Nawigacja

 • Jesteśmy w ogólnopolskim finale programu "Miłosz odNowa"

   

  Biblioteka jamielnicka ( szkolna i publiczna) wzięły udział w ogólnopolski programie „Miłosz odNowa”.  W ramach programu bibliotekarki :Anna Żuralska i Elżbieta Olszta we współpracy z nauczycielkami polonistkami: p.Beatą Hajduk i Emilią Bagrowską  zorganizowały cykl imprez pt. ”Bliżej Miłosza” . Były m.in.: prelekcja prof. Beaty Tarnowskiej-  znawcy literatury Miłosza, recytacja wierszy w kościele parafialnym , konkursy: recytatorski i plastyczny,  wystawa zdjęć Miłosza, projekcja filmu pt. „Dolina Issy”. Rezultatem projekcji filmowej stało się wzbogacenie zbiorów muzealnych w  powstającej Izbie Pamięci Regionalnej.

  Sprawozdanie z przebiegu imprez zostało ocenione bardzo wysoko  przez  organizatorów programu  tj. Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo PWN.

  W finale znalazło się 10 najlepszych projektów z całej Polski. Wśród nich właśnie biblioteka w Jamielniku. Nagrodą dla finalistów był trzydniowy wyjazd na warsztaty w Krasnogrudzie(na pograniczu Polski i Litwy), tj. w miejscu  rodzinnym Czesława Miłosza.  Na warsztaty w dniach 6-8 października    pojechały uczennice gimnazjum:  Jolanta Bartczak, Joanna Moczydłowska i Marta Domżalska.

  Warsztaty skupiały się wokół  Czesława Miłosza, jego tożsamości, poszukiwania ojczyzny pisarza oraz przywracania pamięci krasnogrudzkiego miejsca. Uczniowie brali udział w warsztatach teatralnych  i archeologicznych, zwiedzali wystawy. Wiele emocji dostarczył  spektakl pt. „Kroniki sejneńskie”  w wykonaniu młodych aktorów z różnych narodowości ( Litwinów, Białorusinów, Polaków). Atrakcją okazała się również nauka języka litewskiego.

  Pobyt w Krasnogrudzie okazał się   magicznym miejscem, który dostarczył  uczestnikom niezapomnianych wrażeń,. Dzięki wyjazdowi poznaliśmy przestrzeń wielokulturowego dziedzictwa pogranicza.. Dowiedzieliśmy się o problemach, które są wynikiem stykania się różnych kultur i tradycji.   Wyjazd  sprawił, że poznaliśmy bliżej Czesława Miłosza, jego otoczenie i środowisko, w którym przebywał.

   

 • Konkurs

  Miło nam poinformować, iż p. Łukasz Rumiński otrzymał z rąk pani Katarzyny Hall, Minister Edukacji Narodowej, wyróżnienie w konkursie "Innowacyjny Nauczyciel 2011". Wydarzenie te miało miejsce podczas uroczystej gali z okazji Dnia Edukacji Narodowej, 13 października, na Zamku Królewskim w Warszawie. Konkurs, w którym wziął udział p. Łukasz składał się z kilku etapów. Pierwszym było przedstawienie projektu edukacyjnego dotyczącego wdrożenia nowoczesnych technologii w nauczaniu, w postaci multimedialnej prezentacji. Do drugiego etapu zakwalifikowano 40 prac, a ich autorzy zostali zaproszeni do udziału w Ogólnopolskim Forum Innowacyjnych Nauczycieli w siedzibie Microsoftu w Warszawie. Podczas drugiego etapu, oprócz udziału w warsztatach, należało przygotować plakat reklamujący projekt na tzw. "sesję plakatową". Etap ten zakończył się wyłonieniem 6 osób, którzy uzyskują tytuł „Innowacyjny Nauczyciel” i pretendują do trzech głównych miejsc w Konkursie. Pan Łukasz za swój projekt "Stół wielodotykowy, czyli angielski inaczej" otrzymał wyróżnienie oraz wartościową nagrodę: konsolę Xbox Kinect. Zdjęcia z gali w naszym albumie fotograficznym. Więcej informacji: link.

