Nawigacja

 • I miejsce na Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt Gimnazjum

  18 października 2012 r. dziewczęta naszego gimnazjum w składzie: Zuzia Łukwińska, Daria Kwiatkowska, Ewelina Łukaszewska, Marta Domżalska, Weronika Krezymon, Paulina Skwarek, Karolina Knozowska, Agata Niedźwiedzińska, Astride Nicaise, Patrycja Górzyńska reprezentowały naszą szkołę w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt Gimnazjum, które odbyły się w Gimnazjum w Bielicach. Na zawody te stawiło się łącznie pięć reprezentacji szkół gimnazjalnych z naszego powiatu tj. Gimnazjum z Kurzętnika, Mroczna, Bratiana, Jamielnika i Bielic.

  Rozgrywki odbyły się w systemie "każdy z każdym". Nasze dziewczęta dzięki swojej dobrej dyspozycji odniosły zwycięstwo w tym turnieju zajmując I miejsce i zyskując awans do rozgrywek rejonowych.

  Warto wspomnieć, że do tego sukcecu przyczyniło się w dużej mierze nasze nowe boisko wielofunkcyjne na którym dziewczęta regularnie uczęszczają na zajęcia z piłki nożnej.

  Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

  Dziękuję i życzę dalszych sukcesów

  Tomasz Lewsza

   

 • Zdjęcia z Czech

  Zapraszamy wszystkich do obejrzenia slajdów z wizyty przygotowawczej w ramach projektu edukacyjnego Comenius "One year in Polish-Czech regions", która odbyła się w dn. 30.09-01.10 w Czechach: klik

 • Święto Szkoły i Dzień Edukacji Narodowej

  12 października obchodziliśmy Święto Szkoły połączone z Dniem Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pod wezwaniem św. Faustyny. Mszę świętą celebrował nasz ks. proboszcz Marek Wróblewski w intencji pani dyrektor, nauczycieli, wychowawców, katechetów, nauczycieli emerytów i wszystkich pracowników szkoły. Dalsza część uroczystości odbyła się w szkolnej sali gimnastycznej. Przewodniczący Samorządu Szkolnego w imieniu całej społeczności szkolnej złożyli wszystkim pracownikom życzenia oraz podziękowali im za wiedzę, zrozumienie i serce piękną, purpurową różyczką. Uczniowie z klasy IV i V pod kierunkiem swoich wychowawczyń: pani M. Zawackiej i pani E. Bagrowskiej przedstawili program artystyczny. Wierszami i piosenkami nakreślili postać naszego wspaniałego patrona szkoły - Jana Pawła II. Następnie uczennice gimnazjum wraz z panią Aleksandrą Szeklińską przygotowały dla nauczycieli konkurs z zakresu wiedzy o naszej szkole.

  Rywalizowały ze sobą 2 drużyny. Jedna pod kierunkiem pani dyrektor, druga pod kierunkiem pani wicedyrektor. ,,Walka” była zacięta, ale bardzo sympatyczna. Zwyciężyła drużyna pani wicedyrektor. Po części artystycznej Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom za ich trud włożony w nauczanie i wychowanie dzieci i młodzieży. Za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej Nagrodę Dyrektora otrzymali: p. Wicedyrektor D. Cyglicka, p. Wicedyrektor społeczna M. Zawacka, p. Iwona Wasilów, p. Emilia Bagrowska i p. Daniel Smukała. W tym roku Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała p. Mirosława Granica i p. Grażyna Półtorak, natomiast Srebrny Medal II Stopnia za Długoletnią Służbę otrzymały p. Renata Kirzeniewska i p. Renata Bojarska. Tegoroczna Nagroda Wójta Gminy NML trafiła do pani Dyrektor Marzeny Weisgerber i p. Łukasza Rumińskiego. Wszystkim nauczycielom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.

 • Warsztaty ekologiczne uczniów klasy III

  W słoneczny październikowy dzień uczniowie klasy III pod opieką swojej wychowawczyni pani Iwony Wasilów wybrali się na warszaty ekologiczne nad jezioro Gil. Mali Przyjaciele Przyrody byli super przygotowani do wycieczki, ponieważ zabrali ze sobą lornetki, lupy i pojemniki do obserwacji owadów. Wszyscy mieli okazję zaobserwować zmany zachodzace w przyrodzie jesienią, poczuć niepowtarzalny grzybowy zapach lasu  i posłuchać szumu liści nie tylko na drzewach, ale także pod stopami. Zdjęcia w galerii - zapraszamy!

