Nawigacja

 • Zwierzęta głodują w czasie zimy

  Uczniowie kl. III wraz z wychowawczynią wybrali się do lasu, by zbadać tropy zwierząt i zanieść im karmę. Poszliśmy "na przełaj", żeby zrozumieć, jak ciężko jest poruszać się zimą w lesie. Wypatrywaliśmy tropów. Znaleźliśmy ślady saren, ptaków i zajęcy. Wybraliśmy miejsce, w którym było najwięcej tropów i tam zostawiliśmy karmę. W trakcie wyycieczki był czas na zabawę. Zjeżdżaliśmy z górki i ścigaliśmy się sankami, Wycieczka była udana.

  Zachęcamy wszystkich, by dokarmiali ptaki i inne zwierzęta zimą. Zima to dla nich straszny czas. Jeśli nie będziemy ich dokarmiać, wiele z nich zginie.

  Dodała: Mirosława Granica

 • Zauważeni przez Microsoft

  Gorąco polecamy wszystkim artykuł na stronie Microsoftu Polska, w którym jest kilka zdań o naszej szkole: link

 • Zawieszenie zajęć

  Na podstawie Rozporządzenia MENiS z 31 grudnia 2002 r. (Dz. U. Nr 6, poz. 69) w sprawie organizacji roku szkolnego Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku, z powodu niskich temperatur, zawiesza zajęcia dydaktyczne od 6 do 8 lutego 2012r. W tych dniach szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

   

 • Stop nudzie! czyli ferie w bibliotece

  Jak co roku w zimowe ferie w jamielnickiej bibliotece było tłoczno. Uczestnicy ferii mieli do wyboru wiele form spędzenia wolnego czasu.

  W pierwszym dniu można było potrenować i odświeżyć umysł, grając  m.in.: w scrabble i warcaby. Milusińscy zabawiali się: „grzybobraniem” i miniaturą bilardu.

  Dla humanistów (i nie tylko) przygotowano  zabawy literackie (m.in.: krzyżówki, logogryfy), dzięki którym młodzież mogła popisać się swoją wiedzą.  Efektem  zabaw były prace literacko-plastyczne (pięknie ozdobione kartki z cytatami z wybranej książki), które zdobią bibliotekę.

  Najwięcej zwolenników zyskał jednak spacer do pobliskiego lasu w celu pomocy jego mieszkańcom – zapełnienie paśnika zwierzęcymi smakołykami. Spacer stał się również okazją, by w ramach poznawania historii lokalnej  poinformować dzieci i młodzież o  cmentarzu zwanym „Zdechlakiem”, który znajduje się nieopodal paśnika. Uwieńczeniem tego dnia było ognisko, no i oczywiście pieczone na nim kiełbaski!

  W myśl powiedzenia „Ruch to zdrowie” feriowicze pokonali  również spory odcinek  trasy (ok.7-8 km.) z kijkami nordnic walking. Po wyprawie krajoznawczo-turystycznej młodzież posiliła się własnoręcznie wykonanymi kanapkami.

  Dla maniaków komputerowych zawsze czekały  stanowiska komputerowe! Miłośnicy  historii lokalnej   mogli poznać nowe  zbiory muzealne, o które wzbogaciła się biblioteka.

  Ferie w bibliotece zorganizowały bibliotekarki: Anna Żuralska i Elżbieta Olszta przy pomocy nauczycielek: Beaty Hajduk, Anny Spalik i Aleksandry Szeklińskiej. Organizatorki oraz uczestnicy ferii  pragną gorąco podziękować jamielnickiemu  sołtysowi Panu Adamowi Szantyrowi za zasponsorowanie  poczęstunku i słodkich niespodzianek.

 • Ferie z Muppetami

  23 stycznia grupa 36 czwarto - i piątoklasistów rozpoczęła ferie, udając się do kinoteatru Pasja w Iławie. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia Muppetów, a następnie posilili się w pizzeri. Wyjazd zorganizowała p. Emilia Bagrowska, oprócz niej opiekunami byli: p. Małgorzata Jarmużewska, p. Grażyna Półtorak i p. Tomasz Lewsza.

