Nawigacja

 • Dzień Chłopaka

  Z okazji Dnia Chłopaka w naszej szkole odbyły się wybory na najsympatyczniejszego ucznia Szkoły Podstawowej    i Gimnazjum.

  Tytuł najsympatyczniejszego ucznia w SP uzyskał -

  MACIEJ BARTCZAK z kl. VI

  Tytuł najsympatyczniejszego w Gimnazjum uzyskał-

  DAMIAN HAJDUK z kl. II a

   

  Serdecznie gratulujemy!

   

 • Wizyta Czechów w naszej szkole - program Comenius

  Zdjęcia - link. Krótki filmik z zajęć w Kaczym Bagnie oraz prezentacja zdjęciowa z wizyty:

   

 • Platforma edukacyjna na języku angielskim

  I Edycja Programu Insta.Ling dla Szkół.

  Z początkiem nowego roku szkolnego rozpoczynamy pracę z nową aplikacją edukacyjną "Insta.Ling", czyli programem wspomagającym szybką i skuteczną naukę słówek języków obcych. Jej podstawowym założeniem jest skłonienie uczniów do krótkiej, kilku- bądź kilkunastominutowej, ale systematycznej codziennej pracy. Nauka odbywa się w ciekawej i nienużącej formie quizu, który indywidualnie dobiera poziom trudności do aktualnych umiejętności ucznia, dzięki czemu dziecko nie jest ani przytłoczone nadmiarem nowego materiału, ani nie traci czasu na powtórki słówek, które już świetnie zna. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, nie wymaga również instalacji żadnego oprogramowania – jest dostępna on-line za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Nie tylko na komputerach stacjonarnych, ale również na tabletach i telefonach komórkowych.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

  Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku informuje, iż uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014, odbędzie 2 września 2013r. o godzinie 8:30.

  Porządek uroczystości:

  - przyjazdy według rozkładu z ubiegłego roku szkolnego;

  - 8:30 – Msza Święta;

  - rozpoczęcie roku szkolnego przez dyrektora szkoły;

  - spotkanie z wychowawcami i nauczycielami w klasach;

  - planowane zakończenie uroczystości ok. 10:30.

 • Zapisy do Zespołu Wychowania Przedszkolnego

  Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku informuje, iż zapisy do Zespołu Wychowania Przedszkolnego dzieci 3 i 4-letnich rodzice dokonywać będą od 26 sierpnia 2013r. u wicedyrektora szkoły.

 • Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

  Dyrektor Zespołu Szkół informuje, iż uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013 odbędzie się o godzinie 8.30 dla uczniów gimnazjum oraz o godzinie 11.30 dla uczniów szkoły podstawowej. Zdjęcia z zakończenia roku szkolnego dostępne tutaj: link

 • Bal gimnazjalny

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z balu gimnazjalnego, który odbył się 15 czerwca: link.

 • 19.06.2013

  Moduł Podręczniki 2013/2014 został zmodyfikowany

 • Dni Rodziny w Jamielniku

  09.06.2013

  9 czerwca2013r.w Jamielniku odbyły się Dni Rodziny. Wzięło w nich udział wielu mieszkańców naszej wsi i okolic. Wszystko rozpoczęło się występami uczniów. Były tańce, skecze i piosenki. Przygotowano wiele atrakcji: zawody dla najmłodszych, potyczki rodzinne, mecz piłki nożnej ojcowie - synowie, mecz piłki siatkowej mamy - córki, malowanie twarzy, pokazy "king boxing" Zamku Kurzętnik, zabawy z "chustą Klanzy, zabawy na trampolinie i zjeżdżalni. Jedną z atrakcji był "II jamielnicki bieg po zdrowie", w którym uczestniczyło wielu jamielniczan oraz mieszkańców sąsiednich sołectw. Były medale, dyplomy i nagrody. Po sportowych zmaganiach wszyscy uczestnicy pikniku spotkali się przy wspólnym ognisku, by upiec kiełbaski, odpocząć i pośpiewać przy dźwiękach gitary. Pogoda nam dopisała. Spotkania miały bardzo radosny przebieg dzięki współpracy i wielkiemu zaangażowaniu wielu osób i organizacji. Współorganizatorami byli: Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku, Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Wsi Jamielnik, Rada Sołecka z Jamielnika, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanowie, Gmina Nowe Miasto Lub. ,Koło Gospodyń Wiejskich, biblioteki: szkolna i publiczna, Ochotnicza Straż Pożarna oraz sponsorzy, którzy ufundowali nam nagrody i ognisko. Dzięki wspólnej pracy mogliśmy przeżyć coś wspaniałego, co połączyło wszystkie pokolenia naszej wsi. 

