Nawigacja

 • Sala gimnastyczna

  W zakładce "sala gminastyczna" dostępny jest uaktualniony harmonogram pozalekcyjnych zajęć sportowych.

 • Obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych

  1 marca od dwóch lat obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Żołnierzy Wyklętych - święto państwowe ku czci żołnierzy antykomunistycznego podziemia. Oddajemy hołd bohaterom, którzy zginęli za Ojczyznę, walcząc z sowieckim zniewoleniem, a dzisiaj stanowią dla nas niedościgniony wzór patriotyzmu i oddania za kraj.

  W celu uczczenia pamięci żołnierzy wyklętych walczących z komunistami w obronie naszej wiary, niepodległości i tradycji w dniu ich święta w Gminnym Centrum Kultury w Mszanowie odbyła się uroczystość p.n. ,,Partyzancki kraj nad Welem”, w której mieli również zaszczyt uczestniczyć: dyrektor Zespołu Szkól im. Jana Pawła II w Jamielniku- pani Marzena Weisgerber, pani wicedyrektor- Danuta Cyglicka oraz grupa młodzieży z naszego gimnazjum wraz z nauczycielami prowadzącymi.

  Po przywitaniu wszystkich przybyłych gości przez wójta gminy Nowe Miasto Lubawskie - Tomasza Waruszewskiego i odśpiewaniu hymnu gimnazjaliści z Jamielnika zaprezentowali przygotowaną przez siebie część artystyczną składającą się z patriotycznych pieśni i wierszy o Ojczyźnie. Wzbudziła ona wielkie uznanie wśród wszystkich uczestników spotkania i została nagrodzona gromkimi brawami.

  Należy dodać , że w trakcie trwania uroczystości nasi uczniowie mieli także możliwość poznania samego żołnierza wyklętego- obecnego na obchodach Kazimierza Komoszyńskiego pseudonim Kajtek oraz wysłuchania pani Ewy Rzeszutko opowiadającej o cudzie pod Boleszynem Andrzeja Rózyckiego- żołnierza powstania antykomunistycznego.

  Dodała: Beata Hajduk

   

 • Sala gimnastyczna

  W zakładce "Sala gimnastyczna" zamieszczone zostały zasady regulujące korzystanie z naszej sali, podjęte Uchwałą Rady Gminy. Zainteresowanych zapraszamy do lektury. 

 • Z ortografią na ty... - szkolny konkurs ortograficzny dla szkół podstawowych

  W ostatni poniedziałek lutego 21 uczniów klas IV - VI wzięło udział w szkolnym konkursie ortograficznym zorganizowanymp przez polonistkę Emilię Bagrowską. W wyniku konkursu wyłoniono 3 najlepsze osoby, które 19.marca będą reprezentować szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym. Zwycięzcami są: Julia Otremba (praca bezbłędna ortograficznie i interpunkcyjnie), Paulina Rogowska (2bł.ort. i 1 bł int.) i Dominika Nowacka ( 2 bł ort. i 2 bł. int.). Wszystkie uczennice to piątoklasistki.

  Dodała: Emilia Bagrowska

 • Powiatowy Konkurs Książka moich marzeń

  Jak co roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Mieście Lub. zorganizowano konkurs na najpiękniejszą książkę. Udział mogli wziąć uczniowie z klasy V i VI. Każda ze szkół mogla wysłać do końca lutego dwie prace konkursowe. Naszą szkołę reprezentować będą książki: "Burek i Ja" Angeliki Skoczeń i Pauliny Rogowskiej ( klasa V ) oraz "Zaczarowana wiewiórka" Aleksandry Lewandowskiej i Klaudii Gudeckiej.  Wyniki poznamy w maju. Trzymamy kciuki! 

  Dodała: Emilia Bagrowska

 • XIV GMINNE SPOTKANIA SAMORZĄDOWE

  29 lutego 2012 r. w Szkole Podstawowej w Gwiździnach odbyło się doroczne Spotkanie Samorządowe. Celem spotkania była prezentacja zaprojektowanych przez uczniów wszystkich szkól logo  gminy. Prace mają być inspiracją  do ostatecznego stworzeania logo Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Przedstawiciele szkół zaprezentowali i omówili treść zawartą w pracach. Naszą szkołę reprezentowały: szkoła podstawowa- Klaudia Gaudecka, Aleksandra Lewandowska, Agata Lubnau; gimnazjum-  Zosia Ostrowska, Roksana Melkowska i Basia Schramke. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki.  

