Nawigacja

 • Goście z Ameryki

  Dnia 10 marca 2014r na zaproszenie pana Łukasza Rumińskiego naszą szkołę odwiedzili goście z USA, a dokładniej z miejscowości Georgetown w stanie Texas. Przybyło 10 uczniów oraz 2 opiekunów, państwo Vikki i Chuck Franks. Zajęcia językowe trwały 3 godziny. W ich trakcie uczniowie mieli okazję poznać system edukacji w USA, historię stanu Texas oraz życie w USA. Uczniowie w parach wykonali również zadania na temat podziału administracyjnego i świąt narodowych w USA. Goście opuszczali nas bardzo zadowoleni twierdząc, iż w naszej szkole panuje świetna atmosfera, którą trudno spotkać w innych szkołach. Odwiedzą nas wkrótce jeszcze raz, tym razem uczyć będziemy się zasad gry w futbol amerykański. Poniżej Relacja Klaudii Gaudeckiej z klasy II A:

  Dnia 10 marca 2014r w godzinach 10:00-13:00 odbyło się w naszej szkole spotkanie z gośćmi z Ameryki. W spotkaniu wzięło udział 21 uczniów naszego gimnazjum oraz 10 gości zza oceanu. Podczas spotkania mieliśmy okazję do rozmowy z nimi, jednocześnie poprawiając naszą umiejętność mówienia w języku angielskim. Na początku goście przedstawili się nam i opowiedzieli o sobie, mieliśmy możliwość zadawania pytań. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali wypowiedzi po czym zadali mnóstwo pytań dotyczących życia w Ameryce, szkoły do której uczęszczają oraz ich upodobań. Następnie w kilkuosobowych grupach wykonaliśmy 2 zadania przygotowane przez nauczyciela języka angielskiego pana Łukasza Rumińskiego. Po wykonaniu zadań pokazaliśmy gościom naszą szkołę, zaprosiliśmy ich do kilku klas, alby mogli zobaczyć, jak uczą się nasi uczniowie. Następnie czworo z gości przedstawiło nam prezentacje multimedialne, w których opisali siebie, swoje rodziny, zainteresowania oraz miejsce zamieszkania. Na sam koniec wszyscy otrzymali drobne pamiątki, wykonane zostało zdjęcie grupowe. Pożegnaliśmy się z gośćmi i tak zakończyła się ich wizyta w naszej szkole. Uważam, że było to bardzo ciekawe doświadczenie, mieliśmy możliwość nawiązania nowych kontaktów i nauki języka angielskiego. Chętnie wzięłabym udział w takim spotkaniu jeszcze raz.

 • Dzień Kobiet

  Z okazji święta wszystkich kobiet, tych małych i troszkę większych, jak zwykle w naszej szkole odbyły się (wśród męskiej części naszej społeczności szkolnej) wybory na najsympatyczniejszą uczennicę Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

  Zaszczytny tytuł, pamiątkowy dyplom i drobny upominek otrzymały:

  Szkoła Podstawowa      - Patrycja Pyska z kl. I

  Gimnazjum          - Justyna Berlińska kl. II a       GRATULUJEMY!

 • Klaudia Gaudecka - finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie

  05.03.2014

             Z dumą informuję, że Klaudia Gaudecka - uczennica klasy II a  Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jamielniku - została finalistką  Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie. Pierwszym  sukcesem uczennicy naszego gimnazjum było zajęcie I miejsca  w szkolnym etapie w/w konkursu, dzięki czemu została zakwalifikowana  na etap wojewódzki, który odbył  się w Elblągu 15 lutego 2014r.  Na szczeblu wojewódzkim konkursu Klaudia uzyskała zaszczytny tytuł FINALISTY.

  W historii naszego gimnazjum to bardzo wysokie osiągnięcie uczennicy , która rozwija swoje zainteresowania humanistyczne, biorąc również udział w Ogólnopolskich Konkursach Języka Polskiego, kolejnych etapach Gminnego Konkursu Ortograficznego. Aktywnie działa w Kole Dziennikarskim, Klubie Szkół UNICEF. Bierze udział w wielu akcjach charytatywnych. 

             Gratuluję uczennicy Klaudii Gaudeckiej sukcesu w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego i życzę  dalszych osiągnięć . 

