• Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt

• 21 października 2022 roku nasza dziewczęca reprezentacja w piłce nożnej uczestniczyła w turnieju o mistrzostwo powiatu nowomiejskiego. Do walki z trzema drużynami z gmin: Biskupiec, Grodziczno i Kurzętnik stanęła drużyna pod opieką nauczycielki wychowania fizycznego Grażyny Zagórskiej w składzie: Olga Luba, Julia Granica, Julia Kowalska, Antonina Wiśniewska, Ines Zych, Nikola Ewertowska, Justyna Karaś, Lena Duda i Monika Ogrodnik. Piłkarki z meczu na mecz coraz skuteczniej wykorzystywały swoje umiejętności, ale w turniejowym wydaniu rozgrywek mecze trwały krótko i mało było czasu, aby uzyskać efekty taktyczne w postaci wystarczającej ilości bramek. W efekcie końcowym po dobrej grze nie udało się naszej drużynie zająć miejsca na powiatowym podium. Jednak obraz gry dziewcząt pozwala na optymistyczne przewidywania odnośnie kolejnych zawodów. Uczennice same to dostrzegły i opuszczały boisko z większą wiarą w swoje siły. Dziękujemy im za godne reprezentowanie szkoły (Tekst i zdjęcia w albumie: Grażyna Zagórska)

• Echa Dnia Edukacji Narodowej

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, święto wszystkich pracowników oświaty. Z tejże okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Grażyna Tadajewska, która przywitała wszystkich nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz przybyłych gości. Następnie zaprezentowali się uczniowie klasy VIII, którzy pod kierunkiem p. Aleksandry Dembek przedstawili bajkę pt. "Księżniczka na ziarnku grochu". Po występie młodzieży głos zabrali uczniowie z pozostałych klas oraz z przedszkola. Utworami muzycznymi, wierszami oraz tańcem podziękowali nauczycielom za poświęcony czas, okazywane wsparcie i życzliwość.

• VIII Bieg Pacółtowski

• 16 pażdziernika nasze uczennice reprezentowały szkołę na VIII Biegu Pacółtowskim. W kategorii szkół podstawowych najlepszą zawodniczką okazała się Amelia Kamińska a 3 miejsce w biegu przypadło Martynie Zombeckiej. Gratulujemy sukcesu.

• Wojewódzkie Indywidualne Biegi Grunwaldzkie

• 7 października 2022 roku nasi lekkoatleci w liczbie 12 wybrali się na pola grunwaldzkie, aby wziąc udział w wojewódzkiej imprezie biegowej. Osiem dziewcząt i czterech chłopców z klas: III-VIII uczestniczyło wraz z reprezentacjami szkół naszego województwa w uroczystym przemarszu na otwarcie Biegów Grunwaldzkich. Zawody zorganizowano na cześć śp. Wacława Wasieli - wieloletniego działacza sportowego. Stosownie do historycznego miejsca obecni byli też członkowie bractwa rycerskiego z postacią króla Władysława Jagiełły na czele. Sama rywalizacja biegowa w poszczególnych kategoriach wiekowych przyniosła naszym sportowcom miejsca w drugiej dziesiątce w wojewódzkiej stawce. Wszyscy pobiegli na miarę swoich możliwości i dyspozycji dnia, za co im dziękujemy i życzymy powodzenia w następnych startach. (Tekst i zdjęcia walbumie: Grażyna Zagórska)

• Gminny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców

• 29 września 2022 roku obie nasze reprezentacje: dziewcząt i chłopców w kategorii wiekowej: igrzyska młodzieży szkolnej stanęły do turniejowej walki o czołowe miejsca w gminie Nowe Miasto Lubawskie. W systemie każdy z każdym drużyna dziewcząt rozegrała trzy mecze z drużynami: Bratiana, Radomna i Gwiździn. Ekipa naszych chłopców starła się w czterech meczach z rywalami ze Skarlina, Gwiździn, Radomna i Bratiana. Sportowa walka przyniosła naszym uczniom dobre miejsca w turnieju. Piłkarki zdobyły II miejsce wśród szkół gminy, piłkarze zaś wywalczyli III miejsce na turniejowym podium. Dziękujemy wszystkim reprezentantom za sportową postawę i gratulujemy zajętych miejsc. (Tekst i zdjęcia w albumie: Grażyna Zagórska)