  M. Granica

 • 13.06.2013

  Nowa galeria Dni Rodziny w Jamielniku została dodana do albumu fotograficznego

 • „Elektrośmieci zasługują na specjalne traktowanie”.

  Pod takim hasłem w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku, odbył się X Powiatowy Happening  Ekologiczny dla klas I – III i  dzieci z OP, przygotowany przez: Mirosławę Granica, Iwonę Wasilów, Katarzynę Przeradzką, Aleksandrę Szeklińską i Sylwię Szulowską. Uczniowie ze szkół z Bratiana, Gwiździn, Nowego Grodziczna,  Lipinek, Radomna i Jamielnika mieli okazję dowiedzieć się, co należy zrobić z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Dzięki przygotowanej wystawce, dzieci dowiedziały się w jaki sposób dzieli  się elektrośmieci. Szczegółowej prezentacji omawianego tematu dokonał  Prezes Firmy „Mazur Electrorecycling”,  pan Wojciech Marcherski.  Wyjaśnił on, co to są elektrośmieci, dlaczego powinniśmy oddawać zużyty sprzęt do wyznaczonych punktów odbioru, w jaki sposób odzyskuje się wiele cennych surowców. Dzieci dowiedziały się także, jak wiele szkodliwych substancji zawartych jest w odpadach elektrycznych. To, jak wygląda środowisko, które nas otacza zależy od nas samych. Dlatego jak co roku, uczniowie wzięli udział w sprzątaniu „naszego małego lasu”.  Każdy miał możliwość segregowania śmieci do odpowiednich pojemników. Wspólnie z prowadzącą dzieci omówiły, do których koszy trafia dany odpad. Zagrożenia wynikające z wyrzucania elektrośmieci do lasów omówił przedstawiciel Nadleśnictwa Iława, pan Bogdan Werder.Dużą atrakcją spotkania było malowanie toreb ekologicznych, którą każdy uczestnik zabrał do domu. Po ekologicznym posiłku, czyli pysznych kanapkach przygotowanych przez rodziców, nastąpił moment wsadzenia drzewka przez dyrektora szkoły i zaproszonych gości.  Młodzi Ekolodzy złożyli również ślubowanie. Na zakończenie happeningu uczestnicy otrzymali foldery dot. elektrośmieci i  akty ślubowań. Uczniowie do swoich szkól zabrali również drzewka do wsadzenia oraz podziękowania. Dyrektor szkoły, pani Marzena Weisgerber oraz nauczycielki klas I-III i OP dziękują wszystkim, dzięki którym możliwe było zorganizowanie happeningu, w szczególności:  Olsztyńskiemu Centrum Edukacji Ekologicznej, Starostwu Powiatowemu w Nowym Mieście Lubawskim, Wójtowi Gminy Nowe Miasto Lubawskie, Nadleśnictwu Iława, Radzie Sołeckiej  z Jamielnika, rodzicom. 
   
