drużyn można zaliczyć do udanych i pozostaje mieć nadzieję, że bedziemy mogli bez ograniczeń pandemicznych uczestniczyć w następnych zawodach. Gratulujemy sportowcom wygranych meczy, strzelonych bramek i kolejnych doświadczeń, które wykorzystane będą w następnych startach. (Tekst i zdjęcia w albumie: Grażyna Zagórska)

        • VI edycja Programu Klub 2021
          • VI edycja Programu Klub 2021

          • Od stycznia 2021 roku trwa w naszej szkole realizacja kolejnej szóstej już edycji ministerialnego Programu Klub 2021. Środki na to przedsięwzięcie pochodzą z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz z gminy Nowe Miasto Lubawskie. Celem programu jest aktywizacja sportowa uczniów i podniesienie ich sprawności fizycznej. Ma to obecnie szczególne znaczenie w warunkach trwającej pandemii, kiedy to możliwości prowadzenia zajęć ruchowych były okresowo ograniczane. Tematyka odbywających się w ramach programu zajęć dotyczy dwóch dyscyplin sportowych: piłki nożnej i unihokeja. Prowadzą je nauczyciele wychowania fizycznego: Grażyna Zagórska i Daniel Smukała. Łącznie program obejmuje 30 uczniów, którzy uczęszczając na zajęcia spędzają w ten sposób swój wolny czas i zyskują sprawność, która jest zarazem niezastąpionym walorem zdrowotnym. (Tekst i zdjęcia w albumie: Grażyna Zagórska)

          • Przyjazd dentobusu w dniu 12 pażdziernika

          • Wzór oświadczenia rodziców (plik do pobrania)

            Poniżej niezbędne informacje związane ze świadczeniami udzielanymi w mobilnym gabinecie stomatologicznym (w tzw. dentobusie).

            Przyjmowanie pacjentów

            • Podczas wizyty dentobusu chcemy zaproponować wykonanie przeglądów stomatologicznych oraz w miarę możliwości zabiegi profilaktyczne (fluorkowanie możliwe jedynie na doczyszczonych zębach).
            • Jednocześnie pragniemy zapewnić, iż zespół mobilnego gabinetu stomatologicznego dokłada wszelkich starań, aby przyjmowanie pacjentów było bezpieczne i zgodne z literą prawa.
            • W mobilnym gabinecie stomatologicznym są zachowane odpowiednie środki bezpieczeństwa.
            • Przy wejściu do dentobusu znajduje się płyn do dezynfekcji rąk. Każda osoba jest proszona o skorzystanie z niego przed wejściem do gabinetu.
            • Fotel stomatologiczny tzw. unit jest dezynfekowany po każdym dziecku.
            • Zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa pacjent do dentobusu powinien zgłosić się w maseczce ochronnej. Dopiero będąc na fotelu zostanie poproszony o ich zdjęcie.
            • W przypadku konieczności oczekiwania na wizytę przed dentobusem, prosimy o zachowanie odległości minimum 1,5 metra od innych osób.
            • Dziecko może być w obecności rodzica.
            • Uczniów z objawami infekcji lub którzy mieli kontakt z osobą zarażoną SARS-CoV-2 lub są objęci kwarantanną prosimy o obecność w innym terminie stacjonowania dentobusu.
            • Prosimy aby opiekun z ramienia placówki cały czas był wyposażony w maseczkę i jednorazowe rękawiczki.
            • Pacjenci zostaną przyjęci przez wykwalifikowany personel: lekarza i asystentkę stomatologiczną.
            • Zostaną zachowane wszelkie środki niezbędne do tego, aby wizyta była bezpieczna dla pacjenta i personelu.

            Wyniki badań

            • Wszyscy rodzice/opiekunowie prawni którzy dostarczą podpisane dokumenty (w załączeniu) otrzymają zamkniętą kopertę z wynikami badań.
            • Wyniki zostaną przygotowane i dostarczone do placówki najpóźniej w ciągu 21 dni od dnia badania (z reguły szybciej).

            Informacje dodatkowe

            • Program mobilnego gabinetu stomatologicznego został uruchomiony w ramach prac nad polityką prozdrowotną kraju i przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18 roku życia.
            • Nasza firma (Ekodent sp. z o.o.) świadczy usługi w ramach podpisanej umowy z oddziałem wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Urzędem Wojewódzkim w Olsztynie.
            • Program jest częścią polityki prozdrowotnej kraju, refundowanym ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia, w związku z czym jest on całkowicie bezpłatny.
            • Dentobus jest pojazdem wielkości karetki pogotowia. W momencie przyjazdu samochodu będziemy prosili o dostęp do zwykłego gniazdka (230V) w celu włączenia światła w środku gabinetu.