Nawigacja

 • FESTIWAL PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

  05.11.2012

  Dnia 5 listopada b.r. w Nowym Mieście Lubawskim odbył się V Międzywojewódzki Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Naszą Szkołę reprezentował duet Jolanta Dajos i Marta Domżalska, który zajął III miejsce w kategorii zespoły gimnazjalne. I miejsce w kategorii solistów z kl. IV - VI zajęła uczennica ze Szkoły Podstawowej w Skarlinie - Julia Madoń. Zespół i solistkę przygotowywała p. Edyta Kozłowska-Lange.

 • Święto biblioteki 2012

  Październik to szczególny miesiąc w życiu bibliotek szkolnych. Jest to czas obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Również nasza szkolna biblioteka  włączyła się do obchodów i w ostatnim tygodniu października zorganizowała szereg ciekawych imprez w  odświętnej  scenerii. Odbyły się konkursy czytelnicze dla uczniów klas I-III podsumowujące poznane lektury „Szewczyk Dratewka” i „Puc, Bursztyn i goście”; przeprowadzono lekcje biblioteczne, podczas których uczniowie klas IV-VI rozwiązywali krzyżówki, rebusy i łamigłówki dotyczące książki i biblioteki. Wśród nauczycieli przeprowadzono ankietę pt. ”Co czytali kiedy byli mali” dotyczącą ulubionej książki z dzieciństwa. Najmłodsi czytelnicy uczestniczyli w głośnym czytaniu baśni pt. ”Biała kotka” przez panią dyrektor Marzenę Weisgerber. Natomiast uczniowie gimnazjum czytali jesienną poezję i brali udział w akcji „Podaruj książkę bibliotece”.

  Cała impreza cieszyła się dużą popularnością, wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i słodkościami, a najważniejszym efektem był wzrost czytelnictwa i wzbogacenie księgozbioru biblioteki o 30 woluminów.

  Imprezę zorganizowała bibliotekarka Anna Żuralska wraz z nauczycielkami: Katarzyną Przeradzką, Iwoną Wasilów, Emilią Bagrowską, Beatą Hajduk, Sylwią Szulowską, Aleksandrą Szeklińską i bibliotekarką GBP Elżbietą Olsztą.

  Zapraszam do albumu fotograficznego.

   

   

   

 • Wizyta Janusza Chomontka

  23 października naszą szkołę odwiedził pan Janusz Chomontek - wielokrotny rekordzista Księgi rekordów Guinnessa w podbijaniu różnych rodzajów piłek oraz członek Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych. Zdjęcia z przedstawienia pana Janusza, które odbyło się na sali gimnastycznej do obejrzenia w naszej galerii - zapraszamy!

 • Dzień Seniora

  To, że trzeba pamiętać o seniorach, nie budzi najmniejszej wątpliwości dlatego w czwartek 18 października w Jamielniku odbyło się Święto Seniorów. Organizatorzy tj.Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna, Ksiądz Proboszcz, Zespół Szkół i Biblioteka zapewnili dla mieszkańców „wcześniej urodzonych” szereg atrakcji.

  Najpierw seniorzy wzięli udział w mszy świętej odprawionej w ich intencji. Dalsza część spotkania odbyła się w świetlicy wiejskiej.

  Na początku swoim wystąpieniem słownym, muzycznym, kabaretowym i tanecznym zechcieli dać odczuć szanownym seniorom jak bardzo są ważni, potrzebni i kochani uczniowie miejscowej szkoły pod kierunkiem nauczycielek: Anny Żuralskiej, Iwony Wasilów i Renaty Kirzeniewskiej. Na pamiątkę tego spotkania uczestnicy otrzymali drobne upominki przygotowane pod kierunkiem pani Jolanty Fanzlau.

  Pod adresem seniorów padło wiele życzeń i ciepłych słów, za ich zdrowie wzniesiono uroczysty toast i zaproszono do degustacji przepysznych tortów i potraw. W dalszej części spotkania seniorów zabawiał i zaprosił do wspólnej zabawy zespół muzyczny. W trakcie zabawy seniorzy brali udział w licznych konkursach przygotowanych przez panie: Mirosławę Granica i Elżbietę Olszta. Mamy nadzieję, że ta tradycyjna inicjatywa w Jamielniku pozwoliła choć na chwilę rozerwać się gościom i podkreślić ich doświadczenie i życiową rolę trudną do przecenienia.