 • Prezentacja V klasy

  Współpraca klasy V z rówieśnikami z Włoch kwitnie. Do tej pory uczniowie wymienili się kilkukrotnie korespondencją, a teraz przygotowali prezentację, w której próbują przybliżyć swoim włoskim kolegom nasz kraj. Uczniowie starannie dokonali wyboru jakimi miejscami i budynkami  w Polsce chcieliby się pochwalić, a całość można zobaczyć poniżej:

 • Zwierzęta głodują w czasie zimy

  Uczniowie kl. III wraz z wychowawczynią wybrali się do lasu, by zbadać tropy zwierząt i zanieść im karmę. Poszliśmy "na przełaj", żeby zrozumieć, jak ciężko jest poruszać się zimą w lesie. Wypatrywaliśmy tropów. Znaleźliśmy ślady saren, ptaków i zajęcy. Wybraliśmy miejsce, w którym było najwięcej tropów i tam zostawiliśmy karmę. W trakcie wyycieczki był czas na zabawę. Zjeżdżaliśmy z górki i ścigaliśmy się sankami, Wycieczka była udana.

  Zachęcamy wszystkich, by dokarmiali ptaki i inne zwierzęta zimą. Zima to dla nich straszny czas. Jeśli nie będziemy ich dokarmiać, wiele z nich zginie.

  Dodała: Mirosława Granica

 • Zauważeni przez Microsoft

  Gorąco polecamy wszystkim artykuł na stronie Microsoftu Polska, w którym jest kilka zdań o naszej szkole: link

 • Zawieszenie zajęć

  Na podstawie Rozporządzenia MENiS z 31 grudnia 2002 r. (Dz. U. Nr 6, poz. 69) w sprawie organizacji roku szkolnego Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku, z powodu niskich temperatur, zawiesza zajęcia dydaktyczne od 6 do 8 lutego 2012r. W tych dniach szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

   

 • Stop nudzie! czyli ferie w bibliotece

  Jak co roku w zimowe ferie w jamielnickiej bibliotece było tłoczno. Uczestnicy ferii mieli do wyboru wiele form spędzenia wolnego czasu.

  W pierwszym dniu można było potrenować i odświeżyć umysł, grając  m.in.: w scrabble i warcaby. Milusińscy zabawiali się: „grzybobraniem” i miniaturą bilardu.

  Dla humanistów (i nie tylko) przygotowano  zabawy literackie (m.in.: krzyżówki, logogryfy), dzięki którym młodzież mogła popisać się swoją wiedzą.  Efektem  zabaw były prace literacko-plastyczne (pięknie ozdobione kartki z cytatami z wybranej książki), które zdobią bibliotekę.

  Najwięcej zwolenników zyskał jednak spacer do pobliskiego lasu w celu pomocy jego mieszkańcom – zapełnienie paśnika zwierzęcymi smakołykami. Spacer stał się również okazją, by w ramach poznawania historii lokalnej  poinformować dzieci i młodzież o  cmentarzu zwanym „Zdechlakiem”, który znajduje się nieopodal paśnika. Uwieńczeniem tego dnia było ognisko, no i oczywiście pieczone na nim kiełbaski!

  W myśl powiedzenia „Ruch to zdrowie” feriowicze pokonali  również spory odcinek  trasy (ok.7-8 km.) z kijkami nordnic walking. Po wyprawie krajoznawczo-turystycznej młodzież posiliła się własnoręcznie wykonanymi kanapkami.

  Dla maniaków komputerowych zawsze czekały  stanowiska komputerowe! Miłośnicy  historii lokalnej   mogli poznać nowe  zbiory muzealne, o które wzbogaciła się biblioteka.

  Ferie w bibliotece zorganizowały bibliotekarki: Anna Żuralska i Elżbieta Olszta przy pomocy nauczycielek: Beaty Hajduk, Anny Spalik i Aleksandry Szeklińskiej. Organizatorki oraz uczestnicy ferii  pragną gorąco podziękować jamielnickiemu  sołtysowi Panu Adamowi Szantyrowi za zasponsorowanie  poczęstunku i słodkich niespodzianek.

