Nawigacja

 • FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ

  26 maja odbył się w Nowym Mieście Lub. II Festiwal Piosenki Religijnej. W konkursie brali udział soliści i zespoły m.in. z Brodnicy, Nowego Miasta Lub., Olsztyna oraz wielu innych miejscowości. W kategorii zespołów wokalnych z gimnazjum kwartet "Kwadrans" reprezentujący naszą szkołę zajął III miejsce. Jury doceniło trzygłosowe wykonanie pieśni maryjnej "Gdy klęczę przed Tobą". GRATULACJE!!! (foto)

 • Wardztaty ekologiczne w Bagnie

  W czwartek 31 maja uczniowie kl. III wyjechali rowerami na warsztaty ekologiczna do Bagna. Sprawdzali tam jak działa oczyszczalnia ścieków, hydrofornia i co się dzieje z wodą odzyskaną z oczyszczalni. Ze szczegółami działania wspomnianych urządzeń zapoznał wszystkich p. Gralewski. Ekolodzy dowiedzieli się, że woda dla 7 wsi z Gminy Nowe Miasto Lub. pochodzi właśnie z ujęcia w Bagnie.  Na koniec uczniowie bawili się, grali w piłkę i zajadali pyszne kiełbaski pieczone nad ogniskiem. Zadowoleni wrócili rowerami do domu.

  Dziękuję rodzicom kl. III za pomoc w opiece i zorganizowaniu wyjazdu.

  Mirosława Granica

 • Konkurs Lasów Państwowych

  Uczniowie naszego gimnazjum brali udział w ogólnopolskim konkursie "Świadomi zagrożenia - ogień w lesie a przyroda" organizowanym przez Generalną Dyrekcję Lasów Państwowych. Celem konkursu było rozpowszechnienie wiedzy na temat znaczenia lasów, pożarów oraz leśnej różnorodności biologicznej metodą projektu edukacyjnego. Projekt miał być sporządzony w formie elektronicznej i zawierać trzy elementy: prezentację, fotoalbum i krótki spot. Miło nam poinformować, iż nasi uczniowie zajęli w konkursie 1 miejsce! (wyniki - link). Nagrodami za zwycięstwo w kokursie są: zestaw sprzętu komputerowego dla szkoły o wartości 22 000 zł., oraz, dla członków zespołu, dwutygodniowy pobyt na wakacyjnej Zielonej Szkole. Skład zespołu: Roksana Melkowska, Joanna Moczydłowska, Dominika Lubiejewska, Patryk Lubiejewski, Kacper Baranowski. 15 czerwca wybieramy się do Olsztyna na uroczyste wręczenie nagród, a poniżej zobaczyć Państwo mogą naszą pracę konkursową: 

   

   

 • Z podwórka na stadion

  Oto drużyna chłopców z klas II i III, która zdobyła I miejsce w gminie i zakwalifikowała się na turniej powiatowy. Zawody odbyły się 11 maja. Nasi dzielnie reprezentowali swoją szkołę.

 • Klasa III w Toruniu

  18 maja uczniowie klasy III i IV wybrali sie do teatru Baj Pomorski na sztukę pt. "Olbrzym". Zwiedzali również Toruńskie Muzeum Etnograficzna. Wielką atrakcją była wizyta w ogrodzie zoo-botanicznym. Maluchy jechały też tramwajem i ucztowały w Mc Donald's. Zmęczone i zadowolone wróciły do domu. Opiekunami na wycieczce były p. M. Granica oraz p.A. Żuralska.