 • Dzień Chłopaka

  Z okazji święta wszystkich mężczyzn tych małych i dużych wszystkiego najlepszego...od wszystkich kobiet naszej szkolnej społeczności.

  Z okazji tego święta w naszej szkole odbyły się wybory najsympatyczniejszego ucznia SP i Gimnazjum

  oto wyniki poszczególnych klas:

  Szkoła Podstawowa

  Tymoteusz Sternicki         5 latki

  Artur Keński 6 latki

  Hubert Wolff kl. I

  Wiktor Górski         kl. II

  Błażej Jabłoński      kl. III

  Radosław Nagel      kl. IV

  Maciej Bartczak      kl. V

  Łukasz Luba           kl. VI 

  Najsympatyczniejszym uczniem SP został  BŁAŻEJ JABŁOŃSKI  kl. III 

  Gimnazjum

  Damian Hajduk          kl. I a

  Robert Suszyński      kl. I b

  Damian Ostrowski     kl. II a

  Wiktor Łukaszewski  kl. II b

  Michał Łątkowski      kl. III a

  Kamil Cabaj    kl. III b

  Najsympatyczniejszym uczniem Gimnazjum został WIKTOR ŁUKASZEWSKI  kl. II b

  Gratulujemy!

     

             

   

 • Z Comeniusem poznajemy europejskie regiony

  We wrześniu 2011 roku Gimnazjum w Jamielniku nawiązało współpracę z Gimnazjum w Kojetin w Czeskiej Republice, następnie wspólnie napisaliśmy Partnerski Projekt Szkół Programu Comenius, w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie” pt. „Jeden rok w czeskim i polskim regionie”.

  Spośród 33 wniosków dwustronnych nasz oceniono na 93,6% i Narodowa Agencja podjęła decyzję o przyznaniu dofinansowania przeznaczonego na jego realizację. Dofinansowanie otrzymaliśmy z KE.

  Umowa zawarta została pomiędzy Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji – Narodową Agencją Programu „Uczenie się przez całe życie” reprezentowaną przez Dyrektora Annę Atłas  oraz Gminą Nowe Miasto Lubawskie reprezentowaną przez Wójta Tomasza Waruszewskiego dla Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku, którego Dyrektorem jest Marzena Weisgerber.

  Funkcję koordynatora projektu pełni szkoła w Czechach, którego Dyrektorem jest Květoslava  Švédová. Gimnazjum w Jamielniku jest szkołą partnerską. Projekt jest efektem współpracy nauczycielek Zuzany Kebzová i Renaty Kirzeniewskiej. Tłumaczenie polskiego tekstu wykonał nauczyciel Łukasz Rumiński.  Polsko-czeska wymiana obejmie 25 uczniów polskich i 25 czeskich biorących udział w dwóch wizytach, podczas których będą oni pracować w grupach międzynarodowych pod kierunkiem nauczycieli. Ponadto odwiedzą miejsca ważne dla kultury obu krajów. Młodzież będzie zakwaterowana w domach swych rówieśników. Nasi uczniowie dowiedzą się o kraju przyjaciół: życiu szkoły, zajęciach pozaszkolnych, specjałach regionalnych, zwyczajach. Stworzy to okazję do wspólnego poznania młodzieży z obu krajów. Uczniowie będą  komunikować się przez Internet (chaty, e-maile), a ich współpraca zaowocuje w kalendarzu, w którym obie szkoły będą tworzyć sześć stron. Każda strona zawierać będzie obraz dotyczący jednego tematu wybranego przez uczniów z krótkim opisem w trzech językach: czeskim, polskim i angielskim.  Podczas komunikacji uczniowie będą mieli możliwość doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

  Poznając styl życia obu krajów, ucząc się prostych wyrażeń w obu językach, spędzając czas z zagranicznymi przyjaciółmi zawiążą się nowe przyjaźnie, które mają szansę rozwiązać problemy wynikające z różnorodności kulturowej.

  koordynator projektu,

  Renata Kirzeniewska

   