 • Ferie z Muppetami

  23 stycznia grupa 36 czwarto - i piątoklasistów rozpoczęła ferie, udając się do kinoteatru Pasja w Iławie. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia Muppetów, a następnie posilili się w pizzeri. Wyjazd zorganizowała p. Emilia Bagrowska, oprócz niej opiekunami byli: p. Małgorzata Jarmużewska, p. Grażyna Półtorak i p. Tomasz Lewsza.

 • Zabawa choinkowa - film

  Gorąco zapraszamy do obejrzenia filmu z piątkowej zabawy choinkowej uczniów szkoły podstawowej:

   

 • POWIATOWY PRZEGLĄD WIDOWISK BOŻONARODZENIOWYCH

  20 stycznia 2012r. w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim braliśmy udział w Powiatowym Przeglądzie Widowisk Bożonarodzeniowych. Nasi uczniowie zaprezentowali widowisko pt. "Znak pokoju", które zostało nagrodzone III miejscem. GRATULACJE!!! Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • GMINNY PRZEGLĄD WIDOWISK BOŻONARODZENIOWYCH

  Dnia 17.01.2012r. odbył się w Mszanowie Gminny Przegląd Jasełek i Widowisk Bożonarodzeniowych. Zespół Szkół w Jamielniku reprezentowała grupa teatralna z gimnazjum pod kierunkiem p. Małgorzaty Jankowskiej oraz zespół wokalny prowadzony przez p. Edytę Kozłowską-Lange. Młodzież naszej szkoły zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do następnego etapu przeglądu na szczeblu powiatu.  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Aktorsko u piątoklasistów

  Tuż przed feriami uczniowie piątej klasy wykazali się nie lada talentem aktorskim oraz ogromnymi zdolnościami reżyserskimi. A wszystko to na lekcji jęzeyka polskiego, na której to piątoklasiści podzieleni na grupy w ciągu dwóch tygodni przygotowywali prezentację teatralną na podstawie mitu greckiego o Demeter i Korze. Dzięki temu zgłębili nie tylko wiedze o mitologii greckiej, ale również mieli  okazję poczucić się jak prawdziwi aktorzy i  samodzielnie wykonali wszelkie stroje i rekwizyty. Ogromne zaangażowanie uczniów doceniła polonistka p. Emilia Bagrowska, która wystawiła najwyższe noty za wykonanie zadania. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii:)

  Dodała: Emilia Bagrowska

 • Zabawa choinkowa

  W czwartek i piątek odbyły się w naszej szkole tradycyjne zabawy choinkowe dla uczniów szkoły. Był mikołaj, podarunki, tańce, świetna muzyka oraz barwne stroje naszych dzieci. Zdjęcia z zabawy dostępne są w naszej galerii - zapraszamy! (wkrótce również dostępny będzie film).

 • Spotkanie z Kajem i Gerdą

  16 stycznia uczniowie klasy II ,,wyruszyli" na spotkanie z bohaterami lektury ,,Królowa Śniegu". Swoje zdolności plastyczne ujawnili w pracach plastycznych przedstawiających pałac królowej. Zdjęcia w albumie, zapraszam do obejrzenia - Iwona Wasilów. 

 • Plan zajęć podczas ferii zimowych

  W poniedziałek 23 stycznia rozpoczynamy dwutygodniową przerwę zimową. Uczniowie, którzy nigdzie na ferie się nie wybierają będą mieli okazję miło spędzić czas w naszej szkole na różnorodnych zajęciach prowadzonych przez nauczycieli naszej szkoły. Szczegółowy plan zajęć dostępny w tym miejscu. Gorąco zachęcamy do udziału w zajęciach!

 • W zdrowym ciele zdrowy duch

  14 stycznia 2012 roku w szkole podstawowej w Radomnie odbył się Gminny Turniej Gier i Zabaw "Jestem sprawny" dla klas 1-3 SP. Nasi uczniowie na każdym poziomie klas zajęli pierwsze miejsca cheeky !

  Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali dyplomy oraz sportowe gadżety dla swojej klasy. Oprócz zdrowej rywalizacji wszystkim uczniom towarzyszyła również dobra zabawa. Zdjęcia w galerii - zapraszamy. 

   

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku
  13-332 Jamielnik, ul Szkolna 10,
  woj. warmińsko-mazurskie
 • tel/fax 0 56 472 17 26

  Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.15 - 15.15

Galeria zdjęć