Nawigacja

 • Rajd rowerowy "Majówka z historią"

  10 maja uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły uczestniczyli w 56 - kilometrowym rajdzie rowerowym. Jechaliśmy szlakiem Miejsc  Pamięci Narodowej w Gminie Nowe Miasto Lubawskie. Poznawaliśmy historię naszego regionu i ćwiczyliśmy mięśnie. Czasem nie było lekko, bo słońce świeciło bardzo mocno, jak na tę porę roku. W czasie rajdu składaliśmy kwiaty, zapalaliśmy znicze i poznawaliśmy historię pomników znjdujących się w Gryźlinach, Radomnie, Nawrze, Nowym Mieście Lub. i Bratianie. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo na temat drugiej wojny światowej i tragicznych losów naszych przodków. Nie tylko uczyliśmy się i jechaliśmy. Był też czas na zabawę, tańce i "małe co nie co" przy ognisku. Zmęczeni lecz zadowoleni wróciliśmy do domu po 10 godzinach rajdu.

  Rajd był zorganizowany przez Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Wsi Jamielnik i Bibliotekę Publiczną. Opiekę nad uczniami w czasie rajdu sprawowali nauczyciele z jamielnickiej szkoły.

  Zdjęcia w albumie fotograficznym

  M. Granica

   

 • Biegniemy po zdrowie

  24 maja 2014r. odbył się III JAMIELNICKI BIEG PO ZDROWIE. Bieg był organizowany przez szkołę, Stowarzyszenie Wspierając Rozwój Wsi Jamielnik, OSP i KGW oraz biblioteką. Biegliśmy w wielkim upale, ale mimo to humory dopisywały. Uczniowie, dorośli i seniorzy czyli "od przedszkola do seniora". Pozdrawienia dla wytrwałych biegaczy!

  Zdjęcia w galerii :)

  M. Granica

 • Promujemy ekologiczne torby na zakupy

  Podczas obchodów Dni Rodziny, które odbyły się w maju w Jamielniku i Bagnie, zachęcaliśmy wszystkich do robienia zakupów w torbach z materiału. Przeprowadziliśmy knkurs na zaprojektowanie i pomalowanie torby na zakupy. Pomysłów było wiele. Wszystkie odznaczały się oryginalnością i były niepowtarzalne. Prezentacja toreb i autorów w albumie fotograficznym.
   

 • 27.05.2014

  Relacja Pierwszoklasisty

  ,,Pewnego dnia Pani przyniosła do klasy pojemnik i powiedziała, że coś w nim jest. Byłem bardzo ciekawy co tam pani schowała. Patrzę i oczom nie wierzę, to był prawdziwy plaster miodu. Pani opowiedziała nam o życiu pszczół i jak ważne jest ich istnienie dla zdrowia  człowieka. Wychowawczyni przedstawiła nam walory odżywcze miodu i zachęciła do  jedzenia go. Aż trudno uwierzyć, że taka mała pszczółka jest taka mądra. A jaka pożyteczna! Każdy otrzymał kawałek plastra miodu i wyssał z niego miód. Miodek był przepyszny. Jednak Kubuś Puchatek wie co jest zdrowe i dobre...".

 • 23.05.2014

  23 maja 2014 roku uczennica klasy I MILENKA LEWALSKA została Wicemistrzem Ortografii Powiatu Nowomiejskiego. Doskonale poradziała sobie z zadaniami, które wcale nie były łatwe. Gratulujemy Milence i życzymy dalszych sukcesów w nauce. Do konkursu uczennicę przygotowywała p. Iwona Wasilów.

 • Ekologiczne warsztaty nad jeziorem Silm

  16.05.2014

  16 maja 2014r. uczniowie klas I - III wyjechali na warsztaty ekologiczne na ścieżkę dydaktyczną nad jezioro Silm. Maluchy miały okazję w bardzo atrakcyjny sposób poznać tajniki wiosennego lasu, które przybliżyła dzieciom pani Kinga Sulej pracownik Nadleśnictwa Iława. Dzieci odkrywały i poznawały przyrodę wszystkimi zmysłami. Słuchały wiosennych treli ptaków. Podziwiały piękno kwitnących roślin. Uczyły się rozróżniać podstawowe gatunki drzew oraz ziół. Poprzez zabawę poznawały zasady pracy leśników i prawa, którymi rządzi się przyroda. Dowiedziały się, jak ważne są stare, gnijące drzewa i sterty chrustu w lesie. Wszystkim dopisywał dobry humor oraz apetyt, bo na półmetku leśnej wędrówki czekali rodzice z grilowaną kiełbaską. W drodze powrotnej dzieci utrwlały swoją wiedzę i bawiły się.

  W warsztatach mogli wziąć udział wszyscy uczniowie, dzięki pozyskanej dotacji na transport z Olsztyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej.

  Mirosława Granica

  koordynator edukacji ekologicznej

 • Mała mistrzyni powiatu

  Karolina Rogowska uczennica kl. II reprezentowała naszą szkołę na Powiatowym Konkursie Czytania ze Zrozumieniem w Nowym Mieście Lub. i... choć test czytania był bardzo trudny, zajęła I miejsce w powiecie. Wielkie gratulacje!

