Nawigacja

 • Rapując, uczcili Rok Tuwima

  29.05.2013

  W środę 29 maja w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku uczniowie szkoły podstawowej uczcili Rok Juliana Tuwima. W tym celu przybliżyli życie  i twórczość poety słynnej grupy Skamander. Recytowano takie wiersze jak: "Abecagło", "Kotek", fr."Kwiatów polskich" i "O Grzesiu kłamczuchu". Poza tym chłopcy z klasy V i VI przestawili słynną "Lokomotywę" w wersji rapowej oraz inscenizację " Rzepki". Nad całością czuwały panie: Anna Żuralska, Beata Hajduk i Emilia Bagrowska. Jednak część artystyczna nie była jedynym sposobem uczczenia Roku 2013  jako Roku Juliana Tuwima. Uczniowie klas IV - VI mieli okazję wziąć udział w konkursie "W świecie wierszy Juliana Tuwima". Zmagali się z zadaniami dotyczącymi życia poety oraz z zadaniami sprawdzającymi wiedzę o jego wierszach. Konkurs zorganizowała polonistka Emilia Bagrowska, wzięło w nim udział 21 uczestników, najlepsi okazali się: Klaudia Malinowska (miejsce I), Monika Wolff (miejsce II) i Angelika Skoczeń oraz Filip Tuszyński (miejsca III). Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

  Emilia Bagrowska
   

 • VII Powiatowy Konkurs "Książka moich marzeń"

  23 maja w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się podsumowanie VII Powiatowego Konkursu " Książka moich marzeń". Zadaniem uczestników było napisanie baśni zawierającej tematykę zdrowego odżywiania się. Z naszej szkoły zgodnie z regulaminem wysłane zostały 2 prace - "Lucynka i Goblisie" autorstwa Zuzanny Lewandowskiej i Agaty Jabłońskiej oraz "Przygody Oliwii" napisane przez Wiktorię Karską. Nasz znakomity pisarski duet zajął III miejsce w konkursie. Gratulujemy Zuzi i Agatce! :)

  Emilia Bagrowska

 • Konkurs

  Nasza szkoła bierze udział w konkursie organizowanym przez Gazetę Olsztyńską "Strona na szóstkę" dotyczącego witryn internetowych szkół z województwa warmińsko-mazurskiego. W konkursie do wygrania są projektory multimedialne dlatego bardzo prosimy wszystkich o oddanie głosu na naszą stronę w poniższym linku: klik.

 • 16.05.2013

  Nowa galeria Kasztanowy zakątek została dodana do albumu fotograficznego

 • "Kasztanowy zakątek"

  16.05.2013

  15 maja 2013 na skraju szkolnego boiska w Jamielniku założono  poletko kasztanowców. Sadzonki otrzymaliśmy z Nadleśnictwa Iława. Posadziliśmy ponad  20 kasztanowców.

  Było to niemałe wydarzenie dla uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku. Na początku przedstawiciel nadleśnictwa p. Bogumił Sobotko przeprowadził interesującą  pogadankę na temat znaczenia drzew dla ludzi i przyrody. Dzieci były bardzo aktywne i chętnie prezentowały swoje wiadomości na ww. temat. Uczniowie mieli również okazję posłuchać, jakim zagrożeniem dla lasów są śmieci, a w szczególności elektrośmieci wywożone do lasów. Na ten temat mówiła przedstawicielka Urzędu Gminy w Nowym Mieście Lub. p. Alina Ławicka. W końcu zaczęliśmy sadzić drzewa. Pomagali nam: wiceprzewodnicząca Rady Gminy p. B. Grzywacz,  przedstawiciel Rady Sołeckiej z Jamielnika  - p. D. Luba, panie z KGW – p. T Schramke i p. A. Pieńczewska, dyrektor szkoły – p. M. Weisgerber,  przedstawiciel Stowarzyszenia Wspierającego Rozwój Wsi Jamielnik p. W. Jankowski oraz naczelnik OSP – p. T. Wilczewski. Nad właściwym sadzeniem kasztanowców czuwał leśniczy - p. W. Zieliński.

  Każdy z gości sadził drzewka z przedstawicielami samorządów uczniowskich wszystkich klas Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku. „Rodzicami chrzestnymi” sadzonek byli uczniowie klas I i II oraz pięciolatki  i sześciolatki z naszej szkoły, które bacznie obserwowały, czy każde drzewko jest posadzone starannie. W zorganizowaniu spotkania pomagały wychowawczynie panie - S. Szulowska,  K. Przeradzka i A. Szeklińska. Po południu wraz z uczniami ogrodziliśmy nową uprawę, by sarny nie zjadły młodych pędów, które, jak mówił pan leśniczy, są wielkim przysmakiem leśnej zwierzyny.