 • Uroczystość otwarcia boiska wielofunkcyjnego

  Dnia 14 września 2012 r. przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku miało miejsce niecodzienne zdarzenie - dokonano uroczystego otwarcia boiska wielofunkcyjnego. Długo oczekiwaną uroczystość otworzyła p. dyrektor Marzena Weisgerber. Wszyscy z niecierpliwością oczakiwali na moment, kiedy będą mogli wejść na nowo wybudowane boisko. Stało się to możliwe po uroczystym przecięciu wstęgi. Wówczas wszyscy zgromadzeni goście (m. in. Dyrektor Departamentu Obszarów Wiejskich i Rolnictwa - Jarosław Sarnowski, Starosta Powiatu Nowe Miasto Lub. - Ewa Dembek, Wójt Gminy Nowe Miasto Lub. - Tomasz Waruszewski, dyrektorzy z sąsiednich szkół i przedstawiciele organizacji wiejskich i szkolnych) oraz cała społeczność szkolna udali się na wybudowane przez Rembud boisko, które zostało poświęcone przez ks. proboszcza Marka Wróblewskiego. Następnie przyszła pora na życzenia i podziękowania, a po nich na część artystyczną przygotowaną przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół. Niezwykłą atrakcją były rzuty karne. Pierwszą bramkę na nowo otwartym boisku zdobył wójt - p. Tomasz Waruszewski. Teraz czekamy na kolejne w wykonaniu naszych sportowców. Zapraszamy do obejrzenia relacji z uroczystości: 

 • Angielski inaczej

  Prezentujemy Państwu film z zajęć języka angielskiego, w czasie których uczniowie klasy I A gimnazjum pracują z nowoczesnym programem opartym na rozpoznawaniu mowy. Zadanie polega na tym, aby uczniowie dokładnie wypowiedzieli słowa, które widzą na ekranie w języku angielskim,  aby program je rozpoznał i zaliczył. Jest to ciekawa forma nauki jak i zabawy. 

  Poniżej film z aplikacją "Quiz", gdzie uczniowie odpowiadają za pomocą gestów dłoni:

 • Rozpoczęcie roku szkolnego

  Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku informuje, że rok szkolny 2012/2013 rozpocznie się dnia 3 września 2012r. o godz. 8.40. Harmonogram: 

  - msza święta,

  - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na sali gimnastycznej,

  - spotkanie z wychowawcami w klasach.

  Przyjazdy autobusów z poszczególnych miejscowości:

  - Nawra godz.7.25

  - Skarlin godz. 7.41

  - Lekarty godz. 7.45

  - Gryźliny gimnazjum godz. 7.57

  - Gryźliny SP godz. 8.18

  - Bagno gimnazjum + SP godz. 8.23

   

  - Pustki godz. 7.35
   
  - Nowy Dwór godz. 7.45
   
  - Chrośle godz. 7.50
   
  - Radomno godz. 8.15

  Odjazdy autobusów:

  - SP Gryźliny, SP Bagno + gimnazjum Bagno, Pustki, Chrośle, Nowy Dwór, Radomno godz. 10.15

  - gimnazjum Gryźliny, Lekarty, Skarlin, Nawra godz. 10.30

   

 • Podsumowanie - osiągnięcia uczniów w II semestrze

  Z przyjemnością prezentujemy Państwu osiągnięcia uczniów naszego Zespołu Szkół w drugim semestrze roku szkolnego 2011/2012:

  1. sukcesy w konkursach i olimpiadach

  2. osiagniecia_sportowe

  3. uczniowie wyroznieni i prymusi

 • Noc Świętojańska

  23 czerwca z inicjatywy Stowarzyszenia Wspierającego Rozwój Wsi Jamielnik nad jeziorem Gil odbyła się impreza plenerowa Noc Świetojańska. Równiez nasza szkoła i nauczyciele włączyli się w organizację. Został przeprowadzony konkurs plastyczny, konkurs literacki na utwór wierszowany dotyczący tematu natomiast harcerze zabawiali wszystkich obecnych pląsami, skeczami i tańcami. Uczniowie klasy IV wystapili z krótką scenką pt."Kwiat paproci". Uczestnicy konkursów wrócili do domów z pięknymi nagrodami za zajęte miejsca i udział w konkursie plastycznym, literackim i na najpiękniejszy wianek. (Zdjęcia w albumie)

 • Apel z okazji Roku Korczaka

  Pod kierunkiem polonistki p.Beaty Hajduk i bibliotekarki p.Anny Żuralskiej odbył się w naszej szkole uroczysty apel pt. "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje sie cały świat",  upamiętniający postać Wielkiego Polaka jakim był Janusz Korczak. Rok 2012 decyzją Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej został ustanowiony Rokiem Korczaka, bowiem przypada 70.rocznica śmierci pisarza i 100. rocznica utworzenia przez niego Domu Sierot w Warszawie. Obok słowa mówionego, które przedstawili uczniowie kl.I b i III b widzowie obejrzeli  również prezentację multimedialną.

