Nawigacja

 • Święta w Polsce i w Szwecji

  W przedświątecznym nastroju w poniedziałek 19 grudnia w godzinach wieczornych w naszej bibliotece odbyło sie wyjątkowe spotkanie dla uczniów kl.III szkoły podstawowej.Uczniowie byli po omówieniu lektury pt."Dzieci z Bullerbyn", ta właśnie lektura stała się pretekstem do wspólnej zabawy.Dzieci pracowały i bawiły się wspólnie w trzech grupach: zagroda środkowa, zagroda północna i zagroda południowa. W nastrój świąteczny wprowadziła wszystkich pani dyrektor Marzena Weisgerber, która przeczytała fragment książki dotyczący zwyczajów gwiazdkowych w Bullerbyn.

  Następnie dzieci porównywały zwyczaje świąteczne panujące w Szwecji i w Polsce, dekorowały wcześniej upieczone własnoręcznie pierniki, dekorowały choinkę bombkami z opisem lub ilustracją przygody z lektury, rozwiązywały krzyżówkę i odgadywały zagadki. Wszyscy świetnie pracowali zdobywając cukierki - punkty  dla grupy. W przerwie uczestnicy zabawy,dyrekcja i organizatorki ( wychowawczyni kl.III p.Mirka Granica i bibliotekarki p.Ania Żuralska i p.Ela Olszta) posilili się pysznymi kanapkami przygotowanymi przez jedną z mam panią Bożenkę Karską. Każdy z uczestników na zakończenie zabawy otrzymał dyplom przyjaciela i znawcy lektury pt."Dzieci z Bullerbyn". O godzinie 21 rodzice odbierali zadowolone i podekscytowane pociechy, które zmęczone ale szczęśliwe szybko pozasypiały. O zadowoleniu z imprezy może świadczyć fakt,że uczniowie już pytają swoją wychowawczynię o następne spotkanie w bibliotece:)Zdjęcia w albumie zapraszamy!

 • Życzenia

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia,
  pragniemy złożyć wszystkim najserdeczniejsze i szczere życzenia
  szczęścia, wiary, nadziei i pomyślności,
  a w nadchodzącym Nowym Roku

  wiele uśmiechu i radości!

  Dyrekcja Zespołu Szkół, grono pedagogiczne oraz pracownicy obłsugi.
   

 • Spotkanie z historykiem

  16 grudnia na zaproszenie polonistki p.Beaty Hajduk i bibliotekarki p.Anny Żuralskiej do naszej szkoły przybył historyk-regionalista dr Andrzej Korecki. W spotkaniu mieli okazję uczestniczyć uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum.Swoją obecnością zaszczycił nas również Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie p.Tomasz Waruszewski, Dyrekcja Zespołu Szkół w Jamielniku p.Marzena Weisgerber, wicedyrektor p.Danuta Cyglicka i bibliotekarka Gminnej Biblioteki Publicznej w Jamielniku p.Elżbieta Olszta. Dr Korecki przestawił bardzo ciekawą prezentacje multimedialną, do której przygotował prelekcję. Uczniowie i goście wynieśli wiele interesujących ciekawostek ze spotkania na temat najblizszej okolicy - naszej Małej Ojczyzny.. Zapraszamy do albumu fotograficznego w celu obejrzenia zdjęć.

 • Konkursy przedmiotowe

  Z dumą informujemy Państwa o tym, iż trójka naszych uczniów awansowała do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskie Kuratororium Oświaty. Tymi uczniami są: Jolanta Bartczak z kl. III A, geografia, nauczyciel prowadzący p. Renata Kirzeniewska; Dominika Lubiejewska, kl. III B, historia, nauczyciel prowadzący p. Marzena Weisgerber, oraz Andrzej Rolka z kl. III B, matematyka, nauczyciel prowadzący p. Małgorzata Jarmużewska. Ponadto, uczeń Tomasz Mazurowski wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka angielskiego i również on zakwalifikował się do drugiego etapu, który polegał będzie na wypełnieniu testu online (nauczyciel prowadzący p. Łukasz Rumiński). O wynikach naszych uczniów informować będziemy na bieżąco.