 • Dnia 18.10.2011r. w Z.S. im. Jana Pawła II w Jamielniku odbyło sie uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów kl. 1 SP. W zamkowej sceneriii 20 rycerzy - uczniów weszło w szeregi braci uczniowskiej naszej szkoły. Dzieci po złożeniu uroczystej przysięgi otrzymały dyplomy oraz drobne upominki. Uroczystośc przygotowała (z ogromną pomocą rodzicówsmiley) wychowawczyni pani Aleksandra Szeklińska. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło pana wójta Tomasza Waruszewskiego oraz pani Krystyny Danielewskiej - dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty. Zdjęcia w naszym albumie fotograficznym. Zapraszamy również do obejrzenia filmu z uroczystości:

 • Wieczór autorski

  11 października uczennice naszej szkoły pod opieką bibliotekarek p.A.Żuralskiej i p.E.Olszty miały okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim w bibliotece miejskiej w Nowym Mieście Lub. ze wspólczesną pisarką Katarzyną Enerlich. Katarzyna Enerlich to pisarka pochodząca z Mrągowa. Podczas spotkania opowiadała o sobie, o swojej pasji do pisania oraz o książkach, które napisała i ich bohaterach. Jest autorką książek o Mazurach i ich mieszkańcach. Pisze o prawdziwych ludziach, których osobiście poznała lub historiach, które usłyszała  chcąc w ten sposób zachować pamięć i historię regionu. Uczestniczki wyjazdu wróciły zadowolone ze spotkania i pełne zapału aby przeczytać wszystkie pozycje autorki.Zdjęcia w albumie

 • Dzień Chłopca

  Jak każdego roku, 30 września obchodziliśmy święto wszystkich mężczyzn, tych małych i większych.

  Z tej okazji w naszej szkole odbyły się wybory na najsympatyczniejszego ucznia Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

  Oto wyniki w SP:

  kl.0 (5-latki) - Artur Keński

  Kl.0 (6-latki) - Kamil Kwiatkowski

  kl.I     - Wiktor Górski

  kl.II    - Jakub Granica

  kl.III   - Adrian Gorzka

  kl.IV - Maciej Bartczak

  kl.V  - Patryk Kurowski

  kl.VI          - Damian Hajduk

  Najsympatyczniejszym chłopcem w SP został MACIEJ BARTCZAK.smiley

  Wyniki w Gimnazjum:

  kl.I a         - Jakub Michałkiewicz

  kl.I b         - Wiktor Łukaszewski

  kl.II a        - Adam Portjanko

  kl.II b        - Dawid Moczadło

  kl.III a       - Kamil Zdrojewski

  kl.III b       - Jakub Elminowski

  Najsympatyczniejszym chłopcem w Gimnazjum został JAKUB ELMINOWSKI.smiley

  GRATULUJEMY !!!

 • Współpraca ze szkołą z Włoch

  Pragniemy poinformować, iż z nowym rokiem szkolnym rozpoczynamy współpracę ze szkołą podstawową z Rzymu - Petranova International Institute (link). Współpraca obejmować będzie uczniów klasy V i ich włoskich rówieśników. Uczniowie, pod kierunkiem p. Łukasza Rumińskiego, realizowali będą projekt opracowany przez obie strony. Tytuł projektu to "Learning about the European Union at school". Projekt będzie realizowany przez cały rok szkolny, a zagadnienia (w języku angielskim) możecie Państwo zobaczyć klikając ten link. O postępach w projekcie informować będziemy na bieżąco.

 • Turniej Piłkarski o puchar Donalda Tuska w Bratianie

  W sobotę 10.09.2011r o godzinie 9.00 na boisku Orlik w Bratianie odbyl się Turniej Piłkarski o puchar Donalda Tuska roczników 1998-1999 i roczników 2000-2001. Nasza szkola wystawiła po jednej drużynie chłopców w każdym roczniku.W młodszym roczniku wystartowało 6 drużyn: Skarlin,Jamielnik, Tylice, Gwiździny, Bratian, Radomno. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Nasza drużyna w grupie rozegrała mecz z Radomnem wygrywając 4:0 i ze Skarlinem przegrywając 0:1 i ostatecznie zajęła drugie miejsce w grupie A co pozwoliło im na walkę o 3miejsce Turnieju z drużyną z Tylic. Po zaciętej walce nasza drużyna wygrała 4:0 z Tylicami co dało nam 3 miejsce w Turnieju. W starszej grupie wystartowały 4 drużyny: Bratian, Tylice, Gwiździny i Jamielnik które graly systemem każdy z każdym. Nasi chłopcy wygrali mecz z Bratianem i Tylicami lecz przegrali mecz z Gwiździnami i ostatecznie zajęli 2 miejsce w Turnieju. Na koniec Turnieju wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i dyplomy.