 • Warsztaty ekologiczne nad jeziorem Silm

  W piątek 22 czerwca 2012 mali ekolodzy z klasy III wyjechali na warsztaty terenowe. Poznawli tam rośliny i zwierzęta żyjące w polskich lasach. Pani leśniczy zaprezentowała dzieciom różne ciekawostki. Dowiedziały się na czym polega praca leśników, do czego służą pułapki feronomowe, sterty chrustu i porozrzucane kłody drewna. Obserwowały przyrodę za pomocą lornetek i lup. Dostrzegły wiele ciekawych zjawisk, słuchałyał odgłosów wiatru i śpewu ptaków. Na zakończenie dzieci zjadły grilowane kiełbaski i posprzątały pobrzeże jeziora. Ekolodzy wrócili do szkoły zadowoleni i bogatsi o wiedzę na temat lasu i jego mieszkańców.

  (Zdjęcia - album fotograficzny)

  Mirosława Granica

 • Pasowanie na czytelnika

  Tradycją naszej szkoły jest to, iż  pod koniec każdego roku szkolnego  odbywa sie uroczyste Pasowanie uczniów klasy I szkoły podstawowej na czytelnków biblioteki.

  Tym razem uczniowie musieli pokonać trzy próby: próbę mądrości, próbę sprawności i próbę spostrzegawczości. Po utrwaleniu wszystkich podstawowych informacji o bibliotece i szanowaniu książek uczniowie złożyli przyrzeczenie i  zostali pasowani przez panią Dyrektor na pełnoprawnych czytelników naszej biblioteki. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki do książek i świetnie sie bawili. Imprezę przeprowadziła bibliotekarka Anna Żuralska

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie

 • Rodzinne święto trzeciaków

  15 czerwca dzieci z klasy III zaprosiły swoich rodziców na rodzinne sptkanie do szkoły. Uczestniczyło w nim ponad 40 osób - rodzice i rodzeństwo wszystkich uczniów. Na początku trzecioklasiści prezentowali program artystyczny i obdarowali gości prezentami.  Potem wszyscy posilili się ciastami przygotowanymi przez rodziców. Następnym punktem spotkania były rozgrywki sportowe. Wielu wrażeń dostarczył mecz w piłkę nożną "ojcowie - synowie" i rozgrywki w dwa ognie "mamy - córki". Dużo radości dały również wyścigi rzędów, przeciąganie liny i zawody w hula- hop. Na zakończenie odbyły się  zabawy z chustą animacyjną.  Spotkanie dostarczyło wszystkim wiele radości.

  (Zdjęcia - album fotograficzny)

  Mirosława Granica

 • Uroczystość wręczenia nagród w Olsztynie

  15 czerwca w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów nagrodzonym szkołom za udział w ogólnopolskim konkursie "Świadomi zagrożenia - ogień w lesie a przyroda". Przypomnijmy tylko, iż nasz zespół zajął w tym konkursie 1 miejsce (woj. warm-maz). Na uroczystości nie zabrakło również telewizji, dla której wywiadu udzieliła nasza uczennica Roksana Melkowska. Reportaż dostępny poniżej. Zdjęcia z uroczystości w galerii - zapraszamy! (informacje o nas w internecie: link)

 • Bal gimnazjalny

  Zgodnie z wieloletnią tradycją dnia 9 czerwca 2012 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku odbył się bal gimnazjalny z udziałem przyszłych absolwentów z klas III a i III b, rodziców, Dyrekcji szkoły oraz grona pedagogicznego. 