  Karolinkę przygotowywała wychowawczyni p. Mirosława Granica

  http://zsjamielnik.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=198

 • Mamy nową budkę dla ptaków

  Na terenie naszej szkoły zamieściliśmy budkę dla ptaków, którą otrzymaliśmy ze Starostwa Powiatowego w Nowym Mieście Lub. Mamy nadzieję, że już w tym roku zagnieżdżą się w niej ptaki i będziemy mogli obserwować ich żcycie.

 • Tablica w klasie u pani Kasi

  Kolejna tablica interaktywna w szkole (Smartboard 680) trafiła tym razem do klasy pani Kasi i jej uczniów, a montażem i instalacją zajęli się panowie Łukasz i Jacek. Kilka zdjęć - link.
   

 • Życzenia Wielkanocne

  Z okazji Świąt Wielkanocnych nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, uczniom i ich rodzinom odnowy duchowej, optymizmu, wiary w piękne jutro, siły i optymalnej pracy w trudnym czasie egzaminów gimnazjalnych -

  Dyrektor Szkoły Marzena Weisgerber.

 • XI Powiatowy Happening Ekologiczny dla uczniów klas I - III i OP "Ruch i właściwe żywienie to zdrowie i zadowolenie"

  11 kwietnia 2014r.  w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku już po raz jedenasty odbył się Powiatowy Happening Ekologiczny dlauczniów klas I – III. Tym razem dzieci bawiły się i uczyły zdrowego stylu życia. Prowadzące nauczycielki z jamielnickiej szkoły przygotowały wiele atrakcji dla maluchów. Uczestnicy prezentowali hasła promujące zdrowie i sport, praktycznie segregowały śmieci, wspólnie śpiewały i tańczyły. Później samodzielnie przygotowywały sałatkę wiosenną, pastę jajeczną i owocowe szaszłyki. Zajęcia kulinarne odbyły się w grupach, by wyłonić najlepiej przygotowaną potrawę. Po degustacji przez gości oraz wszystkich uczestników uznano, że wszystkie potrawy były jednakowo smaczne. Następnie dzieci wraz ze swoimi opiekunami zakładały hodowlę natki pietruszki, rzeżuchy i szczypiorku.  Wysłuchały wystąpienia przedstawicielki SANEPID –u z Nowego Miasta Lub. pani Krystyny Obrębskiej. Chętnie współpracowały w czasie prelekcji i nawiązywały dialog na temat właściwego żywienia oraz potrzeby ruchu dla jak najlepszego rozwoju młodego organizmu. Dzieci miały również okazję spotkać się z kolarzem, a zarazem nauczycielem jamielnickiej szkoły panem Tomaszem Lewsza. Prezentował on sprzęt sportowy, swoje trofea i opowiadał o kolarskiej pasji. Zachęcał dzieci do uprawiania sportów, które poprawiają sprawność, ale przede wszystkim dają dużo satysfakcji. Zwrócił też uwagę, aby jeździć na rowerach w kaskach, które mogą zapobiec groźnym urazom głowy. Na happeningu gościliśmy także przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Nowym Mieście Lub..   Pan Krzysztof Puwalski uświadamiał dzieci, jak ważne jest dla nas wszystkich segregowanie i właściwe składowanie odpadów. Każda ze szkół została obdarowana przez starostwo drzewkiem i  budką lęgową dla ptaków. Prowadzący poinstruował uczestników, jak należy zawiesić budkę oraz jak o nią dbać. Następnie przyszedł czas na degustację zdrowych, wspaniale wyglądających i smakujących kanapek, które przygotowały nieocenione mamy uczniów z jamielnickiej szkoły. Sponsorem produktów do kanapek był wójt Gminy Nowe Miasto Lub. pan Tomasz Waruszewski. Na zakończenie zasadzono kolejne drzewko upamiętniające spotkanie, wszystkie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie młodych ekologów, otrzymały foldery oraz prezenty dla siebie i szkół. W happeningu uczestniczyły szkoły z Krotoszyn, Zajączkowa, Bratiana, Radomna i oczywiście z Jamielnika. Współorganizatorami byli: Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej, Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lub., Gmina Nowe Miasto Lub. oraz  Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Nowym Mieście Lub.

  Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tegorocznego happeningu.

  Happening przygotowały: Mirosława Granica, Iwona Wasilów, Katarzyna Przeradzka, Aleksandra Szeklińska oraz Hanna Hejka – Piotrowska.

 • Powitanie wiosny

          Jak nakazuje tradycja uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku (członkowie świetlic opiekuńczo-wychowawczych i  koła dziennikarskiego oraz harcerze) udali się barwnym , wesołym korowodem nad jezioro Gil w Jamielniku, ​aby tam spalić własnoręcznie wykonane kukły Marzanny i w ten sposób powitać wiosnę.