  Zdjęcia w "Albumie fotograficznym"

 • Spotkanie autorskie w bibliotece

  16 maja 2012 r. na zaproszenie jamielnickich bibliotekarek przyjechała z Siemian Nina Drej, autorka książek „Dom nad Jeziorkiem” i  „Za drzwiami młodości”. Poza tym Nina Drej jest autorką wielu wierszy, których niestety dotąd nie opublikowała – pisze je spontanicznie, gdy (jak mówi) nachodzi ją wena twórcza. Swoich sił próbuje również w pisaniu spektakli teatralnych dla dzieci. Pisarka jest też niebywałą gawędziarką, potrafi w bardzo ciekawy sposób mówić o książkach, zachęcając tym samym młode pokolenie do czytania, tym bardziej, że jak sama powiedziała młode pokolenie stoi przed wielkim zagrożeniem, jakim jest Internet. Jej największym bogactwem w domu jaki stworzyła w Siemianach jest bardzo bogaty księgozbiór, który liczy ponad 5.000 woluminów. Jak sama przyznała się nie potrafi obojętnie przejść obok książki, która przyciąga ją wzrokiem. 

  Celem spotkania autorskiego z Niną Drej była popularyzacja czytelnictwa. Mamy nadzieję, że wizerunek Niny Drej oraz słowa o miłości do książek sprawią, że  nie pozwolimy, by książki usypiały na półkach.  Życie bez książki, jak powiedziała Nina to życie bez celu!

  W spotkaniu oprócz młodzieży z jamielnickiej szkoły i jej dyrekcji uczestniczyły  również dyrekcja i bibliotekarki z GBP , przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich, Radna Gminy, ks. proboszcz  oraz wierni czytelnicy.

 • MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W CZWÓRBOJU I TRÓJBOJU LEKKOATLETYCZNYM CHŁOPCÓW PRZED NAMI

  Dnia 08.05.2012r na stadionie MOSIR w Nowym Miescie Lubawskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym. Chłopcy z naszej podstawówki wygrywając etap gminny reprezentowali naszą Gminę na tych mistrzostwach. Okazało się że chłopcy w składzie Rafał Nagel, Damian Hajduk,

   

  Wałaszek Adrian, Rochewicz Aleksander, Granica Piotr i Zawolski Sebastian byli bezkonkurencyjni i wygrali zawody Powiatowe co dało im kwalifikację na Mistrzostwa Województwa które odbędą się w Olsztynie.

  Następnego dnia nasi młodsi chłopcy w składzie Granica Piotr, Bartczak Maciej,Przekopowicz Patryk, Roznowski Kuba wywalczyli Pierwsze miejsce w Powiatowym Trójboju lekkoatletycznym i oni też wyjadą do Olsztyna na Mistrzostwa Województwa.

   

 • Ogólnopolski konkurs "Zwiadowcy z Almaturem"

       19 lutego 2012 roku wydawnictwo Jaguar i biuro podróży Almatur ogłosiło ogólnopolski konkurs dla fanów serii książek Johna Flanagana pt. "Zwiadowcy''. Składał się on z trzech zadań: 

  1. Rozwiązanie testu na temat powieści Flanagana i jego życiorysie oraz o historii biura podróży Almatur

  2. Odnalezienie drugiego zadania ukrytego na stronie www.zwiadowcy.com

  3. Rozszyfrowanie hasła i wykonanie komisku na podstawie rozwiązanego szyfru

       Od początku doświadczyłyśmy wsparcia od nauczycieli, szczególnie od pani Małgorzaty Jankowskiej, która czuwała nad poprawnością tekstu komiksu oraz dodawała nam otuchy. Podzieliłyśmy się swoją pracą - Karolina wymyśliła fabułę komiksu, zajęła sę oprawą graficzną tekstów oraz kolorowała rysunki, którymi z kolei zajęła się Jola - wykonała wszystkie szkice i przygotowała stronę tytułową. 

       Wyniki konkursu zostały ogłoszone 18 kwietnia. Okazało się, że zostałyśmy laureatkami głównej nagrody wraz z dwoma innymi uczestniczkami z różnych stron Polski. Wygrałyśmy kolonie w Sandomierzu lub w Gietrzwałdzie - do nas należał wybór, gdzie i w którym terminie chcemy pojechać. Wybrałyśmy opcję nr 2; wyjeżdzamy 6 lipca 2012 roku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć komiksu w naszej galerii.

