Nawigacja

 • Dzień jeden w roku...

  21 grudnia w ten szczególny i magiczny dzień  w klasie piątej miała miejsce Wigilia klasowa. Umilkły wszelkie spory i waśnie, każdy z uśmiechem na twarzy życzył bliźnim tego, co najlepsze. Wyjątkowy dzień rozpoczął się odczytaniem Ewangelii przedstawiającej narodzenie Pana Jezusa oraz odśpiewaniem kolędy. Później przyszedł czas na njaważniejszy moment - dzielenie się opłatkiem, podczas którego niejednemu ze wzruszenia zadrgało serce. Był także poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz paczki świąteczne podarowane przez GOPS. W przygotowaniu Wigilii pomogły panie:  W. Gajda, A. Lasowa i B. Łukwińska. Dziękuję!

  Emilia Bagrowska

 • Teatralnie w klasie V

  18 grudnia uczniowie klasy piątej wraz z wychowawcą Emilią Bagrowską oraz p. Żanetą Szczepańską udali się do iławskiego kina, by obejrzeć teatralną realizację lektury " Sposób na Alcybiadesa". Dzięki temu piątoklasiści mieli okazję podziwiać ogromny kunszt aktorski aktorów z teatru z Wrocławia, oprócz tego zyskali także możliwość porównania wersji literackiej z teatralną. Dostrzeżenie różnic uczniom nie sprawiło większych problemów. Poza pogłębieniem wiedzy o utworze Edmunda Niziurskiego, uczniowie spędzili także miło czas i doskonale się bawili podczas przedstawienia.

   

  Emilia Bagrowska

 • Wieczór poezji bożonarodzeniowej

  17 grudnia w godzinach popołudniowych w bibliotece odbył się wieczór poezji bożonarodzeniowej i kolęd.W spotkaniu udział wzięli uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią p.Grażyną Półtorak. Na spotkanie zaprosili również dyrekcję szkoły: p.Marzenę Weisgerber i p.Danutę Cyglicką , katechetkę p.Hannę Pieńczewską i Rodziców. Uczniowie recytowali i czytali nastrojowe wiersze o tematyce świątecznej czołowych polskich poetów.Wraz z Rodzicami i gośćmi wczuwali się także w atmosferę ciepłej, tkliwej i rodzinnej kolędy.Uczniów do spotkania przygotowywały panie: Emilia Bagrowska i Anna Żuralska.

 • Projekt eTwinning

  Uczniowie szkoły podstawowej rozpoczęli realizację międzynarodowego projektu eTwinning ze szkołami z Anglii oraz Francji pn. "Famous Historians". Projekt skupia się na przedstawieniu historycznych postaci trzech partnerskich państw w formie elektronicznych prezentacji. Warto dodać, iż jest to już trzeci projekt eTwinning realizowany w naszej szkole oraz drugi we współpracy z tą samą angielską szkołą.  

 • Mikołajkowy Otwarty Turniej w Siatkówkę w Jamielniku

  W sobotę 8.12.2012 r. stowarzyszenie LZS Jamielnik we współpracy z Zespołem Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku zorganizowało coroczny otwarty turniej w siatkówkę. Turniej ten cieszy się dużym zainteresowaniem co przełożyło się na wysoką frekwencję, ponieważ stawiło się aż siedem drużyn tj. miejscowa drużyna LZS i reprezentacja Gimnazjum, dwa składy z Nowego Miasta Lubawskiego– Spaleni nml i Atom Czarnobyl, Aniołki Kłoska ze Skarlina, Koma z Ząbrowa i zespół z Fitowa. Turniej został rozegrany w systemie dwóch grup, dwie najlepsze drużyny z grupy  wchodziły do półfinału i po kolejnych rozgrywkach do finału. Wszystkie drużyny prezentowały jak na sport amatorski wysoki poziom gry, najlepszą z nich był zespół Koma z Ząbrowa drugie miejsce zajął Atom Czarnobyl z Nowego Miasta lubawskiego a trzecie zajęły Aniołki Kłoska ze Skarlina.

  Dziękujemy za wspaniałą zabawę i zapraszamy za rok.

  Tomasz Lewsza, Daniel Smukała  

 • MIKOŁAJKI

  6 grudnia, jak co roku, dzieci z oddziału przedszkolnego  odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci z radością przywitały tak  miłego gościa. Mikołaj po trudach podróży do naszej szkoły z chęcią wysłuchał wierszy i piosenek świątecznych. W podzięce, maluchy otrzymały słodkie podarunki i zaprosiły Mikołaja do odwiedzenia nas w przyszłym roku.   

     S. Szulowska

 • andrzejki w zerówce

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu andrzejki w zerówce.
  04.01.2013 19:39
 • Wróżki u pierwszaków

  Z okazji andrzejek uczniów klasy pierwszej odwiedziły wróżki Rozalia i Anastazja oraz cyganka Aza. Z wielkim zaangażowaniem przepowiadały dzieciom przyszłość. Maluchy były bardzo przejęte. Wróżbom nie było końca. Po wielkim wysiłku przyszedł czas na słodki poczęstunek, a następnie odbyły się szalone tańce. Dzięki zaangażowaniu rodziców i wychowawczyni dzieci przeżyły w tym dniu wiele radosnych chwil.

