• Gminny Turniej Piłki Nożnej chłopców i dziewcząt

• 28.09.2022r w Bratianie odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej. Nasze drużyny rywalizowały w grupach o mistrzostwo Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Ostatecznie po zaciętych rozgrywkach i rzutach karnych nasze dziewczęta zajeły V miejsce a chłopcy IV miejsce w turnieju.

• Kondolencje przesłane do ambasady Wielkiej Brytanii

• Młodzież z klasy ósmej Szkoły im. Jana Pawła II w Jamielniku nagrała film, w którym składa kondolencje rodzinie królewskiej w związku ze śmiercią królowej Elżbiety II. Film nagrano w ramach Laboratoriów Przyszłości oraz zajęć z języka angielskiego. Kondolencje zostały przesłane do ambasady Wielkiej Brytanii w Polsce.

• Biwak klasy 6

•                  W dniach15-16 września 2022 roku uczniowie klasy szóstej wraz z opiekunami  p. Zagórską  i p. Półtorak wzięli udział w biwaku klasowym, który odbył się na wyspie Wielka Żuława w ośrodku wczasowym Bosman.

Na miejscu uczniowie mogli korzystać z wielu atrakcji: boiska do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej, stołu bilardowego, tenisowego, planszy szachowej, placu zabaw itp. Wieczorem odbyło się ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek i śpiewem piosenek. Atrakcją dla uczniów była również podróż motorówkami nai z wyspy.

wychowawca klasy VI

Grażyna Półtorak

• Obchody upamiętniające wybuch II wojny światowej

• Tuż po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego reprezentacja naszej szkoły – dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie klas VIII wraz z pocztem sztandarowym udali się na pod pomnik w Nawrze, by wziąć udział w corocznych obchodach upamiętniających wybuch II wojny światowej. Pani Magdalena Kortes – nauczyciel historii przedstawiła rys historyczny przebiegu II wojny światowej na terenie Nowego Miasta Lubawskiego i powiatu. Na zakończenie uroczystości ogłoszono wyniki konkursu literackiego pod nazwą „Nasze jutro – Twoim dziś”. Nagrodę za swoją pracę literacką otrzymały uczennice Karolina Kreja i Katarzyna Jasińska. Po uroczystości uczniowie wraz z nauczycielami i panią dyrektor zapoznali się z tablicą przy pomniku w Nawrze, nazwiskami mieszkańców powiatu, którzy zginęli na frontach II wojny światowej oraz historią Miejsca Pamięci Ofiar Hitleryzmu.