• Laptopy dla uczniów klas IV

• Program „Laptop dla ucznia" to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. Realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji program zakłada, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop. Sprzęt może być wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań.

Zapraszamy jednego z rodziców/opiekunów prawnych uczniów klasy IV szkoły podstawowej w terminie 25 września 2023 roku od godziny 8.30 do 16.30 oraz 26 września 2023 roku od godziny 8.30 do 15.00 po odbiór laptopów do Urzędu Gminy Nowe Miasto Lubawskie (pokój nr 38,39 - Referat Oświaty). Proszę ze sobą zabrać swój dowód tożsamości oraz pesel dziecka.

Rodziny, które otrzymały wcześniej laptopy w ramach „Projektu dla byłych pracowników PGR", zdecydują czy zostawiają wcześniej otrzymany sprzęt, czy chcą nowy. Poprzedni sprzęt komputerowy należy zwrócić w takim wypadku do Urzędu Gminy Nowe Miasto Lubawskie pokój nr 38,39 - Referat Oświaty.

• 84 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

• W 84. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej  poczet sztandarowy wraz z panią dyrektor Grażyną Tadajewską uczestniczył w uroczystości upamiętniającej te wydarzenie przy pomniku pod Nawrą.