 • Zabawa choinkowa - film

  Gorąco zapraszamy do obejrzenia filmu z piątkowej zabawy choinkowej uczniów szkoły podstawowej:

   

 • POWIATOWY PRZEGLĄD WIDOWISK BOŻONARODZENIOWYCH

  20 stycznia 2012r. w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim braliśmy udział w Powiatowym Przeglądzie Widowisk Bożonarodzeniowych. Nasi uczniowie zaprezentowali widowisko pt. "Znak pokoju", które zostało nagrodzone III miejscem. GRATULACJE!!! Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • GMINNY PRZEGLĄD WIDOWISK BOŻONARODZENIOWYCH

  Dnia 17.01.2012r. odbył się w Mszanowie Gminny Przegląd Jasełek i Widowisk Bożonarodzeniowych. Zespół Szkół w Jamielniku reprezentowała grupa teatralna z gimnazjum pod kierunkiem p. Małgorzaty Jankowskiej oraz zespół wokalny prowadzony przez p. Edytę Kozłowską-Lange. Młodzież naszej szkoły zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do następnego etapu przeglądu na szczeblu powiatu.  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Aktorsko u piątoklasistów

  Tuż przed feriami uczniowie piątej klasy wykazali się nie lada talentem aktorskim oraz ogromnymi zdolnościami reżyserskimi. A wszystko to na lekcji jęzeyka polskiego, na której to piątoklasiści podzieleni na grupy w ciągu dwóch tygodni przygotowywali prezentację teatralną na podstawie mitu greckiego o Demeter i Korze. Dzięki temu zgłębili nie tylko wiedze o mitologii greckiej, ale również mieli  okazję poczucić się jak prawdziwi aktorzy i  samodzielnie wykonali wszelkie stroje i rekwizyty. Ogromne zaangażowanie uczniów doceniła polonistka p. Emilia Bagrowska, która wystawiła najwyższe noty za wykonanie zadania. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii:)

  Dodała: Emilia Bagrowska

 • Zabawa choinkowa

  W czwartek i piątek odbyły się w naszej szkole tradycyjne zabawy choinkowe dla uczniów szkoły. Był mikołaj, podarunki, tańce, świetna muzyka oraz barwne stroje naszych dzieci. Zdjęcia z zabawy dostępne są w naszej galerii - zapraszamy! (wkrótce również dostępny będzie film).

 • Spotkanie z Kajem i Gerdą

  16 stycznia uczniowie klasy II ,,wyruszyli" na spotkanie z bohaterami lektury ,,Królowa Śniegu". Swoje zdolności plastyczne ujawnili w pracach plastycznych przedstawiających pałac królowej. Zdjęcia w albumie, zapraszam do obejrzenia - Iwona Wasilów. 

 • Plan zajęć podczas ferii zimowych

  W poniedziałek 23 stycznia rozpoczynamy dwutygodniową przerwę zimową. Uczniowie, którzy nigdzie na ferie się nie wybierają będą mieli okazję miło spędzić czas w naszej szkole na różnorodnych zajęciach prowadzonych przez nauczycieli naszej szkoły. Szczegółowy plan zajęć dostępny w tym miejscu. Gorąco zachęcamy do udziału w zajęciach!

 • W zdrowym ciele zdrowy duch

  14 stycznia 2012 roku w szkole podstawowej w Radomnie odbył się Gminny Turniej Gier i Zabaw "Jestem sprawny" dla klas 1-3 SP. Nasi uczniowie na każdym poziomie klas zajęli pierwsze miejsca cheeky !

  Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali dyplomy oraz sportowe gadżety dla swojej klasy. Oprócz zdrowej rywalizacji wszystkim uczniom towarzyszyła również dobra zabawa. Zdjęcia w galerii - zapraszamy. 

   

   

 • Interaktywna zerówka

  Zapraszamy wszystkich do obejrzenia krótkiego filmu, w którym nasi najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego uczestniczą w interaktywnych  zajęciach:

   

   

   

 • XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  W dniu 8.01.2012r. (niedziela) na terenie wsi Jamielnik i Gryźliny odbyła się akcja sprzedaży serduszek WOŚP.  W XX Finale WOŚP jak co roku aktywny udział wzięli harcerze IV Drużyny Harcerskiej im. F. Chopina z Zespołu Szkół wJamielniku, kwestując pod opieką nauczycieli  przy kościele przed i po mszach św. oraz przy sklepach na terenie miejscowości w celu  zebrania funduszy  na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet w ciąży  z cukrzycą. Dzięki ofiarności mieszkańców Jamielnika i Gryźlin  wolontariusze z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II  w Jamielniku zebrali kwotę 1715,43 zł, którą przekazano na rzecz WOŚP.  Dziękujemy  wszystkim, którym bliskie jest dobro drugiego człowieka  za wzięcie udziału w akcji i przyczynienie się do sukcesu WOŚP. Dziękujemy za Waszą hojność i wsparcie. Grają z nami kolejne już pokolenia Polaków, grają z nami najmłodsi i najstarsi. Wszyscy robimy  to kolorowo, wesoło i z poczuciem ogromnej dumy, do czego upoważnia nas efekt działań WOŚP.