   
   
  Sylwia Szulowska
 • Powiatowy konkurs "Z biegiem Drwęcy i jej dopływów"

  02.06.2013

  27 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim odbył się Powiatowy konkurs pt."Z biegiem Drwęcy i jej dopływów". Konkurs przebiegał  pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Nowomiejskiego, Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego, Redakcji Gazety Nowomiejskiej i PZW w Toruniu- Koła PZW w Nowym Mieście Lubawskim.Celem konkursu było: poszerzenie wiedzy ekologicznej, zachęcanie do podejmowania działań na rzecz poprawy stanu środowiska, rozwijanie twórczego myślenia oraz tworzenie proekologicznych wzorców zachowań. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI: Angelika Skoczeń, Klaudia Malinowska, Paulina Rogowska i Magdalena Bąkowska. Uczestniczki rywalizowały w czterech kategoriach: wiedzowym, fotograficznym, literackim i naukowym. We wszystkich konkurencjach dziewczęta zajęły czołowe miejsca, zdobywając nagrody indywidualne a tym samym jako drużyna zdobyły  I miejsce dla naszej szkoły.Uczennice do konkursu przygotowywała p.Anna Żuralska

 • Julia - poetka. Powiatowy Konkurs Literacki "Moja Mama..."

  29.05.2013

  W minioną środę w szkole podstawowej w Tereszewie odbyło sie podsumowanie Powiatowego Konkursu Literackiego " Moja Mama". Udział w konkursie wzięły dwie uczennice klasy VI - Klaudia Malinowska i Julia Otremba. Szóstoklasistki napisały wiersze minimum 15-wersowe skupione wokół tematu "Moja Mama..." Wiersz Julii spodobał się komisji, zajmując 3 miejsce:). Gratulujemy i życzymy dalszej inwencji twórczej młodym poetkom.

  E. Bagrowska

 • Rapując, uczcili Rok Tuwima

  29.05.2013

  W środę 29 maja w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku uczniowie szkoły podstawowej uczcili Rok Juliana Tuwima. W tym celu przybliżyli życie  i twórczość poety słynnej grupy Skamander. Recytowano takie wiersze jak: "Abecagło", "Kotek", fr."Kwiatów polskich" i "O Grzesiu kłamczuchu". Poza tym chłopcy z klasy V i VI przestawili słynną "Lokomotywę" w wersji rapowej oraz inscenizację " Rzepki". Nad całością czuwały panie: Anna Żuralska, Beata Hajduk i Emilia Bagrowska. Jednak część artystyczna nie była jedynym sposobem uczczenia Roku 2013  jako Roku Juliana Tuwima. Uczniowie klas IV - VI mieli okazję wziąć udział w konkursie "W świecie wierszy Juliana Tuwima". Zmagali się z zadaniami dotyczącymi życia poety oraz z zadaniami sprawdzającymi wiedzę o jego wierszach. Konkurs zorganizowała polonistka Emilia Bagrowska, wzięło w nim udział 21 uczestników, najlepsi okazali się: Klaudia Malinowska (miejsce I), Monika Wolff (miejsce II) i Angelika Skoczeń oraz Filip Tuszyński (miejsca III). Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

  Emilia Bagrowska
   

 • VII Powiatowy Konkurs "Książka moich marzeń"

  23 maja w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się podsumowanie VII Powiatowego Konkursu " Książka moich marzeń". Zadaniem uczestników było napisanie baśni zawierającej tematykę zdrowego odżywiania się. Z naszej szkoły zgodnie z regulaminem wysłane zostały 2 prace - "Lucynka i Goblisie" autorstwa Zuzanny Lewandowskiej i Agaty Jabłońskiej oraz "Przygody Oliwii" napisane przez Wiktorię Karską. Nasz znakomity pisarski duet zajął III miejsce w konkursie. Gratulujemy Zuzi i Agatce! :)

  Emilia Bagrowska

 • Konkurs

  Nasza szkoła bierze udział w konkursie organizowanym przez Gazetę Olsztyńską "Strona na szóstkę" dotyczącego witryn internetowych szkół z województwa warmińsko-mazurskiego. W konkursie do wygrania są projektory multimedialne dlatego bardzo prosimy wszystkich o oddanie głosu na naszą stronę w poniższym linku: klik.

