• Otwarty Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącej Sejmiku Wojewódzkiego Bernadety Hordejuk

• W sobotę 17.12.2022r w naszej szkole odbył się kolejny Otwarty Turniej Piłki Siatkowej o puchar przewodniczącej sejmiku Wojewódzkiego Bernadety Hordejuk. Serdeczne podziękowania dla Bernadety Hordejuk za ufundowanie wspaniałych pucharów i nagród i coroczne wspieranie naszego turnieju, który się odbywa w Jamielniku od ponad 20 lat. Dziękuję Wójtowi Gminy Nowe Miasto Lubawskie Tomasz Waruszewski za wsparcie finansowe i obecność na naszym turnieju. Dziękuję bardzo Paniom Anna Rafalska i Wioletta Górtatowska za wspaniałe kanapki, ciasta, kawę, ogólnie za pomoc w organizacji i całą kawiarenkę.Turniej sędziował Pan Paweł Wybult , serdecznie dziękujemy. Nie sposób nie wspomnieć o Kgw Zgryźliwe Babki ,które przygotowały na turniej przepyszne leczo. Oskar Górtatowski za pomoc i obsługę zegara i nagłośnienia na turnieju. Dziękuję dziewczynom z klasy 8 za zdjęcia i pomoc w trakcie turnieju. Na końcu kieruje podziękowania dla wszystkich drużyn, jak co roku jesteście z nami i dobrze się bawicie. Ostatecznie zbieraliśmy dziś na okulary dla ucznia naszej szkoły dzięki Wam wszystkim udało się zebrać 2000 zł. Wygrali:

1 mce Renomowana Marka

2 mce Salon Optyczny Wzrok

3 mce Paintball Stradomno

Dziękuję wszystkim 7 drużynom za dobrą zabawę. Do zobaczenia za rok.

• Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt

• 13 grudnia 2022 roku nasza piłkarska reprezentacja dziewcząt wzięła udział w halowym turnieju, którego stawką było mistrzostwo powiatu nowomiejskiego. Pod opieką nauczycielki wychowania fizycznego Grażyny Zagórskiej zagrały: Olga Luba, Julia Granica, Nikola Ewertowska, Antonina Wiśniewska, Ines Zych, Monika Ogrodnik, Lena Duda i Justyna Karaś. Mistrzynie poszczególnych gmin powiatu stawiły się na turnieju w komplecie, więc każda drużyna rozegrała cztery mecze. Nasze reprezentantki dzielnie walczyły ze wszystkimi drużynami. Doświadczyły zwycięstwa, remisu i porażki. W końcowym rozrachunku okazało się, że stanęły na trzecim miejscu powiatowego podium. Z radością przyjmujemy ten wynik, gratulujemy dziewczętom i oczywiście życzymy im dalszych sukcesów. (Tekst i zdjęcia w albumie: Grażyna Zagórska)

• VII edycja Programu Klub

• Od stycznia do listopada 2022 roku realizowana była w Szkole  Podstawowej im. Jana Pawła II w Jamielniku kolejna siódma już edycja ministerialnego Programu Klub 2022. Środki na to przedsięwzięcie pochodzą z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i  Sportu. Celem programu była aktywizacja sportowa uczniów i podniesienie ich sprawności fizycznej. Miało to szczególne znaczenie w obliczu skutków pandemii. która ograniczyła możliwości prowadzenia zajęć ruchowych. Tematyka odbywających się w ramach programu zajęć dotyczyła dwóch dyscyplin sportowych: piłki nożnej i unihokeja. Prowadzili je nauczyciele wychowania fizycznego: Grażyna Zagórska i Daniel Smukała. Łącznie program objął 30 uczniów, którzy uczęszczając na zajęcia spędzali w ten sposób swój wolny czas i zyskiwali sprawność fizyczną, która jest zarazem niezastąpionym walorem zdrowotnym. (Tekst : Grażyna Zagórska)

• Mistrzynie Powiatu Nowomiejskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym

• 29 listopada 2022 roku nasze najlepsze tenisistki stołowe: Julia Granica i Olga Luba wystartowały pod opieką nauczycielki wychowania fizycznego Grażyny Zagórskiej w powiatowym turnieju w Nowym Grodzicznie. Do rywalizacji stanęły też żeńskie drużyny ze szkół w Zajączkowie Lubawskim i w Kurzętniku. Nasze uczennice spisały się świetnie, wygrywając z przeciwniczkami. Sprawdziły się doskonale w grach pojedynczych i deblowych. Tryumfując w zawodach zyskały tytuł Mistrzyń Powiatu Nowomiejskiego i prawo startu w turnieju rejonowym. Należą się im wielkie brawa za osiągnięcie sportowego sukcesu. (Tekst: Grażyna Zagórska, zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)

• Cyrk dobry na wszystko

• Zajęcia cyrkowe od lat cieszą się w naszej szkole dużą popularnością. Właśnie kończy się projekt realizowany przez instruktorkę Gra, w ramach którego kolejni uczniowie zdobywali cyrkowe umiejętności. Ich zaangażowanie w odbywające się regularnie zajęcia pozwoliło na osiąganie wysokiego poziomu w sztuce cyrkowej. Dowodem na taki stan rzeczy były występy młodych artystów cyrkowych organizowane przy okazji uroczystości szkolnych i środowiskowych. Praktyka pokazała, że ten rodzaj uczniowskiej aktywności bardzo wyraźnie wpływa na ich harmonijny rozwój. Adepci sztuki cyrkowej zyskują sprawność fizyczną i pewność siebie niezbędną do wykonywania cyrkowych numerów. Cenną wartością jest też umiejętność współpracy z koleżankami i kolegami z grupy cyrkowej. Bez niej przygotowanie występów nie byłoby możliwe.