Nawigacja

 • Podsumowanie - osiągnięcia uczniów w II semestrze

  Z przyjemnością prezentujemy Państwu osiągnięcia uczniów naszego Zespołu Szkół w drugim semestrze roku szkolnego 2011/2012:

  1. sukcesy w konkursach i olimpiadach

  2. osiagniecia_sportowe

  3. uczniowie wyroznieni i prymusi

 • Noc Świętojańska

  23 czerwca z inicjatywy Stowarzyszenia Wspierającego Rozwój Wsi Jamielnik nad jeziorem Gil odbyła się impreza plenerowa Noc Świetojańska. Równiez nasza szkoła i nauczyciele włączyli się w organizację. Został przeprowadzony konkurs plastyczny, konkurs literacki na utwór wierszowany dotyczący tematu natomiast harcerze zabawiali wszystkich obecnych pląsami, skeczami i tańcami. Uczniowie klasy IV wystapili z krótką scenką pt."Kwiat paproci". Uczestnicy konkursów wrócili do domów z pięknymi nagrodami za zajęte miejsca i udział w konkursie plastycznym, literackim i na najpiękniejszy wianek. (Zdjęcia w albumie)

 • Apel z okazji Roku Korczaka

  Pod kierunkiem polonistki p.Beaty Hajduk i bibliotekarki p.Anny Żuralskiej odbył się w naszej szkole uroczysty apel pt. "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje sie cały świat",  upamiętniający postać Wielkiego Polaka jakim był Janusz Korczak. Rok 2012 decyzją Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej został ustanowiony Rokiem Korczaka, bowiem przypada 70.rocznica śmierci pisarza i 100. rocznica utworzenia przez niego Domu Sierot w Warszawie. Obok słowa mówionego, które przedstawili uczniowie kl.I b i III b widzowie obejrzeli  również prezentację multimedialną.

 • Warsztaty ekologiczne nad jeziorem Silm

  W piątek 22 czerwca 2012 mali ekolodzy z klasy III wyjechali na warsztaty terenowe. Poznawli tam rośliny i zwierzęta żyjące w polskich lasach. Pani leśniczy zaprezentowała dzieciom różne ciekawostki. Dowiedziały się na czym polega praca leśników, do czego służą pułapki feronomowe, sterty chrustu i porozrzucane kłody drewna. Obserwowały przyrodę za pomocą lornetek i lup. Dostrzegły wiele ciekawych zjawisk, słuchałyał odgłosów wiatru i śpewu ptaków. Na zakończenie dzieci zjadły grilowane kiełbaski i posprzątały pobrzeże jeziora. Ekolodzy wrócili do szkoły zadowoleni i bogatsi o wiedzę na temat lasu i jego mieszkańców.

  (Zdjęcia - album fotograficzny)

  Mirosława Granica

 • Pasowanie na czytelnika

  Tradycją naszej szkoły jest to, iż  pod koniec każdego roku szkolnego  odbywa sie uroczyste Pasowanie uczniów klasy I szkoły podstawowej na czytelnków biblioteki.

  Tym razem uczniowie musieli pokonać trzy próby: próbę mądrości, próbę sprawności i próbę spostrzegawczości. Po utrwaleniu wszystkich podstawowych informacji o bibliotece i szanowaniu książek uczniowie złożyli przyrzeczenie i  zostali pasowani przez panią Dyrektor na pełnoprawnych czytelników naszej biblioteki. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki do książek i świetnie sie bawili. Imprezę przeprowadziła bibliotekarka Anna Żuralska

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie

 • Rodzinne święto trzeciaków

  15 czerwca dzieci z klasy III zaprosiły swoich rodziców na rodzinne sptkanie do szkoły. Uczestniczyło w nim ponad 40 osób - rodzice i rodzeństwo wszystkich uczniów. Na początku trzecioklasiści prezentowali program artystyczny i obdarowali gości prezentami.  Potem wszyscy posilili się ciastami przygotowanymi przez rodziców. Następnym punktem spotkania były rozgrywki sportowe. Wielu wrażeń dostarczył mecz w piłkę nożną "ojcowie - synowie" i rozgrywki w dwa ognie "mamy - córki". Dużo radości dały również wyścigi rzędów, przeciąganie liny i zawody w hula- hop. Na zakończenie odbyły się  zabawy z chustą animacyjną.  Spotkanie dostarczyło wszystkim wiele radości.