  dodał: Smukała Daniel

 • I Turniej Piłkarski WMZPN w Rudzienicach 09.09.2011r

  W piątek 09.09.2011r o godzinie 15.00 na stadionie w Rudzienicach odbył się I Turniej WMZPN w którym uczestniczyły cztery drużynyz rocznika 1999r i młodsi:

  1. Czarni Rudzienice

  2. Jeziorak Iława

  3. GKS Wikielec

  4.Jamielnik

  Drużyny grały systemem każdy z każdym, czas meczu 2x10minut.Nasi chłopcy spisali się na medal wygrywając z faworytami Wikielcem 2:0, remisując z Rudzienicami 0:0 i przegrywając 2:0 z iławą ostatecznie zajęli 2 miejsce w Turnieju. Naszych chłopców czeka jeszcze 7 turnieji w poszczególnych miejscowościach. Kolejny turniej w niedzielę 11.09.2011r w Wikielcu życzymy im powodzenia.

  dodał: Smukała Daniel

 • E-learning w naszej szkole

  Z przyjemnością informujemy, iż z nowym rokiem szkolnym wprowadzamy do naszej szkoły e-learning. Uczniowie klasy IIIa na lekcjach języka angielskiego, pod kierunkiem p. Łukasza Rumińskiego, korzystać będą z wirtualnych zeszytów ćwiczeń. Uczniowie, poprzez platformę "MyEnglishLab", rozwiązywać będą zadania, testy i przygotowywać się do sprawdzianów oraz egzaminu. Nauczyciel pracując w ten sposób ma możliwość zadawania uczniom poprzez internet pracy domowej, ciągłego monitorowania ich postępów oraz otrzymywania informacji o wykonanej pracy. System przekazuje wyniki nauczycielowi, a ten wystawia wirtualną ocenę wraz z komentarzem i informuje o tym ucznia. Mamy nadzieję, iż taka forma pracy na dobre zagości w naszej szkole oraz przyczyni się znacznie do poprawy wyników gimnazjalnych z języka angielskiego.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

  29.08.2011

  Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku  informuje, iż uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 rozpocznie się 1 września o godz. 8. 15

  Przebieg uroczystości:

  8.15 - Msza Święta

  9.00 - 10.00 – uroczyste otwarcie roku szkolnego przez dyrektora szkoły - spotkanie z wychowawcami

  10. 00 - odjazd uczniów  do Gryźlin

  10.15 - odjazd uczniów do Skarlina i Radomna 

 • Koniec roku szkolnego

  22.06.2011

  Z przyjemnością informujemy, iż prymusem szkoły podstawowej w roku szkolnym 2010/2011 ze średnią 5,6 została uczennica klasy IV Andżelika Skoczeń. Prymusem, a raczej prymusami gimnazjum zostały ex aequo uczennice klasy III B Aleksandra Wasilów oraz Paulina Lendzion ze średnią 5,6. Wszystkim uczniom oraz absolwentom gimnazjum składamy serdeczne życzenia i życzymy udanych wakacji!

   

 • Obóz sportowy w Kutnie

   

  Uczniowski Klub Sportowy „ŻAK” zorganizował dla grupy 20 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jamielniku obóz sportowo -szkoleniowy w Centrum Małej Ligi Baseballowej w Kutnie.

  Wyjazd dzieci był możliwy dzięki dofinansowaniu w kwocie 3520 złotych z Gminy Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie.

  Przez pięć dni pod okiem doświadczonych trenerów: Hanny Ciesielskiej i Norberta Kacprzaka z „Warsaw Baseball and Softball Club” uczestnicy poznawali i doskonalili technikę gry w baseball. Mimo,że dni były wypełnione treningami humory dzieciom dopisywały. Uczestnicy przekonali się,że baseball to bardzo ciekawa gra, wymagająca dużej koncentracji i spostrzegawczości oraz przewidywania sytuacji i szybkiego podejmowania decyzji. Organizacją obozu zajęły się i opiekę nad uczestnikami sprawowały panie: Renata Bojarska i Anna Żuralska.