  Dziękuję  wszystkim za pomoc w realizacji przedsięwzięcia- Mirosława Granica (szkolny koordynator edukacji ekologicznej)

 • Wyniki konkursu Kangur 2013

  Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" XXII edycja 2013 r.

  Na podstawie podsumowania wyników konkursu z regionu olsztyńskiego z przyjemnością informuję, że uczennica klasy 3b gimnazjum Marta Domżalska zajęła 14 miejsce na 478 uczestników i uzyskała  w ten sposób  wyróżnienie w kategorii Junior. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów matematycznych w szkole ponadgimnazjalnej w nowym roku szkolnym. 
   

  Koordynator konkursu szkolnego
  Teresa Wojtas
   

 •    Dnia 13 kwietnia 2013r. w Gimnazjum w Nowym Mieście Lub. odbył się XXV Festiwal Piosenki Harcerskiej, w którym zespół wokalny IV Drużyny Harcerskiej im. F. Chopina z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku zajął zaszczytne I miejsce w kategorii wiekowej  11-15 lat. Należy dodać, że jury przy ocenie szczególną uwagę zwracało na umiejętności wokalne, muzyczne, stopień trudności utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Zespół do występu przygotowywały panie: Edyta Kozłowska-Lange i Beata Hajduk. GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.

 • Dzień Ziemi 2013

  Tegoroczne obchody Dnia Ziemi nawiązywały do tematu odpadów elektycznych i elektronicznych.Z tej okazji uczniowie klasy VI pod kierunkiem wychowawczyni p.Grażyny Półtorak i p.Anny Żuralskiej przedstawili inscenizację pt."Królewna  Przyroda i siedmiu krasnoludków". Na wstępie wyjaśnili wszystkim zebranym, co to są elektrośmieci i jak należy je segregować. W dalszej części inscenizacji w humorystyczny sposób wcielając się w bajkowe postaci uświadomili, jak wiele możemy zrobić dla ochrony Ziemi sprzatając po sobie i pamietając o zasadach segregacji śmieci i elektrośmieci.

 • Posadziliśmy dęby

  29.04.2013

  29 kwietnia Nadleśnictwo Iława umożliwiło uczniom i nauczycielom z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku oraz przedstawicielom Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia Wspierającego Rozwój Wsi Jamielnik zasadzić poletko dębów. Naszą grupą opiekował się pan leśniczy Bogdan Werder. Z cierpliwością pokazywał nam, jak sadzić maleńkie sadzonki, by po latach były szumiącymi drzewami. Zostawiliśmy dziś ślad w przyrodzie, który z pewnością będą podziwiały następne pokolenia. Zasadziliśmy 1/3 hektara lasu.  Praca nie była łatwa, ale satysfakcja niesamowita. Po ciężkiej pracy przyszedł czas na odpoczynek i małe "co nie co" przy ognisku. Młodzież biorąca udział w sadzeniu lasu przyszła w dniu wolnym od nauki. Wybraliśmy się rowerami. Po drodze mieliśmy okazję obserwować piękną wiosenną przyrodę. Był też element historyczny. Uczestnicy wyprawy zobaczyli, gdzie przebiegała granica polsko - niemiecka w czasie II wojny światowej. Grupą opiekowały się panie Mirosława Granica i Anna Żuralska.

  Dziękuję wszystkim uczestnikom "leśnej wyprawy"

  Mirosława Granica

 • 30.04.2013

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Posadziliśmy dęby.

 • 30.04.2013

  Nowa galeria Sprzątamy Warmię i Mazury! została dodana do albumu fotograficznego

 • 30.04.2013

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Elektrośmieci.

 • Zbiórka elektrośmieci

  Ależ to była akcja!

  Zaangażowali się właściwie wszyscy. Gimnazjaliści malowali i rozwieszali plakaty informujące o tym, co może być elektrośmieciem. Rozwieszono je w całej szkole. Wykonaliśmy ulotki i plakaty z informacją o terminie i miejscach zbiórki. Wszystkie klasy zrobiły transparenty, które prezentowaliśmy w czasie manifestacji po Jamielniku. Głośnym skandowaniem haseł zachęcaliśmy mieszkańców do oddania starych, niepotrzebnych sprzętów. W czasie apelu uczniowie klasy szóstej przedstawili świetną inscenizację "Królewna Przyroda i siedmiu krasnoludków". No i wreszcie zbiórka, którą pomogli nam przeprowadzić pracownicy Gminy Nowe Miasto Lub. z/s w Mszanowie. Niestety nie obyło się bez incydentów. Ktoś przejechał przez wieś i zabrał część elektrośmieci nim dotarła właściwa firma - Mazur Elektrorecykling. No cóż... Na szczęście większość udało się oddać we właściwe ręce.