  (Zdjęcia - album fotograficzny)

  Mirosława Granica

 • Uroczystość wręczenia nagród w Olsztynie

  15 czerwca w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów nagrodzonym szkołom za udział w ogólnopolskim konkursie "Świadomi zagrożenia - ogień w lesie a przyroda". Przypomnijmy tylko, iż nasz zespół zajął w tym konkursie 1 miejsce (woj. warm-maz). Na uroczystości nie zabrakło również telewizji, dla której wywiadu udzieliła nasza uczennica Roksana Melkowska. Reportaż dostępny poniżej. Zdjęcia z uroczystości w galerii - zapraszamy! (informacje o nas w internecie: link)

 • Bal gimnazjalny

  Zgodnie z wieloletnią tradycją dnia 9 czerwca 2012 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku odbył się bal gimnazjalny z udziałem przyszłych absolwentów z klas III a i III b, rodziców, Dyrekcji szkoły oraz grona pedagogicznego. 

  Uroczystość zakończenia nauki przez uczniów klas III gimnazjum rozpoczęła się o godz. 16.00 mszą świętą, którą odprawił ks. Marek Wróblewski. Później wszyscy uczniowie wraz z rodzicami, wychowawcami i zaproszonymi gośćmi udali się do pięknie i oryginalnie przystrojonej sali gimnastycznej jamielnickiego gimnazjum, gdzie uroczystym polonezem trzecioklasiści rozpoczęli swój bal gimnazjalny. Zaprezentowali również część artystyczną specjalnie przygotowaną na tę wyjątkową okazję. Tuż po jej zakończeniu Szanowna Pani Dyrektor Marzena Weisgerber powitała przybyłych gości, życząc młodzieży udanej przyszłości i dziękując rodzicom za pomoc w wychowaniu kolejnego pokolenia absolwentów naszej szkoły.

  Następnie bawiono się wspólnie przy akompaniamencie utworów wykonywanych przez pana Rafała Karbowskiego. W przerwach na tańce delektowano się wyśmienitym poczęstunkiem przy zastawionych stołach.

  Impreza trwała do późnych godzin wieczornych. Wszyscy trzecioklasiści oraz zaproszeni goście bawili się doskonale. Bawiąca się młodzież wykazała się taktem i dużą kulturą osobistą. Uczestnikom balu trudno było się rozstać. To był naprawdę niezapomniany dla wielu bal.

  Zdjęcia w galerii - zapraszamy!

   

 • Kinect edukacja

  Jak już informowaliśmy wcześniej, na zajęciach języka angielskiego nasi uczniowie korzystają z sensora Kinect w środowisku Windows7, co pozwala na swobodną kontrolę komputera za pomocą gestów dłoni. Obecnie możemy pochwalić się nową aplikacją, która pozwala na tworzenie przez nauczyciela własnej bazy pytań. Uczeń widząc pytanie ma do wyboru dwie odpowiedzi i aby zaznaczyć poprawną najeżdża lewą ręką na odpowiedź znajdującą się po lewej stronie lub prawą na odpowiedź znajdującą się po prawej stronie ekranu. Następnie czeka 1s., odpowiedź zostaje zaznaczona i automatycznie wyświetlane jest kolejne pytanie. Po wybraniu odpowiedzi uczeń zostaje powiadomiony czy wybrał dobrą czy złą odpowiedź informacją na dole ekranu. Aplikacja w akcji poniżej: 

  Aplikacje, które wykorzystujemy, tworzonę są przez specjalistę od oprogramowania .NET pana Tomasza Kowalczyka z Warszawy, który współpracuje z p. Łukaszem Rumińskim. Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce, która korzysta z tak profesjonalnej pomocy. Artykuł o nas w internecie: link

 • Pożegnanie z Kubusiem Puchatkiem

   

  6 czerwca uczniowie klasy II SP uczestniczyli w imprezie czytelniczej pt. „Pożegnanie z Kubusiem Puchatkiem”. Celem spotkania było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych, sprawdzenie stopnia znajomości lektury oraz ćwiczenie sprawności działania i komunikowania się w grupie. Uczniowie rozwiązywali krzyżówkę, odgadywali rebusy i zagadki słowne. Spotkanie przeprowadziła bibliotekarka Anna Żuralska przy dużej pomocy wychowawczyni pani Iwony Wasilów.

 • Wiosenne Sprzątanie Warmii i Mazur  "Sprzątam- segreguję- szanuję"

  Jak co roku wszyscy  uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz druhowie z OSP w Jamielniku włączyli się do akcji sprzątania. Pracowali duzi i mali. W tym roku segregowliśmy znalezione "okazy" już w terenie. Dodatkowo zbieraliśmy baterie, zakrętki i makulaturę. Odbywaliśmy wycieczki i ekologiczne warsztaty i propagowaliśmy ekologiczny styl życia wśród mieszkańców. Wszystko po to, aby żyć w czystym i zdrowym środowisku.