 • WIGILIJNE SPOTKANIE W KLASIE II

  20 grudnia 2011 w godzinach popołudniowych rodzice uczniów klasy drugiej przybyli do szkoły, aby obejrzeć Jasełka w wykonaniu swoich pociech. Na tle ładnej scenerii pojawiły się anioły, pastuszkowie, mędrcy. Nie zabrakło też Maryi i Józefa. Radosne diabły i diablice próbowały ściągnąć do kotła ze smołą grzesznych widzów. Gospdarze uroczystości  gościli Pana Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie Tomasza Waruszewskiego, Panią Dyrektor szkoły Marzenę Weisgerber oraz Panią katechetkę Hannę Pieńczewską. Spotkanie upłynęło w miłej i świątecznej atmosferze. Łamiąć się opłatkiem wszyscy złożyli sobie życzenia i zasiedli do słodkiego poczęstunku.

  Dziękuję wszystkim gościom za przybycie, rodzicom za pomoc w przygotowaniu wigilii. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

   

 • Mikołajkowy konkurs matematyczny

  6 grudnia 2011r w Szkole Podstawowej w Gwiździnach odbył się "Mikołajkowy konkurs matematyczny" dla uczniów klas 1-3 SP. W konkursie tym, w kategorii dla uczniów klasy pierwszej, miejsce II zajął uczeń naszej szkoły Wiktor Górski. Gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie powiatowym!

 • MIKOŁAJKI

  Święty Mikołaj mieszka bardzo, bardzo daleko,    
  wśród śniegu i lodu - tak daleko, żeby nikt nie          
  mógł odnaleźć tego miejsca i podejrzeć,
  nad czym teraz pracuje święty Mikołaj...

  Cały rok pracowite elfy pomagają mu
  w przygotowaniu bożonarodzeniowych
  prezentów dla dzieci na całym świecie.

  ...jednak 6 grudnia Mikołaj znalazł czas aby odwiedzić naszą szkołę...były słodkości i życzenia świąteczne;

  Opiekunowie i przedstawiciele samorządu SP i Gimnazjum także postarali się o to, aby ten dzień był bardziej słodki od innych.

  Chcielibyśmy w imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły złożyć serdeczne podziękowania:

  Państwu Małgorzacie i Krzysztofowi Bartczak z Jamielnika

  Państwu Katarzynie i Markowi Kaczerzewskim z Jamielnika

  Pani Iwonie Robaczewskiej ze Skarlina

  Panu Jarosławowi Cabaj z Gryźlin


  za wszelkie słodkości,które umożliwiły nam, aby każde dziecko poczuło magię Świąt.

  DZIĘKUJEMY!!!

   

 • Projekt etwiining zatwierdzony

  Uczniowie klasy 6, pod kierunkiem p. Łukasza Rumińskiego, ropoczęli projekt pod tyt. "Me and my school" ze szkołą Victoria Primary School z Anglii. Projekt ma na celu wzajemne poznanie partnerskich szkół poprzez odpowiedzi na wzajemnie zadane pytania w formie prezentacji mulltimedialnej. Prezentacja zostanie przygotowana przez siedmioro uczniów tej klasy, tj. Agatę Lubnau, Agatę Pieńczewską, Aleksandrę Lewandowską, Klaudię Gaudecką, Bartosza Karskiego, Rafała Nagel oraz Kacpra Orzeszka. W momencie kiedy otrzymamy prezentację z Anglii umieścimy ją na naszej stronie. Zapraszamy wkrótce!

 • Andrzejki w klasie II

  29 listopada w godzinach południowych do uczniów z klasy drugiej zawitały wróżki, aby przepowiedzieć im przyszłość. Bez względu na wiek, płeć czy pochodzenie każdy jest ciekaw tego, co go spotka. Wszyscy z ogromnym zadowoleniem i zainteresowaniem brali udział w zabawie. Uciechy było po pachy, o czym świadczą zdjęcia. Zapraszam do ich obejrzenia- Iwona Wasilów.