   

   

 • 19 października 2012r. pierwszoklasiści prezentowali swoje umiejętności, by zasłużyć na miano ucznia Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku. W jesiennej scenografii przygotowanej przez rodziców i wychowawczynię, maluchy przedstawiły program artystyczny, złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na uczniów. Wszyscy zaproszeni goście obdarowali pierwszaków prezentami. Następnie przeszliśmy do klasy, w której czekał poczęstunek przygotowany przez rodziców. Maluchy były bardzo zmęczone, ale z ochotą uczestniczyły w biesiadowaniu i zabawach (zdjęcia w albumie fotograficznym).

  Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie uroczystości.

  Mirosława Granica

 • Ślubowanie klasy I

  Zapraszamy do obejrzenia filmu ze ślubowania uczniów klasy I SP, które odbyło się 19 października 2012 w naszej szkole: 

   

 • I miejsce na Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt Gimnazjum

  18 października 2012 r. dziewczęta naszego gimnazjum w składzie: Zuzia Łukwińska, Daria Kwiatkowska, Ewelina Łukaszewska, Marta Domżalska, Weronika Krezymon, Paulina Skwarek, Karolina Knozowska, Agata Niedźwiedzińska, Astride Nicaise, Patrycja Górzyńska reprezentowały naszą szkołę w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt Gimnazjum, które odbyły się w Gimnazjum w Bielicach. Na zawody te stawiło się łącznie pięć reprezentacji szkół gimnazjalnych z naszego powiatu tj. Gimnazjum z Kurzętnika, Mroczna, Bratiana, Jamielnika i Bielic.

  Rozgrywki odbyły się w systemie "każdy z każdym". Nasze dziewczęta dzięki swojej dobrej dyspozycji odniosły zwycięstwo w tym turnieju zajmując I miejsce i zyskując awans do rozgrywek rejonowych.

  Warto wspomnieć, że do tego sukcecu przyczyniło się w dużej mierze nasze nowe boisko wielofunkcyjne na którym dziewczęta regularnie uczęszczają na zajęcia z piłki nożnej.

  Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

  Dziękuję i życzę dalszych sukcesów

  Tomasz Lewsza

   

 • Zdjęcia z Czech

  Zapraszamy wszystkich do obejrzenia slajdów z wizyty przygotowawczej w ramach projektu edukacyjnego Comenius "One year in Polish-Czech regions", która odbyła się w dn. 30.09-01.10 w Czechach: klik

 • Święto Szkoły i Dzień Edukacji Narodowej

  12 października obchodziliśmy Święto Szkoły połączone z Dniem Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pod wezwaniem św. Faustyny. Mszę świętą celebrował nasz ks. proboszcz Marek Wróblewski w intencji pani dyrektor, nauczycieli, wychowawców, katechetów, nauczycieli emerytów i wszystkich pracowników szkoły. Dalsza część uroczystości odbyła się w szkolnej sali gimnastycznej. Przewodniczący Samorządu Szkolnego w imieniu całej społeczności szkolnej złożyli wszystkim pracownikom życzenia oraz podziękowali im za wiedzę, zrozumienie i serce piękną, purpurową różyczką. Uczniowie z klasy IV i V pod kierunkiem swoich wychowawczyń: pani M. Zawackiej i pani E. Bagrowskiej przedstawili program artystyczny. Wierszami i piosenkami nakreślili postać naszego wspaniałego patrona szkoły - Jana Pawła II. Następnie uczennice gimnazjum wraz z panią Aleksandrą Szeklińską przygotowały dla nauczycieli konkurs z zakresu wiedzy o naszej szkole.

