• Cyrk - sztuka dla każdego

• Zajęcia cyrkowe cieszą się od lat dużym powodzeniem jako forma spędzania czasu wolnego i zdobywania nowych umiejętności. Dlatego w naszej szkole  realizowany był projekt pod nazwą: "Cyrk - sztuka dla każdego" jako zadanie publiczne współfinansowane przez Gminę Nowe Miasto Lubawskie. Realizatorem zadania jest Uczniowski Klub Sportowy "Sprint". Systematyczne zajęcia cyrkowe dla 30 osób polegają na poznawaniu elementów cyrkowej sztuki, a także na doskonaleniu wcześniej poznanych. Nabyte umiejętności pozwalają uczestnikom na przygotowanie występów dla publiczności. Z uwagi na wielorakie korzyści z uczestnictwa w zajęciach, przedsięwzięcie to z pewnością warte jest kontynuacji. (Tekst: Grażyna Zagórska)