   

 • XVI Gminny Konkurs Ortograficzny

    W Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku  uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów gminy Nowe Miasto Lubawskie rywalizowali podczas XVI Gminnego Konkursu Ortograficznego.                                                                                                      W kategorii szkół podstawowych najlepsi okazali się: I m- Julia Madoń, SP Skarlin, opiekun- p. Grażyna Jonowska ; II m- Natalia Ewertowska, ZS im. Jana Pawła II w Jamielniku, opiekun- p. Emilia Bagrowska; III m – Zuzanna Domżalska, SP im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach, opiekun- p. Hanna Błaszkowska. Laureaci gimnazjum: I m- Michalina Milewska, II m-Mateusz Czarnomski- ZS im. Rodu Działyńskich w Bratianie, opiekun- p. Sylwia Bączek ; III m- Astride Nicaise- ZS im. Jana Pawła II w Jamielniku, opiekun- p. Beata Hajduk.  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy , natomiast laureatom wręczono cenne nagrody książkowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!               
  ​  

  Więcej zdjęć w albumie.

 • KANGUR MATEMATYCZNY

  20 marca br. odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Wzięło w nim udział 22 uczniów naszej szkoły w pięciu kategoriach począwszy od klasy II SP do klasy III Gimnazjum. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy breloczek, który jest również łamigłówką. Wyniki dostępne będą na przełomie maja i czerwca2014 r. Czekamy na nie z niecierpliwością i nadzieją, że będą bardzo dobre!

  Szkolny koordynator konkursu
  Teresa Wojtas

 • 23.03.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu ŻYJEMY KOKTAJLOWO.

 • 23.03.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu SURÓWKI W KLASIE IIA I IIB.

 • 14.03.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Goście zza oceanu.

 • ZIELONY OGRÓDEK NA OKNIE U PIERWSZAKÓW

  18.03.2014

  18 marca 2014 roku uczniowie klasy pierwszej założyli sobie w klasie, na oknie zielony ogródek. Każdy uczeń umieścił w słoiku z wodą cebulę na szczypior oraz korzeń pitruszki w celu wyhodowania natki. Wcześniej posiali do miseczek rzeżuchę. Teraz będą bacznie obserwować u kogo nowalijki będą największe i najpiękniejsze. Gdy urosną ,,witaminki" obłożymi nimi kanapki, aby wzmocnić  wiosną organizm . Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 • Goście z Ameryki

  Dnia 10 marca 2014r na zaproszenie pana Łukasza Rumińskiego naszą szkołę odwiedzili goście z USA, a dokładniej z miejscowości Georgetown w stanie Texas. Przybyło 10 uczniów oraz 2 opiekunów, państwo Vikki i Chuck Franks. Zajęcia językowe trwały 3 godziny. W ich trakcie uczniowie mieli okazję poznać system edukacji w USA, historię stanu Texas oraz życie w USA. Uczniowie w parach wykonali również zadania na temat podziału administracyjnego i świąt narodowych w USA. Goście opuszczali nas bardzo zadowoleni twierdząc, iż w naszej szkole panuje świetna atmosfera, którą trudno spotkać w innych szkołach. Odwiedzą nas wkrótce jeszcze raz, tym razem uczyć będziemy się zasad gry w futbol amerykański. Poniżej Relacja Klaudii Gaudeckiej z klasy II A:

  Dnia 10 marca 2014r w godzinach 10:00-13:00 odbyło się w naszej szkole spotkanie z gośćmi z Ameryki. W spotkaniu wzięło udział 21 uczniów naszego gimnazjum oraz 10 gości zza oceanu. Podczas spotkania mieliśmy okazję do rozmowy z nimi, jednocześnie poprawiając naszą umiejętność mówienia w języku angielskim. Na początku goście przedstawili się nam i opowiedzieli o sobie, mieliśmy możliwość zadawania pytań. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali wypowiedzi po czym zadali mnóstwo pytań dotyczących życia w Ameryce, szkoły do której uczęszczają oraz ich upodobań. Następnie w kilkuosobowych grupach wykonaliśmy 2 zadania przygotowane przez nauczyciela języka angielskiego pana Łukasza Rumińskiego. Po wykonaniu zadań pokazaliśmy gościom naszą szkołę, zaprosiliśmy ich do kilku klas, alby mogli zobaczyć, jak uczą się nasi uczniowie. Następnie czworo z gości przedstawiło nam prezentacje multimedialne, w których opisali siebie, swoje rodziny, zainteresowania oraz miejsce zamieszkania. Na sam koniec wszyscy otrzymali drobne pamiątki, wykonane zostało zdjęcie grupowe. Pożegnaliśmy się z gośćmi i tak zakończyła się ich wizyta w naszej szkole. Uważam, że było to bardzo ciekawe doświadczenie, mieliśmy możliwość nawiązania nowych kontaktów i nauki języka angielskiego. Chętnie wzięłabym udział w takim spotkaniu jeszcze raz.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku
  13-332 Jamielnik, ul Szkolna 10,
  woj. warmińsko-mazurskie
 • tel/fax 0 56 472 17 26

  Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

Galeria zdjęć