  Nowa galeria Wróżki u pierwszaków została dodana do albumu fotograficznego

 • Sadzimy drzewa

  21 listopada do naszej szkoły przybyli leśnicy z Nadleśnictwa Iława. Panowie B. Werder i L. Woźnica bardzo ciekawie opowiadali przedszkolakom i uczniom z klas I - III o życiu lasu. Pokazali jak rozróżniać podstawowe gatunki drzew rosnących w naszych lasach. Dzieci mogły podziwiać piękne zdjęcia zwierząt żyjących w okolicznych lasach. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie wspólnie posadziliśmy podarowane nam przez leśników świerki. Od tej pory maluchy będą strażnikami tych drzewek.

  M. Granica

  Zdjęcia w albumie

 • DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

  29 listopada, w godzinach popołudniowych odbyła się dyskoteka andrzekowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Podtrzymując tradycję wróżb andrzejkowych harcerze oraz  chętni uczniowie przygotowali wróżby. Uczestnicy zabawy mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości. W miłym nastroju i przy dżwiękach muzyki uczniowie bawili się w sali gimnastycznej, której dekoracja związana była z  wróżbami  i magią.    

  S. Szulowska

 • ANDRZEJKI W ZERÓWCE

    W czwartek, 29 listopada, dzieci z oddziału przedszkolnego miały okazję zapoznać się z tradycją wróżb andrzejkowych. Specjalnym gościem była wróżka Honorata, która wyjaśniła dzieciom, skąd wzięła się tradycja wróżb . Maluchy mogły osobiście doświadczyć magii wróżb. Do przewidywania przyszłości  dzieci korzystały z zaczarowanej butelki, kapelusza, wróżyły z zapałek i butów. Aby wróżba się spełniła każdy uczestnik wrzucał monetę do wody. Spotkanie uwieńczyła zabawa taneczna połączona z konkursami. Miłym akcentem andrzejkowego spotkania był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

   

  S. Szulowska

 • Święto Pluszowego Misia

  26 listopada dzieci z klasy I szkoły podstawowej obchodziły Święto Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przyszły do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszakami. Dowiedziały się na pamiątkę jakiego wydarzenia zostało ustanowione to święto, opowiadały o swoich maskotkach, nauczyły się piosenki o misiu, bawiły się w „starego niedźwiedzia”,  słuchały fragmentów książek o niedźwiadkach i odgadywały zagadki. „Misiowe” zajęcia przeprowadziła bibliotekarka  Anna Żuralska przy pomocy wychowawczyni pani Mirosławy Granicy.

 • Andrzejki w bibliotece

  W poniedziałek  26 listopada  w godzinach popołudniowych uczestniczki świetlicy opiekuńczo-wychowawczej wraz z opiekunką panią Iwoną Wasilów i bibliotekarką Anną Żuralską  bawiły się z okazji Andrzejek w bibliotece. Przewidywaliśmy  swoją przyszłość wróżąc kolorami, butelką, numerkami, kubkami przyszłości i grosikiem rzucanym do wody. Poznałyśmy także znaczenie własnych imion.  Podczas spotkania kultywowałyśmy   tradycje ludowe świetnie się bawiąc. Zabawa dostarczyła wiele przeżyć i emocji zarówno uczennicom jak i nauczycielkom. Dziękujemy za wspólną zabawę!

 • Regionalna Konferencja Szkoły dla Ekorozwoju

 • Dzień Niepodległości i ślubowanie gimnazjalistów

  Jak nakazuje tradycja, dnia 12.11.2012 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania pierwszych klas gimnazjum połączona z akademią z okazji 94.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła pani Marzena Weisgerber, Dyrektor naszej szkoły, witając przybyłych rodziców oraz uczniów. Następnie najmłodsi gimnazjaliści zaprezentowali swoje talenty recytatorskie i muzyczne podczas przygotowanego programu artystycznego, w którym przypomnieli ważne dla Polaków wydarzenia historyczne oraz zaprezentowali związane z nimi utwory poetyckie oraz pieśni. Przypomniano, że droga do niepodległości była długa, okupiona krwią kilku pokoleń.

  W drugiej części uroczystości odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas   I gimnazjum. 46 pierwszoklasistów w obecności dyrekcji, nauczycieli, starszych kolegów i rodziców złożyło przyrzeczenie oraz otrzymało pamiątkowe akty ślubowania i znaczki. Nie zabrakło także upominków od uczniów klas drugich.

  Po oficjalnych uroczystościach przyjęci do starszej braci uczniowskiej tegoroczni pierwszoklasiści wzięli udział w dyskotece. W organizację ślubowania włączyli się także rodzice, organizując poczęstunek dla świętujących. Czas upłynął wszystkim w miłej  i radosnej atmosferze. Relację z tego wydarzenia można obejrzeć poniżej: 

   

  Przygotowała: p. Beata Hajduk

 • Dzień Czystego Powietrza 14 listopada

  To nie krasnoludki palą śmieci!!!