   

  Tekst przygtowały:

  Jolka Bartczak i Karolina Kłosowska, uczennice klasy III A.

 • IX Powiatowy Happening Ekologiczny dla klas I - III

  19.04.2012

  Kolejny raz zaprosiliśmy uczniów i nauczycieli z klas I - III z całego powiatu nowomiejskiego. W tym roku oprócz wiadomości typowo ekologicznych, przekazywliśmy również ciekawostki dotyczące "energii ukrytej w przyrodzie". Pokazaliśmy uczestnikom happeningu, jak działają: elektrownia wodna, kolektor słoneczny, siłownia wiatrowa i biogazownia. Dzieci w praktyczny sposób uczyły się właściwej segrgacji odpadów. Dowiedziały się, dlaczego baterie należy składować w odpowiedni sposób. Promowaliśmy zakupy w torbach wielokrotnego użytku. Wszyscy uczestnicy udekorowali płócienne torby, które zabrali ze sobą jako pamiątki spotkania. Przeprowadziliśmy różnorodne doświadczenia i pokazy. Dzieci odtańczyły taniec ilustrujący krążenie energii w przyrodzie. Bawiły się również "chustą animacyjną" ilustrując walkę "ekologów" ze "śmieciolubami". Po tak ciężkiej pracy wszyscy zgłodnieli, więc udaliśmy się na ekologiczny posiłek. Natępnie, jak na ekologów przystało zasadziliśmy drzewka upamiętniające nasze spotkanie. Każda ze szkół uczestniczących w happeningu otrzymała drzewko - symbol chronionej przyrody dla swojej szkoły. Nagrodami były również książki i modele kolektorów oraz siłowni wiatrowych. W czasie zabawy dzieci przebrane za elementy przyrody prezentowały hasła proekologiczne i śpiewały wspólną piosenkę. Na zakończenie spotkania złożyły uroczyste  ślubowaie, otrzymały foldery  podsumowujące spotkanie i akty ślubowania "małych ekologów" . Spotkanie było bardzo udane. Mogło się ono odbyć dzięki pomocy Olszyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, Starostwu Powiatowemu w Nowym Mieście Lub. oraz wójtowi Gminy Nowe Miasto Lub. Kanapki przygotowały niezawodne mamy dzieci z naszej szkoły.  Happening przygotowały: Aleksandra Szeklińska, Iwona Wasilów, Mirosława Ganica, Sylwia Szulowska i Hanna Hejka. Dziękujemy za pomoc Tomaszowi Wilczewskiemu i uczniom z gimnazjum.  Zdjęcia w "Albumie fotograficznym"

 • Wiosenne Sprzątanie Warmii i Mazur 2012

  Jak co roku wzięliśmy udział w akcji sprzątania. Zaczęliśmy IX Powiatowym Happeningiem Ekologicznym "Energia ukryta w przyrodzie". Pokazaliśmy, jak wiele enerii jest wokół nas. Promowaliśmy selektywną zbiórkę odpadów wśród wszystkich mieszkańców wsi. Zachęcaliśmy do porządkowania swoich posesji. Malowaliśmy torby na zakupy z materiału, aby pokazać, że nie trzeba używać plastikowych. Później wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zaangażowali się w sprzątanie. W tym roku pomogli nam też strażacy. Oczyścili staw w środku wsi. Zebrane, posegregowane odpady odebrali od nas pracownicy Gminy Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie.

  Zdjęcia w "Albumie fotograficznym"

 • Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

  W czwartek 10.05 w Szkole Podstawowej w Nowym Mieście odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas 4-6. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Kacper Orzeszek oraz Aleksandra Lewandowska, których przygotowywał p. Łukasz Rumiński. Kacper spisał się dobrze zajmując w konkursie 4 miejsce. 