  Rywalizowały ze sobą 2 drużyny. Jedna pod kierunkiem pani dyrektor, druga pod kierunkiem pani wicedyrektor. ,,Walka” była zacięta, ale bardzo sympatyczna. Zwyciężyła drużyna pani wicedyrektor. Po części artystycznej Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom za ich trud włożony w nauczanie i wychowanie dzieci i młodzieży. Za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej Nagrodę Dyrektora otrzymali: p. Wicedyrektor D. Cyglicka, p. Wicedyrektor społeczna M. Zawacka, p. Iwona Wasilów, p. Emilia Bagrowska i p. Daniel Smukała. W tym roku Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała p. Mirosława Granica i p. Grażyna Półtorak, natomiast Srebrny Medal II Stopnia za Długoletnią Służbę otrzymały p. Renata Kirzeniewska i p. Renata Bojarska. Tegoroczna Nagroda Wójta Gminy NML trafiła do pani Dyrektor Marzeny Weisgerber i p. Łukasza Rumińskiego. Wszystkim nauczycielom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.

 • Warsztaty ekologiczne uczniów klasy III

  W słoneczny październikowy dzień uczniowie klasy III pod opieką swojej wychowawczyni pani Iwony Wasilów wybrali się na warszaty ekologiczne nad jezioro Gil. Mali Przyjaciele Przyrody byli super przygotowani do wycieczki, ponieważ zabrali ze sobą lornetki, lupy i pojemniki do obserwacji owadów. Wszyscy mieli okazję zaobserwować zmany zachodzace w przyrodzie jesienią, poczuć niepowtarzalny grzybowy zapach lasu  i posłuchać szumu liści nie tylko na drzewach, ale także pod stopami. Zdjęcia w galerii - zapraszamy!

 • Dzień Chłopaka

  Z okazji święta wszystkich mężczyzn tych małych i dużych wszystkiego najlepszego...od wszystkich kobiet naszej szkolnej społeczności.

  Z okazji tego święta w naszej szkole odbyły się wybory najsympatyczniejszego ucznia SP i Gimnazjum

  oto wyniki poszczególnych klas:

  Szkoła Podstawowa

  Tymoteusz Sternicki         5 latki

  Artur Keński 6 latki

  Hubert Wolff kl. I

  Wiktor Górski         kl. II

  Błażej Jabłoński      kl. III

  Radosław Nagel      kl. IV

  Maciej Bartczak      kl. V

  Łukasz Luba           kl. VI 

  Najsympatyczniejszym uczniem SP został  BŁAŻEJ JABŁOŃSKI  kl. III 

  Gimnazjum

  Damian Hajduk          kl. I a

  Robert Suszyński      kl. I b

  Damian Ostrowski     kl. II a

  Wiktor Łukaszewski  kl. II b

  Michał Łątkowski      kl. III a

  Kamil Cabaj    kl. III b

  Najsympatyczniejszym uczniem Gimnazjum został WIKTOR ŁUKASZEWSKI  kl. II b

  Gratulujemy!

     

             

   

 • Z Comeniusem poznajemy europejskie regiony

  We wrześniu 2011 roku Gimnazjum w Jamielniku nawiązało współpracę z Gimnazjum w Kojetin w Czeskiej Republice, następnie wspólnie napisaliśmy Partnerski Projekt Szkół Programu Comenius, w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie” pt. „Jeden rok w czeskim i polskim regionie”.

  Spośród 33 wniosków dwustronnych nasz oceniono na 93,6% i Narodowa Agencja podjęła decyzję o przyznaniu dofinansowania przeznaczonego na jego realizację. Dofinansowanie otrzymaliśmy z KE.

  Umowa zawarta została pomiędzy Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji – Narodową Agencją Programu „Uczenie się przez całe życie” reprezentowaną przez Dyrektora Annę Atłas  oraz Gminą Nowe Miasto Lubawskie reprezentowaną przez Wójta Tomasza Waruszewskiego dla Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku, którego Dyrektorem jest Marzena Weisgerber.