  Naszą działalność doceniono. Zostaliśmy wyróżnieni i nagrodzeni. Na wojewódzkim podsumowaniu akcji, które odbyło się 9 czerwca w Giżycku nasza szkoła otrzymała kamerę cyfrową oraz dyplom. Sponsorem nagród był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

  Mam nadzieję, że okolica , w której mieszkamy na długo pozostanie czysta. Śmieci nie należy "gubić". Przecież one mają swojego właściciele - nas. Zabierajmy je więc ze sobą :)

  Koordynator edukacji ekologicznej: Mirosława Granica

 • X Powiatowy Sejmik Ekologiczny

  Dnia 29.05.2012r. grupa gimnazjalistów w składzie: Jolanta Bartczak, Agata Kalinowska, Joanna Moczydłowska, Klaudia Olszta oraz Patryk Lubiejewski, reprezentowali naszą szkołę na X Powiatowym Sejmiku Ekologicznym w Gimnazjum w Nowym Mieście Lubawskim. Zadania konkursowe polegały na:

  - przygotowaniu prelekcji na wybrany temat,

  - pracy plastycznej dotyczącej uroków wód powiatu nowomiejskiego,

  - prac fotograficznych na ten sam temat,

  - uczestnictwie w biegu ekologicznym.

  Z konkurencjami konkursowymi poradzili sobie całkiem dobrze. Odnieśli sukcesy w postaci:

  - III miejsce w prelekcji przygotowanej przez Joannę Moczydłowską na temat " Rady na odpady, pochodzące z gospodarstw domowych",

  - III miejsce w konkursie plastycznym zajęła praca Jolanty Bartczak pt. " Uroki wód powiatu nowomiejskiego".

  Pozostali uczestnicy zdobyli V miejsce w biegu ekologicznym. 

  Uczniów do konkursu przygotowywała p. D.Cyglicka

 • FESTIWAL PIOSENKI W IŁAWIE

  31 maja w Zespole Szkół im. S. Żeromskiego w Iławie odbył się XII Festiwal Piosenki Autorskiej PAF. W tym roku 29 młodych wykonawców prezentowało utwory Jarosława Kukulskiego. Pierwszy raz braliśmy udział w tym festiwalu. Naszą szkołę repre-zentowała Jalanta Dajos uczennica klasy IIa gimnazjum . Wykonała piosenkę z repertuaru Anny Jantar 'Wielka dama"; towarzyszył jej chórek w składzie J. Bartczak, B. Schramke i M. Domżalska. Jola zajęła wysokie IV miejsce, otrzymała skromną nagrodę pieniążną oraz książkę. GRATULACJE!!! (foto)

 • FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ

  26 maja odbył się w Nowym Mieście Lub. II Festiwal Piosenki Religijnej. W konkursie brali udział soliści i zespoły m.in. z Brodnicy, Nowego Miasta Lub., Olsztyna oraz wielu innych miejscowości. W kategorii zespołów wokalnych z gimnazjum kwartet "Kwadrans" reprezentujący naszą szkołę zajął III miejsce. Jury doceniło trzygłosowe wykonanie pieśni maryjnej "Gdy klęczę przed Tobą". GRATULACJE!!! (foto)

 • Wardztaty ekologiczne w Bagnie

  W czwartek 31 maja uczniowie kl. III wyjechali rowerami na warsztaty ekologiczna do Bagna. Sprawdzali tam jak działa oczyszczalnia ścieków, hydrofornia i co się dzieje z wodą odzyskaną z oczyszczalni. Ze szczegółami działania wspomnianych urządzeń zapoznał wszystkich p. Gralewski. Ekolodzy dowiedzieli się, że woda dla 7 wsi z Gminy Nowe Miasto Lub. pochodzi właśnie z ujęcia w Bagnie.  Na koniec uczniowie bawili się, grali w piłkę i zajadali pyszne kiełbaski pieczone nad ogniskiem. Zadowoleni wrócili rowerami do domu.

  Dziękuję rodzicom kl. III za pomoc w opiece i zorganizowaniu wyjazdu.