 • Andrzejki w bibliotece

  W miniony wtorek biblioteka stała się miejscem tajemniczych wróżb. Z zaproszenia bibliotekarek skorzystały uczennice kl.III a gimnazjum. Na wstępie dziewczęta miały okazję poczytać jesienne  wiersze i obejrzeć prezentację multimedialną pt. "Jesień w poezji". Następnie bibliotekarki przypomniały tradycje i zwyczaje związane z Andrzejkami. Najwięcej jednak przeżyc i emocji dostarczyły wrózby: lanie wosku i interpretacja figur woskowych, znaczenie kolorów i numerologia. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek przy blasku świec i lampionów....

 • Osiągnięcia sportowe naszych uczniów.

  W listopadzie uczniowie naszego gimnazjum i szkoły podstwowej uczestniczyli w kilku spotkaniach sportowych.

  wyniki przedstawiaja się następująco:

    I miejsce - gminne zawody drużynowe w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców  

                               I miejsce - powiatowe zawody drużynowe w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców 

  naszą szkołe reprezentowali:

  Melkowska Roksana IIIb 

  Jabłońska Marika IIb

  Kleszczyński Michał IIIb

  Lubiejewski Patryk IIIb

                II miejsce - zawody powiatowe w siatkówkę dziewcząt gimnazjum

  drużyna w składzie:

  Domżalska Marta IIb

  Jabłońska Marika IIb

  Kalinowska Agata IIIa

  Luba Angelika IIIa

  Bartczak Jola IIIa

  Melkowska Roksana IIIb

  Olszta Klaudia IIIa

  Schramke Basia IIIa

  Szramka Monika IIIa

               II miejsce - gminne zawody w pilkę halową szkół podstawowych

  szkołę podstawową reprezentowali:

  Kurowski Patryk V

  Żuchowski Grzegorz V

  Zawolski Sebastian V

  Luba Łukasz V

  Kaliński Adam V

  Hajduk Damian VI

  Nagel Rafał VI

  Wałaszek Adrian VI

   

                                           Gratuluję wysokich wyników i dalszych sukcesów nauczyciel w-f Tomasz Lewsza

 • ANDRZEJKI

  W poniedziałek, 28 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego zapoznały się z tradycją andrzejkowych wróżb. Dwie mamy: pani Emilia Osińska i pani Ewa Szałkowska przeprowadziły wróżby i zabawy andrzejkowe. Dzieci z chęcią poznały swoją przyszłość i aktywnie uczestniczyły w zabawach.  Po wielkich emocjach związanych z przepowiadaniem przyszłości wszyscy uczestnicy zabawy zregenerowali swoje siły przy pysznych słodkościach przygotowanych przez rodziców.

   

  Sylwia Szulowska

 • Niezwykła lekcja

  22 listopada 2011 r. uczniowie klasy szóstej uczestniczyli w niecodziennej lekcji języka polskiego, przygotowanej przez samych szóstoklasistów. Uczniowie wykazali się talentem aktorskim  oraz niezwykłymi zdolnościami organizacyjnymi  i plastycznymi. Dzieci przygotowywały w grupach inscenizację opartą na biblijnej historii Adama i Ewy. Szóstoklasiści sami zdecydowali o doborze aktorów do poszczególnych ról, samodzielnie przygotowali stroje i wystrój sali. Ich ciężką pracę i trud włożony w przygotowanie inscenizacji doceniła polonistka p. Emilia Bagrowska, wystawiając prawie same szóstki i piątki:) Zapraszam do obejrzenia zdjęć z lekcji w albumie.

  Emilia Bagrowska

 • Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

  Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w ogłoszonym przez Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lub. Powiatowym Konkursie Literackim zorganizowanym w związku z obchodami Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu.