  Funkcję koordynatora projektu pełni szkoła w Czechach, którego Dyrektorem jest Květoslava  Švédová. Gimnazjum w Jamielniku jest szkołą partnerską. Projekt jest efektem współpracy nauczycielek Zuzany Kebzová i Renaty Kirzeniewskiej. Tłumaczenie polskiego tekstu wykonał nauczyciel Łukasz Rumiński.  Polsko-czeska wymiana obejmie 25 uczniów polskich i 25 czeskich biorących udział w dwóch wizytach, podczas których będą oni pracować w grupach międzynarodowych pod kierunkiem nauczycieli. Ponadto odwiedzą miejsca ważne dla kultury obu krajów. Młodzież będzie zakwaterowana w domach swych rówieśników. Nasi uczniowie dowiedzą się o kraju przyjaciół: życiu szkoły, zajęciach pozaszkolnych, specjałach regionalnych, zwyczajach. Stworzy to okazję do wspólnego poznania młodzieży z obu krajów. Uczniowie będą  komunikować się przez Internet (chaty, e-maile), a ich współpraca zaowocuje w kalendarzu, w którym obie szkoły będą tworzyć sześć stron. Każda strona zawierać będzie obraz dotyczący jednego tematu wybranego przez uczniów z krótkim opisem w trzech językach: czeskim, polskim i angielskim.  Podczas komunikacji uczniowie będą mieli możliwość doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

  Poznając styl życia obu krajów, ucząc się prostych wyrażeń w obu językach, spędzając czas z zagranicznymi przyjaciółmi zawiążą się nowe przyjaźnie, które mają szansę rozwiązać problemy wynikające z różnorodności kulturowej.

  koordynator projektu,

  Renata Kirzeniewska

   

 • Uroczystość otwarcia boiska wielofunkcyjnego

  Dnia 14 września 2012 r. przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku miało miejsce niecodzienne zdarzenie - dokonano uroczystego otwarcia boiska wielofunkcyjnego. Długo oczekiwaną uroczystość otworzyła p. dyrektor Marzena Weisgerber. Wszyscy z niecierpliwością oczakiwali na moment, kiedy będą mogli wejść na nowo wybudowane boisko. Stało się to możliwe po uroczystym przecięciu wstęgi. Wówczas wszyscy zgromadzeni goście (m. in. Dyrektor Departamentu Obszarów Wiejskich i Rolnictwa - Jarosław Sarnowski, Starosta Powiatu Nowe Miasto Lub. - Ewa Dembek, Wójt Gminy Nowe Miasto Lub. - Tomasz Waruszewski, dyrektorzy z sąsiednich szkół i przedstawiciele organizacji wiejskich i szkolnych) oraz cała społeczność szkolna udali się na wybudowane przez Rembud boisko, które zostało poświęcone przez ks. proboszcza Marka Wróblewskiego. Następnie przyszła pora na życzenia i podziękowania, a po nich na część artystyczną przygotowaną przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół. Niezwykłą atrakcją były rzuty karne. Pierwszą bramkę na nowo otwartym boisku zdobył wójt - p. Tomasz Waruszewski. Teraz czekamy na kolejne w wykonaniu naszych sportowców. Zapraszamy do obejrzenia relacji z uroczystości: 

 • Angielski inaczej

  Prezentujemy Państwu film z zajęć języka angielskiego, w czasie których uczniowie klasy I A gimnazjum pracują z nowoczesnym programem opartym na rozpoznawaniu mowy. Zadanie polega na tym, aby uczniowie dokładnie wypowiedzieli słowa, które widzą na ekranie w języku angielskim,  aby program je rozpoznał i zaliczył. Jest to ciekawa forma nauki jak i zabawy. 

  Poniżej film z aplikacją "Quiz", gdzie uczniowie odpowiadają za pomocą gestów dłoni:

 • Rozpoczęcie roku szkolnego

  Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku informuje, że rok szkolny 2012/2013 rozpocznie się dnia 3 września 2012r. o godz. 8.40. Harmonogram: 

  - msza święta,

  - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na sali gimnastycznej,

  - spotkanie z wychowawcami w klasach.