  Z harcerskim pozdrowieniem

  Czuwaj !

   

 • Archiwalne zdjęcia

  Uwaga! W zakładce "Archiwum szkoły" dostępne są nowe "stare" zdjęcia, gdzie m.in. zobaczymy absolwentów z lat 80-86 i nie tylko. Zapraszamy!

 • Święta w Polsce i w Szwecji

  W przedświątecznym nastroju w poniedziałek 19 grudnia w godzinach wieczornych w naszej bibliotece odbyło sie wyjątkowe spotkanie dla uczniów kl.III szkoły podstawowej.Uczniowie byli po omówieniu lektury pt."Dzieci z Bullerbyn", ta właśnie lektura stała się pretekstem do wspólnej zabawy.Dzieci pracowały i bawiły się wspólnie w trzech grupach: zagroda środkowa, zagroda północna i zagroda południowa. W nastrój świąteczny wprowadziła wszystkich pani dyrektor Marzena Weisgerber, która przeczytała fragment książki dotyczący zwyczajów gwiazdkowych w Bullerbyn.

  Następnie dzieci porównywały zwyczaje świąteczne panujące w Szwecji i w Polsce, dekorowały wcześniej upieczone własnoręcznie pierniki, dekorowały choinkę bombkami z opisem lub ilustracją przygody z lektury, rozwiązywały krzyżówkę i odgadywały zagadki. Wszyscy świetnie pracowali zdobywając cukierki - punkty  dla grupy. W przerwie uczestnicy zabawy,dyrekcja i organizatorki ( wychowawczyni kl.III p.Mirka Granica i bibliotekarki p.Ania Żuralska i p.Ela Olszta) posilili się pysznymi kanapkami przygotowanymi przez jedną z mam panią Bożenkę Karską. Każdy z uczestników na zakończenie zabawy otrzymał dyplom przyjaciela i znawcy lektury pt."Dzieci z Bullerbyn". O godzinie 21 rodzice odbierali zadowolone i podekscytowane pociechy, które zmęczone ale szczęśliwe szybko pozasypiały. O zadowoleniu z imprezy może świadczyć fakt,że uczniowie już pytają swoją wychowawczynię o następne spotkanie w bibliotece:)Zdjęcia w albumie zapraszamy!

 • Życzenia

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia,
  pragniemy złożyć wszystkim najserdeczniejsze i szczere życzenia
  szczęścia, wiary, nadziei i pomyślności,
  a w nadchodzącym Nowym Roku

  wiele uśmiechu i radości!

  Dyrekcja Zespołu Szkół, grono pedagogiczne oraz pracownicy obłsugi.
   

 • Spotkanie z historykiem

  16 grudnia na zaproszenie polonistki p.Beaty Hajduk i bibliotekarki p.Anny Żuralskiej do naszej szkoły przybył historyk-regionalista dr Andrzej Korecki. W spotkaniu mieli okazję uczestniczyć uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum.Swoją obecnością zaszczycił nas również Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie p.Tomasz Waruszewski, Dyrekcja Zespołu Szkół w Jamielniku p.Marzena Weisgerber, wicedyrektor p.Danuta Cyglicka i bibliotekarka Gminnej Biblioteki Publicznej w Jamielniku p.Elżbieta Olszta. Dr Korecki przestawił bardzo ciekawą prezentacje multimedialną, do której przygotował prelekcję. Uczniowie i goście wynieśli wiele interesujących ciekawostek ze spotkania na temat najblizszej okolicy - naszej Małej Ojczyzny.. Zapraszamy do albumu fotograficznego w celu obejrzenia zdjęć.

 • Konkursy przedmiotowe

  Z dumą informujemy Państwa o tym, iż trójka naszych uczniów awansowała do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskie Kuratororium Oświaty. Tymi uczniami są: Jolanta Bartczak z kl. III A, geografia, nauczyciel prowadzący p. Renata Kirzeniewska; Dominika Lubiejewska, kl. III B, historia, nauczyciel prowadzący p. Marzena Weisgerber, oraz Andrzej Rolka z kl. III B, matematyka, nauczyciel prowadzący p. Małgorzata Jarmużewska. Ponadto, uczeń Tomasz Mazurowski wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka angielskiego i również on zakwalifikował się do drugiego etapu, który polegał będzie na wypełnieniu testu online (nauczyciel prowadzący p. Łukasz Rumiński). O wynikach naszych uczniów informować będziemy na bieżąco.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku
  13-332 Jamielnik, ul Szkolna 10,
  woj. warmińsko-mazurskie
 • tel/fax 0 56 472 17 26

  Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.15 - 15.15

Galeria zdjęć