  M. Granica

 • Egzamin gimnazjalny 2013

  Drodzy uczniowie, pierwszy dzień egzaminów gimnazjalnych już za nami. Arkusze z dzisiejszymi zadaniami dostępne pod tym linkiem: klik.

   

 • Zbiórka elektrośmieci!

  Zrób prezent na Dzień Ziemi sobie i swojej planecie!

  Szanowni Państwo, w dniach 18, 19 i 22 kwietnia 2013r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku w godz. od 8.00 do 15.00 odbieramy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, który zalega w Państwa domach: telewizory, pralki, lodówki, telefony, suszarki, monitory, radia, komputery, baterie, kopiarki, kalkulatory, kosiarki, drukarki itp. W razie problemów z przywiezieniem ciężkich sprzętów prosimy dzwonić pod nr 604 081 358. Nasza szkoła bierze udział w konkursie na największą ilość zebranych elektrośmieci. Liczymy na Państwa pomoc! Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku.

  Co to są elektrośmieci?.pdf

 • Wyjazd do Czech

  Nasi uczniowie od niedzieli uczestniczą w wymianie międzynarodowej w ramach projektu Comenius "One year in Polish-Czech regions". Młodzież pod opieką nauczycieli, p. Renaty Kirzeniewskiej, Wiolety Piechowskiej oraz Beaty Hajduk, przebywają w miejscowości Kojetin, gdzie przez 10 dni poznawać będą kulturę, zwyczaje oraz uroki czeskich Moraw. Zapraszamy do obejrzenia pierwszych zdjęć z wyjazdu - zdjęcia wykonane przez Klaudię Gaudecką: LINK. (galeria zdjęc jest na bieżąco aktualizowana)

 • Zawody sportowe ,,Jestem sprawny"

  Reprezentanci klas I-III uczestniczyli w zawodach sportowych ,,Jestem sprawny", które odbyły sie w Radomnie. Nasi sportowcy spisali się doskonale. Na podium stanęli zawodnicy z klasy III zajmując I miejsce w kategorii klas trzecich.

 • Zawody Coca-Cola Cup

  I miejsca dziewcząt i chłopców gimnazjum w pierwszej rundzie eliminacji rozgrywek piłki nożnej Coca-Cola Cup. 10 kwietnia dziewczęta zwyciężyły w Iławie pokonując Gimnazja z Franciszkowa, Zalewa i Bielic. Następnego dnia chłopcy wygrali w Nowym Mieście Lub. pokonując gimnazjum z Bielic i Nowego Miasta.

 • Życidajna kropelka. Obchody Światowego Dnia Wody

  22 marca to Swiatowy Dzień Wody. W związku z tym uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół im.Jana Pawła II w Jamielniku zorganizowali akcję promującą oszczędzanie wody. Każdy miał szansę przyczynić się do działań zmierzających do propagowania oszczędnego korzystania z wody i dbania o jej czystość. Nie trzeba było wiele wysiłku, by dołączyć do akcji. Wystarczyło wziąć  udział w akcji zbierania puszek ( 1 puszka  to kropla wody dla Afrykańczyka) lub założyć na siebie ubrania w kolorze wody, czyli niebieskim.  22 marca ten kolor okazał się dominujący w stroju uczniów, jak i nauczycieli  Oprócz tego wszyscy mieli okazję naocznie przekonać się, jak łatwo marnotrawi się wodę. W tym celu w klasach przeprowadzono doświadczenie polegające na niedokręceniu kranu i zbieraniu kropelek wody w ten sposób uciekających do specjalnego pojemnika. W ciągu jednej lekcji  z niedokręconego kranu może wypłynąć nawet ok.pół litra wody. Zgromadzona w tym doświadczeniu drogocenna ciecz została wykorzystana na podlanie kwiatów w klasach.
  Najmłodsi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w "niecodziennej lekcji" poprowadzonej przez starsze koleżanki z klasy IV i V ( Wiktorię Karską, Wiktorię Lasową i Agatę Jabłońską). Pięcio- i sześciolatki oraz uczniowie klas I - III SP wysłuchali wierszy o wodzie oraz próbowali odpowiadać na zagadki, które oczywiście były związane z wodą. Kwintesensją obchodów Światowego Dnia Wody były niebieskie kropelki wody wykonane z kartonu, które dumnie zdobiły wychowanków i grono pedagogiczne. W taki sposób kropelka wody stała się bohaterką dnia, mamy nadzieję, że nie tylko tego jednego.
  Akcję promującą oszczędzanie wody zorganizowały panie: M. Granica, A, Spalik i E. Bagrowska przy pomocy wychowawców.
   

  E. Bagrowska

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku
  13-332 Jamielnik, ul Szkolna 10,
  woj. warmińsko-mazurskie
 • tel/fax 0 56 472 17 26

  Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

Galeria zdjęć