  Przyjazdy autobusów z poszczególnych miejscowości:

  - Nawra godz.7.25

  - Skarlin godz. 7.41

  - Lekarty godz. 7.45

  - Gryźliny gimnazjum godz. 7.57

  - Gryźliny SP godz. 8.18

  - Bagno gimnazjum + SP godz. 8.23

   

  - Pustki godz. 7.35
   
  - Nowy Dwór godz. 7.45
   
  - Chrośle godz. 7.50
   
  - Radomno godz. 8.15

  Odjazdy autobusów:

  - SP Gryźliny, SP Bagno + gimnazjum Bagno, Pustki, Chrośle, Nowy Dwór, Radomno godz. 10.15

  - gimnazjum Gryźliny, Lekarty, Skarlin, Nawra godz. 10.30

   

 • Podsumowanie - osiągnięcia uczniów w II semestrze

  Z przyjemnością prezentujemy Państwu osiągnięcia uczniów naszego Zespołu Szkół w drugim semestrze roku szkolnego 2011/2012:

  1. sukcesy w konkursach i olimpiadach

  2. osiagniecia_sportowe

  3. uczniowie wyroznieni i prymusi

 • Noc Świętojańska

  23 czerwca z inicjatywy Stowarzyszenia Wspierającego Rozwój Wsi Jamielnik nad jeziorem Gil odbyła się impreza plenerowa Noc Świetojańska. Równiez nasza szkoła i nauczyciele włączyli się w organizację. Został przeprowadzony konkurs plastyczny, konkurs literacki na utwór wierszowany dotyczący tematu natomiast harcerze zabawiali wszystkich obecnych pląsami, skeczami i tańcami. Uczniowie klasy IV wystapili z krótką scenką pt."Kwiat paproci". Uczestnicy konkursów wrócili do domów z pięknymi nagrodami za zajęte miejsca i udział w konkursie plastycznym, literackim i na najpiękniejszy wianek. (Zdjęcia w albumie)

 • Apel z okazji Roku Korczaka

  Pod kierunkiem polonistki p.Beaty Hajduk i bibliotekarki p.Anny Żuralskiej odbył się w naszej szkole uroczysty apel pt. "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje sie cały świat",  upamiętniający postać Wielkiego Polaka jakim był Janusz Korczak. Rok 2012 decyzją Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej został ustanowiony Rokiem Korczaka, bowiem przypada 70.rocznica śmierci pisarza i 100. rocznica utworzenia przez niego Domu Sierot w Warszawie. Obok słowa mówionego, które przedstawili uczniowie kl.I b i III b widzowie obejrzeli  również prezentację multimedialną.

 • Warsztaty ekologiczne nad jeziorem Silm

  W piątek 22 czerwca 2012 mali ekolodzy z klasy III wyjechali na warsztaty terenowe. Poznawli tam rośliny i zwierzęta żyjące w polskich lasach. Pani leśniczy zaprezentowała dzieciom różne ciekawostki. Dowiedziały się na czym polega praca leśników, do czego służą pułapki feronomowe, sterty chrustu i porozrzucane kłody drewna. Obserwowały przyrodę za pomocą lornetek i lup. Dostrzegły wiele ciekawych zjawisk, słuchałyał odgłosów wiatru i śpewu ptaków. Na zakończenie dzieci zjadły grilowane kiełbaski i posprzątały pobrzeże jeziora. Ekolodzy wrócili do szkoły zadowoleni i bogatsi o wiedzę na temat lasu i jego mieszkańców.

  (Zdjęcia - album fotograficzny)

  Mirosława Granica

 • Pasowanie na czytelnika

  Tradycją naszej szkoły jest to, iż  pod koniec każdego roku szkolnego  odbywa sie uroczyste Pasowanie uczniów klasy I szkoły podstawowej na czytelnków biblioteki.

  Tym razem uczniowie musieli pokonać trzy próby: próbę mądrości, próbę sprawności i próbę spostrzegawczości. Po utrwaleniu wszystkich podstawowych informacji o bibliotece i szanowaniu książek uczniowie złożyli przyrzeczenie i  zostali pasowani przez panią Dyrektor na pełnoprawnych czytelników naszej biblioteki. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki do książek i świetnie sie bawili. Imprezę przeprowadziła bibliotekarka Anna Żuralska

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku
  13-332 Jamielnik, ul Szkolna 10,
  woj. warmińsko-mazurskie
 • tel/fax 0 56 472 17 26

  Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

Galeria zdjęć