  Uroczystość zakończenia nauki przez uczniów klas III gimnazjum rozpoczęła się o godz. 16.00 mszą świętą, którą odprawił ks. Marek Wróblewski. Później wszyscy uczniowie wraz z rodzicami, wychowawcami i zaproszonymi gośćmi udali się do pięknie i oryginalnie przystrojonej sali gimnastycznej jamielnickiego gimnazjum, gdzie uroczystym polonezem trzecioklasiści rozpoczęli swój bal gimnazjalny. Zaprezentowali również część artystyczną specjalnie przygotowaną na tę wyjątkową okazję. Tuż po jej zakończeniu Szanowna Pani Dyrektor Marzena Weisgerber powitała przybyłych gości, życząc młodzieży udanej przyszłości i dziękując rodzicom za pomoc w wychowaniu kolejnego pokolenia absolwentów naszej szkoły.

  Następnie bawiono się wspólnie przy akompaniamencie utworów wykonywanych przez pana Rafała Karbowskiego. W przerwach na tańce delektowano się wyśmienitym poczęstunkiem przy zastawionych stołach.

  Impreza trwała do późnych godzin wieczornych. Wszyscy trzecioklasiści oraz zaproszeni goście bawili się doskonale. Bawiąca się młodzież wykazała się taktem i dużą kulturą osobistą. Uczestnikom balu trudno było się rozstać. To był naprawdę niezapomniany dla wielu bal.

  Zdjęcia w galerii - zapraszamy!

   

 • Kinect edukacja

  Jak już informowaliśmy wcześniej, na zajęciach języka angielskiego nasi uczniowie korzystają z sensora Kinect w środowisku Windows7, co pozwala na swobodną kontrolę komputera za pomocą gestów dłoni. Obecnie możemy pochwalić się nową aplikacją, która pozwala na tworzenie przez nauczyciela własnej bazy pytań. Uczeń widząc pytanie ma do wyboru dwie odpowiedzi i aby zaznaczyć poprawną najeżdża lewą ręką na odpowiedź znajdującą się po lewej stronie lub prawą na odpowiedź znajdującą się po prawej stronie ekranu. Następnie czeka 1s., odpowiedź zostaje zaznaczona i automatycznie wyświetlane jest kolejne pytanie. Po wybraniu odpowiedzi uczeń zostaje powiadomiony czy wybrał dobrą czy złą odpowiedź informacją na dole ekranu. Aplikacja w akcji poniżej: 

  Aplikacje, które wykorzystujemy, tworzonę są przez specjalistę od oprogramowania .NET pana Tomasza Kowalczyka z Warszawy, który współpracuje z p. Łukaszem Rumińskim. Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce, która korzysta z tak profesjonalnej pomocy. Artykuł o nas w internecie: link

 • Pożegnanie z Kubusiem Puchatkiem

   

  6 czerwca uczniowie klasy II SP uczestniczyli w imprezie czytelniczej pt. „Pożegnanie z Kubusiem Puchatkiem”. Celem spotkania było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych, sprawdzenie stopnia znajomości lektury oraz ćwiczenie sprawności działania i komunikowania się w grupie. Uczniowie rozwiązywali krzyżówkę, odgadywali rebusy i zagadki słowne. Spotkanie przeprowadziła bibliotekarka Anna Żuralska przy dużej pomocy wychowawczyni pani Iwony Wasilów.

 • Wiosenne Sprzątanie Warmii i Mazur  "Sprzątam- segreguję- szanuję"

  Jak co roku wszyscy  uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz druhowie z OSP w Jamielniku włączyli się do akcji sprzątania. Pracowali duzi i mali. W tym roku segregowliśmy znalezione "okazy" już w terenie. Dodatkowo zbieraliśmy baterie, zakrętki i makulaturę. Odbywaliśmy wycieczki i ekologiczne warsztaty i propagowaliśmy ekologiczny styl życia wśród mieszkańców. Wszystko po to, aby żyć w czystym i zdrowym środowisku.

  Naszą działalność doceniono. Zostaliśmy wyróżnieni i nagrodzeni. Na wojewódzkim podsumowaniu akcji, które odbyło się 9 czerwca w Giżycku nasza szkoła otrzymała kamerę cyfrową oraz dyplom. Sponsorem nagród był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

  Mam nadzieję, że okolica , w której mieszkamy na długo pozostanie czysta. Śmieci nie należy "gubić". Przecież one mają swojego właściciele - nas. Zabierajmy je więc ze sobą :)

  Koordynator edukacji ekologicznej: Mirosława Granica

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku
  13-332 Jamielnik, ul Szkolna 10,
  woj. warmińsko-mazurskie
 • tel/fax 0 56 472 17 26

  Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

Galeria zdjęć