 • Kinect edukacja

  Zapraszamy wszystkich do obejrzenia krótkiego filmu, na którym nasi uczniowie obsługują komputer za pomocą prostych gestów dłoni przy użyciu sensora Kinect. Możemy powiedzieć, że jesteśmy jedną z pierwszych szkół w Polsce pracujących w ten sposób. 

   

   

 • Gminny Konkurs Ortograficzny w Radomnie

  20 kwietnia 2012r. uczniowie klas I - III zmagali się z ortografią.  Naszą szkołę reprezentowały Zosia Jabłońska, Angelika Wałaszek i Wiktoria Karska. Wiktoria Karska zajęła III miejsce w gminie.

  Brawo!

 • V GMINNY KONKURS KARAOKE

  21.04.2012

     21 kwietnia odbył się w Skarlinie V Gminny Konkurs Karaoke dla uczniów szkół podstawowych. W konkursie brało udział 17 wykonawców z sześciu szkół Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Naszą Szkołę reprezentowały: Justyna Berlińska i Agata Pieńczewska z klasy VI.  Justyna zajęła III miejsce - GRATULACJE!

 • PIERWSZE MIEJSCE CHŁOPCÓW i DRUGIE MIEJSCE DZIEWCZĄT W GMINNYM CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

   

  14 kwietnia 2012 roku w Zespole Szkół w Bratianie odbył się  Gminny Czwórbój Lekkoatletyczny. Do zmagań sportowych stanęło 12 drużyn (6 drużyn dziewcząt i 6 drużyn chłopców), które reprezentowały wszystkie 6 szkół gminy nowomiejskiej. W czwórboju uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach:

  • bieg na dystansie 60 m;
  • bieg na dystansie 600 m (dziewczęta), 1000 m (chłopcy);
  • skok wzwyż lub skok w dal;
  • rzut piłeczką palantową;

  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: chłopcy – Rafał Nagel, Damian Hajduk, Adrian Wałaszek, Sebastian Zawolski, Kuba Roznowski

   dziewczyny - Julia Otremba, Agata Lubnał, Angelika Skoczeń, Klaudia Gaudecka,Aleksandra Lewandowska, Klaudia Malinowska

  Dzień dzisiejszy okazał się dla naszych uczniów dniem obfitym w sukcesy!!! Drużyna dziewcząt zajęła II miejsce w czwórboju, zaś drużyna chłopców miejsce I. Serdecznie gratulujemy!!!

  Najlepszą zawodniczką tegorocznego czwórboju okazała się Natalia Neubert ze szkoły podstawowej w Tylicach zdobywając 204 punkty. Brawo!!! Najlepszym zawodnikiem zaś został Rafał Nagel  z Jamielnika z ilością punktów – 260!!! Gratulujemy!!!

   

  Wyniki Gminnego Czwórboju Lekkoatletycznego przedstawiają się następująco:

  Chłopcy:

  I miejsce – Jamielnik

  II miejsce – Bratian

  III miejsce – Radomno

  IV miejsce – Tylice

  V miejsce – Gwiździny

  VI miejsce – Skarlin

  Dziewczęta:

  I miejsce – Tylice

  II miejsce – Jamielnik

  III miejsce – Bratian

  IV miejsce – Radomno

  V miejsce – Gwiździny

  VI miejsce – Skarlin


  NASI CHŁOPCY ZAJMUJĄC PIERWSZE MIEJSCE BĘDĄ REPREZENTOWAĆ NASZĄ SZKOŁĘ I GMINĘ NA MISTRZOSTWACH POWIATU W NOWYM MIESCIE LUBAWSKIE GRATULUJEMY !!!!!!