                                                                                                                                           Polonistka

                                                                                                                                         Beata Hajduk

 • GWIAZDKA DLA AFRYKI

  02.03.2014

         Klub  Szkół UNICEF działający w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku zakończył trwający od XI 2013 r. do II 2014 r. projekt edukacyjny UNICEF ,,Gwiazdka dla Afryki”, którego celem było zapoznanie uczniów z sytuacją w krajach rozwijających się, kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego, pomoc dzieciom w Sierra Leone. W ramach realizacji projektu w szkole odbyły się zajęcia edukacyjne przybliżające uczniom problemy mieszkańców krajów rozwijających się . Dzięki dużemu zaangażowaniu społeczności szkolnej dla dzieci w Sierra Leone  przygotowano wiele symbolicznych prezentów wystawionych na prowadzonym przez uczniów kiermaszu. Darczyńcy ,,wysyłali” dzieciom z Sierra Leone  ,,prezent”, przekazując na ten cel darowiznę stanowiącą równowartość wybranego przez siebie podarunku. Suma zebranych w ten sposób środków na ratowanie  życia dzieci w Sierra Leone wyniosła 220,10 zł. Integralnym elementem akcji był konkurs na projekt najbardziej oryginalnej kartki pocztowej przygotowanej przez dzieci  w Polsce dla dzieci w Sierra Leone. Opiekunki  projektu: p. Beata Hajduk, p. Grażyna Półtorak.

 • Kolejny Dzień Zdrowej Żywności - zdrowe kanapki z wieloziarnistego chleba

  25.02.2014

  Drugoklasiści wraz rodzicami i wychowawcą przygotowali dla uczniów i pracowników całej szkoły zdrowe kanapki. Najpierw rodzice upiekli wieloziarniste chleby. Później przygotowaliśmy kolorowe, zdrowe kanapki z miodem, dżemem i twarożkiem. Wszystko bez konserwantów - naturalne i zdrowe. Przygotowaliśmy też degustację nasion, które można zjadać na małe przekąski. Były to: nasiona słonecznika, dyni, suszone śliwki, daktyle, rodzynki, sezam i inne zdrowe pyszności. Maluchy z radością częstowały swoich młodszych i starszych kolegów. Myślę, że wielu naszych uczniów przekonało się, że naturalne produkty są nie tylko zdrowe ale i smaczne.

  Zapraszamy do obejrzenia galerii smiley

  Wychowawczyni: M. Granica

 • Dzień Zdrowej Żywności- SZASZŁYKI OWOCOWE SMACZNE I ZDROWE

  12.02.2014

  12 lutego 2014 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Zdrowej Żywności. Uczniowie klasy I szkoły podstawowej wraz z rodzicami przygotowali dla wszystkich starszych i młodszych kolegów szaszłyki owocowe. Celem akcji było zachęcenie uczniów do jedzenia owoców. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii. Wychowawczyni klasy Iwona Wasilów

 • Sprzęt w sali nr 1

  Oto jak wygląda teraz sala nr 1, w której uczą się czwartoklasiści.

 • 26.01.2014

  W naszej szkole dnia 26 stycznia odbyły się Mistrzostwa Polski w grze Evolutio! Wzięło w niej udział sześć zespołów z klas I- III gimnazjum. Szkolnym organizatorem była pani Izabela Hinc, a opiekunami p.W. Piechowska, p. E. Kozłowska- Lange i p. M.Jankowska. Swoją obecnością zaszczycili nas jurorzy z Warszawy, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem gry. O godz. 12.00 otwarcia mistrzostw dokonała Pani Dyrektor Marzena Wiesgerber. Młodzież bardzo emocjonalnie i żywiołowo angażowała się w rozgrywki, które trwały przez kilka godzin. W czasie przerw uczniowie korzystali ze słodkiego poczęstunku ufundowanego przez szkołę. Ostatecznie wygrała drużyna "Czarne kaptury" w składzie: Michał Grünberg, Martyna Kurnikowska, Patrycja Gurzyńska, Ania Rolka i Monika Lewandowska. Zwycięzcy oraz laureaci II i III miejsca - czyli uczniowie klasy 2b i 1a - otrzymali w nagrodę pen- drive'y oraz, jak wszyscy uczestnicy zabawy, pamiątkowe dyplomy. Warto również dodać, że zwycięzcy osiągnęli wynik ponad trzech tysięcy punktów, co według jurorów, daje im realne szanse na finał, który odbędzie się 1 marca 2014 roku w Warszawie. Gratulujemy !

 • Zima w Bullerbyn

  Pod takim hasłem w pierwszym dniu ferii zimowych odbyły się zajęcia czytelniczo-plastyczne w naszej szkolnej bibliotece. Imprezę rozpoczęto głośnym czytaniem rozdziału książki, opowiadającym o zimowych zabawach i feriach w Bullerbyn.Następnie rozwiązywano zagadki, rebusy, krzyżówki i quiz dotyczący cech charakteru i wyglądu poszczególnych bohaterów. Po zabawach umysłowych przyszedł czas na zajęcia plastyczne, podczas których uczestnicy wykonali piękne prace przedstawiające krajobraz zimowy w Bullerbyn. Na zakończenie wszyscy wspólnie wykonali wystawę tych prac, która zdobi wnętrze biblioteki. Bibliotekarka A.Żuralska dziękuje uczennicom klasy III i IV SP za wspólną zabawę.Zapraszam do albumu fotograficznego.