  Mirosława Granica

 • Konkurs Lasów Państwowych

  Uczniowie naszego gimnazjum brali udział w ogólnopolskim konkursie "Świadomi zagrożenia - ogień w lesie a przyroda" organizowanym przez Generalną Dyrekcję Lasów Państwowych. Celem konkursu było rozpowszechnienie wiedzy na temat znaczenia lasów, pożarów oraz leśnej różnorodności biologicznej metodą projektu edukacyjnego. Projekt miał być sporządzony w formie elektronicznej i zawierać trzy elementy: prezentację, fotoalbum i krótki spot. Miło nam poinformować, iż nasi uczniowie zajęli w konkursie 1 miejsce! (wyniki - link). Nagrodami za zwycięstwo w kokursie są: zestaw sprzętu komputerowego dla szkoły o wartości 22 000 zł., oraz, dla członków zespołu, dwutygodniowy pobyt na wakacyjnej Zielonej Szkole. Skład zespołu: Roksana Melkowska, Joanna Moczydłowska, Dominika Lubiejewska, Patryk Lubiejewski, Kacper Baranowski. 15 czerwca wybieramy się do Olsztyna na uroczyste wręczenie nagród, a poniżej zobaczyć Państwo mogą naszą pracę konkursową: 

   

   

 • Z podwórka na stadion

  Oto drużyna chłopców z klas II i III, która zdobyła I miejsce w gminie i zakwalifikowała się na turniej powiatowy. Zawody odbyły się 11 maja. Nasi dzielnie reprezentowali swoją szkołę.

 • Klasa III w Toruniu

  18 maja uczniowie klasy III i IV wybrali sie do teatru Baj Pomorski na sztukę pt. "Olbrzym". Zwiedzali również Toruńskie Muzeum Etnograficzna. Wielką atrakcją była wizyta w ogrodzie zoo-botanicznym. Maluchy jechały też tramwajem i ucztowały w Mc Donald's. Zmęczone i zadowolone wróciły do domu. Opiekunami na wycieczce były p. M. Granica oraz p.A. Żuralska.

  Zdjęcia w "Albumie fotograficznym"

 • Spotkanie autorskie w bibliotece

  16 maja 2012 r. na zaproszenie jamielnickich bibliotekarek przyjechała z Siemian Nina Drej, autorka książek „Dom nad Jeziorkiem” i  „Za drzwiami młodości”. Poza tym Nina Drej jest autorką wielu wierszy, których niestety dotąd nie opublikowała – pisze je spontanicznie, gdy (jak mówi) nachodzi ją wena twórcza. Swoich sił próbuje również w pisaniu spektakli teatralnych dla dzieci. Pisarka jest też niebywałą gawędziarką, potrafi w bardzo ciekawy sposób mówić o książkach, zachęcając tym samym młode pokolenie do czytania, tym bardziej, że jak sama powiedziała młode pokolenie stoi przed wielkim zagrożeniem, jakim jest Internet. Jej największym bogactwem w domu jaki stworzyła w Siemianach jest bardzo bogaty księgozbiór, który liczy ponad 5.000 woluminów. Jak sama przyznała się nie potrafi obojętnie przejść obok książki, która przyciąga ją wzrokiem. 

  Celem spotkania autorskiego z Niną Drej była popularyzacja czytelnictwa. Mamy nadzieję, że wizerunek Niny Drej oraz słowa o miłości do książek sprawią, że  nie pozwolimy, by książki usypiały na półkach.  Życie bez książki, jak powiedziała Nina to życie bez celu!

  W spotkaniu oprócz młodzieży z jamielnickiej szkoły i jej dyrekcji uczestniczyły  również dyrekcja i bibliotekarki z GBP , przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich, Radna Gminy, ks. proboszcz  oraz wierni czytelnicy.

 • MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W CZWÓRBOJU I TRÓJBOJU LEKKOATLETYCZNYM CHŁOPCÓW PRZED NAMI

  Dnia 08.05.2012r na stadionie MOSIR w Nowym Miescie Lubawskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym. Chłopcy z naszej podstawówki wygrywając etap gminny reprezentowali naszą Gminę na tych mistrzostwach. Okazało się że chłopcy w składzie Rafał Nagel, Damian Hajduk,

   

  Wałaszek Adrian, Rochewicz Aleksander, Granica Piotr i Zawolski Sebastian byli bezkonkurencyjni i wygrali zawody Powiatowe co dało im kwalifikację na Mistrzostwa Województwa które odbędą się w Olsztynie.

  Następnego dnia nasi młodsi chłopcy w składzie Granica Piotr, Bartczak Maciej,Przekopowicz Patryk, Roznowski Kuba wywalczyli Pierwsze miejsce w Powiatowym Trójboju lekkoatletycznym i oni też wyjadą do Olsztyna na Mistrzostwa Województwa.

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku
  13-332 Jamielnik, ul Szkolna 10,
  woj. warmińsko-mazurskie
 • tel/fax 0 56 472 17 26

  Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

Galeria zdjęć