   

 • Rok Miłosza z programem

  Biblioteka szkolna i publiczna w Jamielniku  zakwalifikowała się i wzieła udział w programie ogólnopolskim "Miłosz odNowa". Celem programu było zorganizowanie Święta Miłosza w swojej miejscowości. W ciągu tygodnia zorganizowano szereg imprez, mających na celu propagowanie sylwetki i twórczości Noblisty. Mieszkańcy Jamielnika dzięki uprzejmości Księdza Proboszcza Marka Wróblewskiego mieli okazję wysłuchać utworów poetyckich Czesława Miłosza po niedzielnej mszy świętej, uczniowie gimnazjum brali udział w konkursie recytatorskim i projekcji filmu pt."Dolina Issy", najważniejszym wydarzeniem w ramach Święta Miłosza było jednak spotkanie z profesor Beatą Tarnowską z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.Pani profesor opowiadała o znajomości z Czesławem Miłoszem i spotkaniach z Noblistą. Podsumowaniem był apel dla całej społeczności uczniowskiej, na którym przybliżono najważniejsze fakty z życia Czesława Miłosza i recytacja wierszy przez szkolny radiowęzeł. Dzieki programowi uczniowie naszej szkoły mimo tego, że poezja Czesława Miłosza nie należy do łatwych  mieli na pewno okazję przekonać się, że jest urzekająca i  niecodzienna. Na pamiatkę  imprez upamiętniających Rok Czesława Miłosza uczestnicy programu oraz goście  otrzymali  pamiątkowe foldery , które wykonały bibliotekarki.

 • Noc z bajkami w jamielnickiej bibliotece

   3 czerwca z okazji V Światowych Dni Bajek, do których przystąpiła jamielnicka biblioteka zorganizowano nietypową imprezę w bibliotece. 12 dzieci przybyła do biblioteki na spotkanie  pt."Noc z bajkami".

  Na imprezę bibliotekarki zaprosiły dzielnicowego pana Piotra Zdunkowskiego, który czytał wybrane przez dzieci bajki, co więcej pokazywał nawet sztuczki magiczne.Nast ępną atrakcją gdy zapadł zmrok było ognisko, na którym uczestnicy piekli kiełbaski.Póżniej  udali się do biblioteki, aby rozwiazywać zagadki i rebusy oraz wykonywać ilustracje związane z poznanymi bajkami. Wszystkimi atrakcjami były zmęczone :)  panie bibliotekarki, którym szybciej chciało się spać, dzieci były niezmordowane,spały bardzo krótko bo pobudka miała miejsce już koło godziny 6 rano... Ta nietypowa noc w magicznej scenerii w bibliotece na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników. Wszyscy wrócili bowiem do domów z małymi prezentami i dyplomami bohaterów nocnych igraszek w bibliotece.

 • III MIEJSCE W GRUPIE D NA MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA TURNIEJU Z PODWÓRKA NA STADION DZIECI DO LAT 10

  W srodę 8 czerwca na stadionie Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Kortowie odbyły się finały wojewódzkie Turnieju Piłki Nożnej z podwórka na stadion. Nasza drużyna zkawalifikowała się na turniej po przez wygranie rywalizacji gminnej i powiatowej. Pierwszy raz w historii naszej szkoły dzieci w wieku do lat 10 mogły rywalizować w finale wojewódzkim. Nasza drużyna spisała się na medal zdobywając 3 miejsce w swojej grupie. Należy nadmienić ze nasze dzieci trafiły na najtrudniejszą grupę ponieważ drużyna z SP 4 iława i Hetman baranowo wygrały cały turniej. poniżej przedstawiamy wyniki meczy w turnieju