  W konkursie tym laureatką została uczennica klasy I b – Anna Rolka, zdobywając I miejsce za wiersz pt. ,,Dzień bez papierosa”. Swój utwór nasza uczennica odczytała na uroczystym podsumowaniu obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu w Powiecie Nowomiejskim, które odbyło się z udziałem zaproszonych gości dnia 17.11.11 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w NML .

  Gratulujemy Ani ,,lekkiego pióra” i życzymy dalszych sukcesów!

  polonistka Beata Hajduk

  Ania recytująca wiersz:

   

   

 • Nowa szkoła partnerska

  Uczniowe klasy szóstej, pod kierunkiem p. Łukasza Rumińskiego, rozpoczęli współpracę ze szkołą Victoria Primary School z Anglii. Na razie współpraca polega na prowadzeniu korespondencji między uczniami, ale w niedalekiej przyszłości rozpoczniemy projekt, który oficjalnie przedstawiony zostanie na stronie etwiining.net.

 • Ślubowanie gimnazjalistów i obchody Dnia Niepodległości

  11.11.2011

  Jak co roku, w przeddzień Dnia Niepodległości, w naszej szkole odbywa się uroczystość ślubowania pierwszych klas gimnazjum połączona z akademią z okazji Dnia Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła p. Marzena Weisgerber, Dyrektor naszej szkoły, witając przybyłych rodziców, uczniów oraz gości, m.in. wójta naszej gminy pana Tomasza Waruszewskiego, panią Krystynę Danielewską, Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty oraz pana Dariusza Łukaszewskiego, przewodniczącego Rady Rodziców. Zapraszamy do obejrzenia filmu z uroczystości:

 • IV MIĘDZYWOJEWÓDZKI FESTIWAL PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

  4 listopada 2011r. odbył się w Nowym Mieście Lubawskim IV Międzywojewódzki Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Naszą szkołę -tak jak w ubiegłym roku reprezentował kwartet zespołu wokalnego "Kwadrans" z gimnazjum. Dziewczęta pieśnią "Żeby Polska była Polską" wyśpiewały III miejsce w kategorii zespołów gimnazjalnych. Kwartetowi w składzie: Jola Bartczak, Basia Schramke, Jola Dajos, Marta Domżalska - składamy GRATULACJE!!! (galeria)

 • Zaproszenie!

  Uczniowie pierwszych klas gimnazjalnych wraz z wychowawcami  zapraszają rodziców na uroczystość ślubowania, która odbędzie się 10 listopada 2011 r. o godz. 12:10 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku.

 • Zbieramy nakrętki na rehabilitację dla Martynki Grabowskiej! W zeszłym roku gromadziliśmy nakrętki dla Arusia ze Szczepanek. Przekazaliśmy ponad pół tony nakrętek. Obecnie wszyscy zbieramy dla dziewczynki, która potrzebuje ok. 50 ton tego surowca!...

  Dużo?!  Oczywiście!  Ale wystarczy tak niewiele. Zbieraj nakrętki i przynoś do naszej szkoły!

  Akcją zajmuje się p. M. Granica oraz wychowawczynie klas I - III i panie przedszkolanki.

 • Dzień Seniora w Jamielniku

  Jak co roku nasza szkoła była współorganizatorem Dnia Seniora, którym chcieliśmy uczcić "wcześniej urodzonych" jamielniczan. Wspólnie z radą sołecką, Kołem Gospodyń Wiejskich, Ochotniczą Strażą Pożarną, biblioteką szkolną, biblioteką publiczną i księdzem Proboszczem z Jamielnika zorganizowaliśmy wspomnianą uroczystość. Cieszymy się, że tak wielu seniorów przyszło, żeby bawić się wspónie z nami. Przygotowaliśmy program artystyczny i podarki. Na wszystkich twarzach pojawił się uśmiech! I o to nam chodziło!

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku
  13-332 Jamielnik, ul Szkolna 10,
  woj. warmińsko-mazurskie
 • tel/fax 0 56 472 17 26

  Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.15 - 15.15

Galeria zdjęć