• Gminny Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego

• 21 listopada 2022 roku nasi tenisiści stołowi wybrali się do Szkoły Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach, aby walczyć o mistrzostwo Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Pod opieką nauczycielki wychowania fizycznego Grażyny Zagórskiej w turnieju zagrali: w kategorii starszych dziewcząt: Julia Granica i Olga Luba, a w kategorii młodszych chłopców: Kacper Kreja i Hubert Smukała. Turniej okazał się bardzo pomyślny dla naszych reprezentantów. Chłopcy wśród pięciu drużyn zdobyli miejsce na podium. Dziewczęta zaś tryumfowały w swojej kategorii i zdobyły mistrzowski tytuł. W nagrodę czeka je teraz gra w zawodach rangi powiatowej. Gratulujemy naszym sportowcom pucharu, medali i awansu do dalszych rozgrywek. (Tekst i zdjęcia w albumie: Grażyna Zagórska)

• Święto Niepodległości

• Dnia 11 listopada szkolny poczet sztandarowy wraz z panią dyrektor Grażyną Tadajewską oraz opiekunem panią Wiolettą Piechowską, udał się na uroczystości pod Trzy Dęby. Było patriotycznie i wzniośle. Uczennica Katarzyna Jasińska odebrała nagrodę za udział w konkursie historycznym.