 • Nowa tablica w naszej szkole

  Smartboard 680 - o taki egzemplarz tablicy interaktywnej wzbogaciła się nasza szkoła, a dokładniej sala nr 8. Montaż tablicy wykonali nasi nauczyciele, pan Łukasz i pan Tomasz oraz konserwator, pan Jacek. To już czwarta tablica w naszej szkole!

 • Ferie w szkole

  Zapraszamy do zapoznania się z planem zajęć podczas ferii dla uczniów naszej szkoły: link

 • 23.01.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Koledowanie.

 • 23.01.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Gwiazdka szkolna.

 • Jak działa prawo autorskie, czym są licencje Creative Commons i bezpieczeństwo w sieci

  Zapraszamy do zapoznania się z filmikami na temat:

  1. Jak działa prawo autorskie

  2. Licencje Creative Commons

  3. Bezpieczeństwo w sieci

 • Lekcja z Leap Motion

  Prezentujemy filmik z wykorzystaniem kontrolera Leap Motion na naszych lekcjach:

 • Stypendia uczniowskie

  Od sześciu lat Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego przyznaje stypendium zdolnej młodzieży w ramach projektu „Program stypendialny szansą na rozwój edukacyjny uczniów Warmii i Mazur". Projekt ma na celu wspieranie rozwoju edukacyjnego młodzieży uzdolnionej, w szczególności w zakresie nauk matematycznych, przyrodniczych i technicznych, uczącej się w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. Stypendia przyznawane są na cały rok szkolny, a ubiegać się o nie mogą uczniowie, którzy na koniec ubiegłego roku szkolnego otrzymali średnią ocen ze wszystkich przedmiotów conajmniej 4,75, a z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych- conajmniej 5,00.

  W tym roku szkolnym trzy uczennice naszego gimnazjum spełniły te warunki i po napisaniu Indywidualnego Programu Edukacyjnego pod kierunkiem opiekuna, wszystkie otrzymały stypendium naukowe na rok szkolny 2013/2014.

  Tegoroczne stypendystki to: Aleksandra Lewandowska  kl. IIa,  Agata Kozera  kl. IIb  i Magdalena Radziszewska   kl. IIb

  Dziewczynom serdecznie gratulujemy i zachęcamy pozostałych uczniów do nauki, ponieważ w kolejnym roku szkolnym -kolejna edycja projektu.

  opiekun stypendystek

  M. Jarmużewska

 • Polsko - czeski kalendarz promuje naszą szkołę i Gminę

  W Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku w latach 2012-2014 realizowany jest program Comenius- projektu "One year in Czech and Polish Regions"

  Efektem podsumowującym pracę młodzieży gimnazjalnej jest kalendarz na 2014r., przypominający uczniom jak ważna jest nauka języków obcych.

  Kalendarz został opracowany w trzech językach: polskim, czeskim i angielskim. Sześć kart opracowała młodzież z Gimnazjum w Kojetin pod kierunkiem koordynatora pani Zuzany Kebzovej i sześć kart- młodzież naszego Gimnazjum pod kierunkiem koordynatora pani Renaty Kirzeniewskiej, a następnie pani Małgorzaty Jarmużewskiej, która tę funkcję przejęła.

  Spośród dwóch projektów kalendarza, młodzież polska i czeska poprzez głosowanie wybrała polski projekt i ten właśnie został zrealizowany. Piękne, duże, kolorowe karty dotyczą następujących tematów: Jamielnik/ Kojetin i jego okolice, edukacja- moja szkoła, obiekty naturalne, sławni ludzie, tradycje i zwyczaje świąteczne.

  Kalendarz został wręczony jako prezent i pamiątka 25 uczniom naszego gimnazjum, biorącym udział w projekcie, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, wszystkim zaprzyjaźnionym instytucjom i organizacjom oraz dyrektorom szkół w naszej gminie.

  Jesteśmy bardzo dumni, że poprzez udział w projekcie możemy promować nie tylko naszą szkołę, ale także całą Gminę Nowe Miasto Lubawskie poza granicami naszego państwa.

  Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia.

   

  koordynator pojektu

 • Życzenia Bożonarodzeniowe

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia ciepła rodzinnego, dobra i życzliwości, wiary w spełnienie pragnień, wymarzonych prezentów, odczuwania magii Świąt życzy Dyektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku

 • 17.12.2013

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wigilia w klasie II.

 • Andrzejki u drugoklasistów

  28.11.2013

  Do uczniów z klasy drugiej przybyłu wróżki, które z przymrużeniem oka przepowiadały przyszłość, bawiły się z maluchami i tańczyły. Zabaw było wiele: taniec z krzesłami, wróżby z kostek, serduszek, magicznej skrzynki, losowanie wróżb z balonów, kubki z kośćmi i wiele, wiele innych. Oczywiście mieliśmy też słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Zabawa dała dzieciom wiele radości.

  Wychowawaczyni: M. Granica

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku
  13-332 Jamielnik, ul Szkolna 10,
  woj. warmińsko-mazurskie
 • tel/fax 0 56 472 17 26

  Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

Galeria zdjęć