  14 listopada przypada Dzień Czystego Powietrza.

  Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że sami zatruwamy siebie i swoje rodziny. Wystarczy wyjść na spacer, żeby poczuć straszliwy zapach i  drażniący dym w gardle . Niestety wielu mieszkańców naszych miejscowości pali w piecu "co popadnie".

  Czego nie można spalać w piecu:

  • butelek plastikowych,
  • worków foliowych,
  • ubrań, szmat, obuwia,
  • zabawek,
  • gazet kolorowych,
  • zużytych pieluch jednorazowych.
  • płyt laminowanych,
  • płyt wiórowych,
  • ram okiennych drewnianych i plastikowych,
  • podkładów kolejowych,
  • mebli,
  • drewna malowanego, lakierowanego i impregnowanego,
  • opon.

  Każdy z nas może zrobić coś dla siebie, swojej rodziny i środowiska. 

  Pamiętaj ! Piec to nie śmietnik!

  Mirosława Granica

 • Brzechwolandia

  7 listopada 2012 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I-III wyruszyli do kinoteatru Pasja w Iławie. Obejrzeli  sztukę pt. ,,Brzechwolandia" wystawianą przez Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu. Aktorzy ,,przenieśli" małych widzów do wspaniałej krainy, którą  wszyscy powinni znać, ponieważ: 

  po pierwsze - dzięki Brzechwolandii można zapomnieć o wszystkich zmartwieniach, przenieść się w kolorowy świat marzeń, pełen radości i muzyki. 

  Po drugie - Brzechwolandia uczy, jak powinno się w życiu postępować. Często zapominamy o dobrym zachowaniu w domu, w szkole, na podwórku.

  Po trzecie - to okazja poznania wspaniałych wierszy polskiego poety, który  właśnie dla dzieci napisał piękne strofy wierszy ,,Leń", ,,Samochwała", ,,Skarżypyta", ,,Znaki przestankowe" itp.

  A po czwarte i po piąte......wszyscy super się bawili, wrócili zadowoleni i szczęśliwi. Zapraszam do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym - Iwona Wasilów.

 • FESTIWAL PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

  05.11.2012

  Dnia 5 listopada b.r. w Nowym Mieście Lubawskim odbył się V Międzywojewódzki Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Naszą Szkołę reprezentował duet Jolanta Dajos i Marta Domżalska, który zajął III miejsce w kategorii zespoły gimnazjalne. I miejsce w kategorii solistów z kl. IV - VI zajęła uczennica ze Szkoły Podstawowej w Skarlinie - Julia Madoń. Zespół i solistkę przygotowywała p. Edyta Kozłowska-Lange.

 • Święto biblioteki 2012

  Październik to szczególny miesiąc w życiu bibliotek szkolnych. Jest to czas obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Również nasza szkolna biblioteka  włączyła się do obchodów i w ostatnim tygodniu października zorganizowała szereg ciekawych imprez w  odświętnej  scenerii. Odbyły się konkursy czytelnicze dla uczniów klas I-III podsumowujące poznane lektury „Szewczyk Dratewka” i „Puc, Bursztyn i goście”; przeprowadzono lekcje biblioteczne, podczas których uczniowie klas IV-VI rozwiązywali krzyżówki, rebusy i łamigłówki dotyczące książki i biblioteki. Wśród nauczycieli przeprowadzono ankietę pt. ”Co czytali kiedy byli mali” dotyczącą ulubionej książki z dzieciństwa. Najmłodsi czytelnicy uczestniczyli w głośnym czytaniu baśni pt. ”Biała kotka” przez panią dyrektor Marzenę Weisgerber. Natomiast uczniowie gimnazjum czytali jesienną poezję i brali udział w akcji „Podaruj książkę bibliotece”.

  Cała impreza cieszyła się dużą popularnością, wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i słodkościami, a najważniejszym efektem był wzrost czytelnictwa i wzbogacenie księgozbioru biblioteki o 30 woluminów.

  Imprezę zorganizowała bibliotekarka Anna Żuralska wraz z nauczycielkami: Katarzyną Przeradzką, Iwoną Wasilów, Emilią Bagrowską, Beatą Hajduk, Sylwią Szulowską, Aleksandrą Szeklińską i bibliotekarką GBP Elżbietą Olsztą.

  Zapraszam do albumu fotograficznego.

   

   

   

 • Wizyta Janusza Chomontka

  23 października naszą szkołę odwiedził pan Janusz Chomontek - wielokrotny rekordzista Księgi rekordów Guinnessa w podbijaniu różnych rodzajów piłek oraz członek Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych. Zdjęcia z przedstawienia pana Janusza, które odbyło się na sali gimnastycznej do obejrzenia w naszej galerii - zapraszamy!

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku
  13-332 Jamielnik, ul Szkolna 10,
  woj. warmińsko-mazurskie
 • tel/fax 0 56 472 17 26

  Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

Galeria zdjęć