 • XXIV Festiwal Piosenki Harcerskiej

          Dnia 14.04.2012 r. w MCK w Nowym Mieście Lubawskim odbył się XXIV Festiwal Piosenki Harcerskiej, w którym  II miejsce zajął zespół wokalny IV Drużyny Harcerskiej im. Fryderyka Chopina z ZS w Jamielniku (kategoria wiekowa: 11-15 lat). Harcerki wystąpiły w składzie: Zofia Ostrowska, Roksana Melkowska, Jolanta Bartczak, Jolanta Dajos, Barbara Schramke, Marta Domżalska.  Do występu zespół prygotowywał się pod kierunkiem pani Edyty Kozłowskiej- Lange oraz pani Beaty Hajduk.                                    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Projekt

  Uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie organizowanym przez lasy państwowe "Świadomi zagrożenia - ogień w lesie a przyroda". Konkurs polega na rozpowszechnianiu wiedzy na temat znaczenia lasów, pożarów oraz leśnej różnorodności biologicznej wśród młodzieży gimnazjalnej metodą projektu edukacyjnego. Zadanie polegało na sporządzeniu pracy w formie elektronicznej, zawierającej trzy elementy: prezentację multimedialną, album fotograficzny oraz krótki spot. Ponadto należało zrealizować zadania promocyjne, podnoszące świadomość społeczności lokalnej. W tym zakresie nasi uczniowie zorganizowali happening ppoż, przygotowali ulotki na temat zagrożeń i rozdali je mieszkańcom Jamielnika. Zorganizowaliśmy również spotkanie z rodzicami, na którym wystąpił p. Przemysław Pierunek z Nadleśnictwa Iława, przedstawiając prezentację na temat zagrożeń pożarowych lasów. Uczniowie wybrali się również na wieżę obserwacyjną do Smolnik, gdzie pod okiem p. Kingi Sulej i p. Przemysława Pierunka zgłębili tajniki pracy służby leśnej. Poniżej możecie Państwo zobaczyć efekty kilkutygodniowej pracy naszych uczniów:

  Spot:

  prezentacja:

  Uczniowie biorący udział w projekcie: Joanna Moczydłowska, Roksana Melkowska, Dominika Lubiejewska, Patryk Lubiejewski, Kacper Baranowski. Koordynatorem projektu jest Łukasz Rumiński. 

 • Święta Wielkanocne

  Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa, radosnego, wiosennego nastroju, oraz miłych spotkań  w gronie rodziny i wśród przyjaciół.

  Dyrekcja Zespołu Szkół, grono pedagogiczne oraz pracownicy obsługi. 

 • Powiatowy Turniej Szkolnych Kas Oszczędności I - III

  Dnia 02.04.2012r. Szkoła Podstawowa w Tereszewie była miejscem, gdzie po raz siódmy odbył się ten turniej. Do rywalizacji przystąpiły trzyosobowe drużyny z sześciu szkół. Organizatorzy starają się, by najmłodsi oprócz rywalizacji dobrze się bawili. Po zsumowaniu punktów przez komisję I miejsce uzyskała nasza drużyna w składzie: Zofia Jabłońska, Jakub Granica i Radosław Nagel. Wszyscy otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście, PKO BP S.A. w Olsztynie oraz SKO w Tereszewie. 

 • POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY

  Dzisiaj tj. 02. 04. w gimnazjum w Nowym Mieście Lubawskim odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny " O złote pióro starosty". Wzięły w nim udział dwie uczennice naszej szkoły - Julia Otremba (opiekun Emilia Bagrowska) i Marta Domżalska (opiekun Małgorzata Jankowska). Obie uczennice wykazały się ogromną wiedzą ortograficzną, która pozwoliła Julii zająć II miejsce w kategorii szkół podstawowych. Laureatce serdecznie gratulujemy! :)

  Emilia Bagrowska

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku
  13-332 Jamielnik, ul Szkolna 10,
  woj. warmińsko-mazurskie
 • tel/fax 0 56 472 17 26

  Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.15 - 15.15

Galeria zdjęć