  1 1 ASP 3 Olsztyn - SP 3 Morąg 0 : 4

  2 2 B Rona 03 Ełk - SP 6 Elbląg 1 : 2

  3 3 CSP 3 Działdowo - SP Pozezdrze 3 : 0

  4 4 D SP Dywity - SP Młynary 1 : 1

  5 1 E SP 4 Iława - UKS Hetman Baranowo 4 : 1

  6 2 AZS Nr 1 Nidzica - UKS Lwy Korsze 0 : 3

  7 3 B SP Orzyny - SP 1 Gołdap 0 : 3

  8 4 CSP 4 Pisz - SP Chruściel 0 : 2

  9 1 D SP Wydminy - SP 3 Olecko 2 : 3

  10 2 E SP 4 Lidzbark Warminski - SP Jamielnik 0 : 12

  11 3 ASP 3 Olsztyn - ZS Nr 1 Nidzica 5 : 2

  12 4 B Rona 03 Ełk - SP Orzyny 3 : 0

  13 1 CSP 3 Działdowo - SP 4 Pisz 2 : 0

  14 2 D SP Dywity - SP Wydminy 9 : 1

  15 3 E SP 4 Iława - SP 4 Lidzbark Warminski 15 : 1

  16 4 ASP 3 Morąg - UKS Lwy Korsze 0 : 2

  17 1 B SP 6 Elbląg - SP 1 Gołdap 3 : 0

  18 2 CSP Pozezdrze - SP Chruściel 0 : 3

  19 3 D SP Młynary - SP 3 Olecko 5 : 1

  20 4 E UKS Hetman Baranowo - SP Jamielnik 3 : 0

  21 1 ASP 3 Olsztyn - UKS Lwy Korsze 0 : 1

  22 2 B Rona 03 Ełk - SP 1 Gołdap 6 : 2

  23 3 CSP 3 Działdowo - SP Chruściel 1 : 0

  24 4 D SP Dywity - SP 3 Olecko 0 : 1

  25 1 E SP 4 Iława - SP Jamielnik 8 : 2

  26 2 ASP 3 Morąg - ZS Nr 1 Nidzica 1 : 0

  27 3 B SP 6 Elbląg - SP Orzyny 3 : 0

  28 4 CSP Pozezdrze - SP 4 Pisz 0 : 3

  29 1 D SP Młynary - SP Wydminy 8 : 3

  30 2 E UKS Hetman Baranowo - SP 4 Lidzbark Warminski 9 : 0

   

  1/4 ch 1 UKS Lwy Korsze SP Młynary 4 1

  1/4 ch 2 SP 6 Elbląg UKS Hetman Baranowo (1)1 1(2) K

  1/4 ch 3 SP 3 Działdowo Rona 03 Ełk 1 6

  1/4 ch 4 SP 4 Iława SP Chruściel 3 1

  1/2 ch UKS Lwy Korsze Rona 03 Ełk 2 3

  1/2 ch UKS Hetman Baranowo SP 4 Iława 1 4

  finał ch SP 4 Iława Rona 03 Ełk 1 2

  o 3 m ch UKS Hetman Baranowo UKS Lwy Korsze 0 5

   

  dodał Daniel Smukała

 • III MIEJSCE GIMNAZJALISTÓW W TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY MIEJSKIEJ W NOWYM MIESCIE LUBAWSKIM

  W sobotę 4 czerwca o godzinie 14.00 na boisku Orlik w Nowym Miescie Lubawskim odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta w Nowym Miescie Lubawskim. Do turnieju zgłosiło się 6 drużyn w tym nasi chłopcy z gimnazjum. Turniej był rozgrywany w dwóch grupach po 3 drużyny, z każdej grupy awansowały 2 drużyny które rozgrywały półfinały i finały turnieju. Nasza drużyna na turnieju wywalczyła wysokie trzecie miejsce co pozwoliło nam powrócić do domu z pucharem życzymy im dalszych sukcesów.

   

   

  Dodał: Daniel Smukała

 • OLIMPIADA ZERÓWKOWICZÓW!

  W piątek 3 czerwca 2011 roku w Zespole Szkół w Bratianie odbyła się VI Gminna Olimpiada dla dzieci sześcioletnich. Udział brały sześciolatki ze szkół, w tym również uczniowie z naszej szkoły. Olimpiadę rozpoczęto przez zapalenie symbolicznego znicza olimpijskiego i prezentację wszystkich oddziałów. Sportowcy zmagali się z konkurencjami sportowymi, takimi jak: skoki na odległość, rzut do celu, strzelanie bramek, zbijanie kręgli, układanie wieży z klocków. Panowała miła, aczkolwiek sportowa atmosfera. Każda grupa dopingowała swoją drużynę. Jamielnik reprezentowali: Cyprian Pieńczewski, Kasia Pokojska, Kasia Gajda, Sylwia Lorenc i Ewelika Keńska.  Po trudach i walce, dzieci z oddziału z Jamielnika zajęły IV miejsce. Każda drużyna wyjechała z dyplomami i nagrodami.