 • 16.05.2013

  Nowa galeria Kasztanowy zakątek została dodana do albumu fotograficznego

 • "Kasztanowy zakątek"

  16.05.2013

  15 maja 2013 na skraju szkolnego boiska w Jamielniku założono  poletko kasztanowców. Sadzonki otrzymaliśmy z Nadleśnictwa Iława. Posadziliśmy ponad  20 kasztanowców.

  Było to niemałe wydarzenie dla uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku. Na początku przedstawiciel nadleśnictwa p. Bogumił Sobotko przeprowadził interesującą  pogadankę na temat znaczenia drzew dla ludzi i przyrody. Dzieci były bardzo aktywne i chętnie prezentowały swoje wiadomości na ww. temat. Uczniowie mieli również okazję posłuchać, jakim zagrożeniem dla lasów są śmieci, a w szczególności elektrośmieci wywożone do lasów. Na ten temat mówiła przedstawicielka Urzędu Gminy w Nowym Mieście Lub. p. Alina Ławicka. W końcu zaczęliśmy sadzić drzewa. Pomagali nam: wiceprzewodnicząca Rady Gminy p. B. Grzywacz,  przedstawiciel Rady Sołeckiej z Jamielnika  - p. D. Luba, panie z KGW – p. T Schramke i p. A. Pieńczewska, dyrektor szkoły – p. M. Weisgerber,  przedstawiciel Stowarzyszenia Wspierającego Rozwój Wsi Jamielnik p. W. Jankowski oraz naczelnik OSP – p. T. Wilczewski. Nad właściwym sadzeniem kasztanowców czuwał leśniczy - p. W. Zieliński.

  Każdy z gości sadził drzewka z przedstawicielami samorządów uczniowskich wszystkich klas Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku. „Rodzicami chrzestnymi” sadzonek byli uczniowie klas I i II oraz pięciolatki  i sześciolatki z naszej szkoły, które bacznie obserwowały, czy każde drzewko jest posadzone starannie. W zorganizowaniu spotkania pomagały wychowawczynie panie - S. Szulowska,  K. Przeradzka i A. Szeklińska. Po południu wraz z uczniami ogrodziliśmy nową uprawę, by sarny nie zjadły młodych pędów, które, jak mówił pan leśniczy, są wielkim przysmakiem leśnej zwierzyny.

  Dziękuję  wszystkim za pomoc w realizacji przedsięwzięcia- Mirosława Granica (szkolny koordynator edukacji ekologicznej)

 • Wyniki konkursu Kangur 2013

  Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" XXII edycja 2013 r.

  Na podstawie podsumowania wyników konkursu z regionu olsztyńskiego z przyjemnością informuję, że uczennica klasy 3b gimnazjum Marta Domżalska zajęła 14 miejsce na 478 uczestników i uzyskała  w ten sposób  wyróżnienie w kategorii Junior. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów matematycznych w szkole ponadgimnazjalnej w nowym roku szkolnym. 
   

  Koordynator konkursu szkolnego
  Teresa Wojtas
   

 •    Dnia 13 kwietnia 2013r. w Gimnazjum w Nowym Mieście Lub. odbył się XXV Festiwal Piosenki Harcerskiej, w którym zespół wokalny IV Drużyny Harcerskiej im. F. Chopina z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku zajął zaszczytne I miejsce w kategorii wiekowej  11-15 lat. Należy dodać, że jury przy ocenie szczególną uwagę zwracało na umiejętności wokalne, muzyczne, stopień trudności utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Zespół do występu przygotowywały panie: Edyta Kozłowska-Lange i Beata Hajduk. GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku
  13-332 Jamielnik, ul Szkolna 10,
  woj. warmińsko-mazurskie
 • tel/fax 0 56 472 17 26

  Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

Galeria zdjęć