   

  Sylwia Szulowska

 • Rok 2011 rokiem Miłosza - akademia

  Poniżej przedstawiamy film na którym zobaczymy nasze uczennice recytujące wiersze Czesława Miłosza podczas akademii, która odbyła się w piątek 27 maja w naszej szkole:

 • I miejsce chłopców szkoły podstawowej i IV miejsce chłopców z gimnazjum w Turnieju piłkarskim Euro 2012 bis

  26 maja 2011r na stadionie MOSiR w Nowym Miescie Lubawskim odbył się Turniej Piłkarski Euro 2012 bis.W rozgrywkach zagrały 3 drużyny z Gimnazjum w Nowym Mieście Lubawskim, drużyna z Grodziczna, Bratiana i Jamielnika. W młodszej kategorii, uczniów podstawówek zagrały drużyny ze szkół podstawowych nr 1 i nr 2 w Nowym Mieście, Skarlina, Bratiana i Jamielnika.

  Wyniki szkoły podstawowe

  I miejsce - SP Jamielnik - puchar + piłka
  II miejsce - SP nr 1 Nowe Miasto Lub. - puchar +piłka
  III miejsce - SP Skarlin - puchar + piłka
  IV miejsce - SP nr 2 Nowe Miasto Lub. - piłka
  V miejsce - SP Bratian - piłka

  Najlepsi zawodnicy szkół podstawowych:


  1.Strzelec - Seroka Kamil – SP nr 2 Nowe Miasto Lub. - (5 bramek)
  2.Bramkarz - Bartczak Maciej – SP Jamielnik
  3.Obrońca - Jamroży Mikołaj – SP Skarlin
  4.Zawodnik - Długosz Jakub – SP nr 1 Nowe Miasto Lub.

  Wyniki gimnazjalistów

  I miejsce - Bratian - puchar + piłka
  II miejsce - Grodziczno - puchar + piłka
  III miejsce - Nowe Miasto Lub. – I - puchar + piłka
  IV miejsce - Jamielnik - piłka
  V miejsce - Nowe Miasto Lub. – III - piłka
  VI miejsce - Nowe Miasto Lub. – II - piłka

  Najlepsi zawodnicy szkół gimnazjalnych:


  1.Strzelec - Skonieczka Jarosław – Nowe Miasto Lub. – I – ( 4 bramki)
  2.Bramkarz - Teska Grzegorz – Nowe Miasto Lub. – I
  3.Obrońca - Lendzionowski Maciej – Bratian
  4.Zawodnik - Wolski Maciej – Grodziczno


  dodał: Daniel Smukała

   

 • VIII Powiatowy Happening Ekologiczny

  23 maja nasza szkoła już po raz ósmy była gospodarzem happeningu dla najmłodszych uczniów z powiatu nowomiejskiego. Gościliśmy dzieci i nauczycieli z Zajączkowa, Tylic i Nowego Miasta Lub. W tym roku mali ekolodzy poznawa tropy zwierząt i ślady ich bytności w lesie. Uczyły się segregowania śmieci oraz dowiedziały się jak właściwie zachować się w ekosystemie leśnym. Spotkanie nie miało na celu wyłonienia najlepszych, bo wszyscy byli najlepsi! Każdy bawił się, śpiewał i chłonął wiedzę na miarę swoich możliwości. Po pracy uczestnicy zjedli pieczone kiełbaski z ekolgiczną surówką.Na spotkanie przybyło wielu zacnych gości z powiatu i gminy Nowe Miasto Lub. Na zakończenie zasadzono  w Jamielniku kolejne drzewka upamiętniające tegoroczne spotkanie i "Drzewko Pokoju". Dzieci złożyły przyrzeczenie "Małych Ekologów". Wszyscy otrzymali  też foldery przygotowane specjalnie na tę okazję. Każda szkoła wyjechała z piękną książką oraz drzewkiem, które zasadzi na terenie swojej . Spotkanie było bardzo udane!  My przygotowujemy się już na następny happening. smiley

  Współorganizatorami spotkania byli:

  Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej,

  Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich z/s w Jerzwałdzie,

  Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lub. ,

  Wójt Gminy Nowe Miasto Lub.

  Mirosława Granica

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku
  13-332 Jamielnik, ul Szkolna 10,
  woj. warmińsko-mazurskie
 • tel/fax 0 56 472 17 26

  Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.15 - 15.15

Galeria zdjęć