Nawigacja

 • Andrzejki w bibliotece

  W miniony wtorek biblioteka stała się miejscem tajemniczych wróżb. Z zaproszenia bibliotekarek skorzystały uczennice kl.III a gimnazjum. Na wstępie dziewczęta miały okazję poczytać jesienne  wiersze i obejrzeć prezentację multimedialną pt. "Jesień w poezji". Następnie bibliotekarki przypomniały tradycje i zwyczaje związane z Andrzejkami. Najwięcej jednak przeżyc i emocji dostarczyły wrózby: lanie wosku i interpretacja figur woskowych, znaczenie kolorów i numerologia. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek przy blasku świec i lampionów....

 • Osiągnięcia sportowe naszych uczniów.

  W listopadzie uczniowie naszego gimnazjum i szkoły podstwowej uczestniczyli w kilku spotkaniach sportowych.

  wyniki przedstawiaja się następująco:

    I miejsce - gminne zawody drużynowe w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców  

                               I miejsce - powiatowe zawody drużynowe w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców 

  naszą szkołe reprezentowali:

  Melkowska Roksana IIIb 

  Jabłońska Marika IIb

  Kleszczyński Michał IIIb

  Lubiejewski Patryk IIIb

                II miejsce - zawody powiatowe w siatkówkę dziewcząt gimnazjum

  drużyna w składzie:

  Domżalska Marta IIb

  Jabłońska Marika IIb

  Kalinowska Agata IIIa

  Luba Angelika IIIa

  Bartczak Jola IIIa

  Melkowska Roksana IIIb

  Olszta Klaudia IIIa

  Schramke Basia IIIa

  Szramka Monika IIIa

               II miejsce - gminne zawody w pilkę halową szkół podstawowych

  szkołę podstawową reprezentowali:

  Kurowski Patryk V

  Żuchowski Grzegorz V

  Zawolski Sebastian V

  Luba Łukasz V

  Kaliński Adam V

  Hajduk Damian VI

  Nagel Rafał VI

  Wałaszek Adrian VI

   

                                           Gratuluję wysokich wyników i dalszych sukcesów nauczyciel w-f Tomasz Lewsza

 • ANDRZEJKI

  W poniedziałek, 28 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego zapoznały się z tradycją andrzejkowych wróżb. Dwie mamy: pani Emilia Osińska i pani Ewa Szałkowska przeprowadziły wróżby i zabawy andrzejkowe. Dzieci z chęcią poznały swoją przyszłość i aktywnie uczestniczyły w zabawach.  Po wielkich emocjach związanych z przepowiadaniem przyszłości wszyscy uczestnicy zabawy zregenerowali swoje siły przy pysznych słodkościach przygotowanych przez rodziców.

   

  Sylwia Szulowska

 • Niezwykła lekcja

  22 listopada 2011 r. uczniowie klasy szóstej uczestniczyli w niecodziennej lekcji języka polskiego, przygotowanej przez samych szóstoklasistów. Uczniowie wykazali się talentem aktorskim  oraz niezwykłymi zdolnościami organizacyjnymi  i plastycznymi. Dzieci przygotowywały w grupach inscenizację opartą na biblijnej historii Adama i Ewy. Szóstoklasiści sami zdecydowali o doborze aktorów do poszczególnych ról, samodzielnie przygotowali stroje i wystrój sali. Ich ciężką pracę i trud włożony w przygotowanie inscenizacji doceniła polonistka p. Emilia Bagrowska, wystawiając prawie same szóstki i piątki:) Zapraszam do obejrzenia zdjęć z lekcji w albumie.

  Emilia Bagrowska

 • Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

  Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w ogłoszonym przez Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lub. Powiatowym Konkursie Literackim zorganizowanym w związku z obchodami Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu.

  W konkursie tym laureatką została uczennica klasy I b – Anna Rolka, zdobywając I miejsce za wiersz pt. ,,Dzień bez papierosa”. Swój utwór nasza uczennica odczytała na uroczystym podsumowaniu obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu w Powiecie Nowomiejskim, które odbyło się z udziałem zaproszonych gości dnia 17.11.11 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w NML .

  Gratulujemy Ani ,,lekkiego pióra” i życzymy dalszych sukcesów!

  polonistka Beata Hajduk

  Ania recytująca wiersz:

   

   

 • Nowa szkoła partnerska

  Uczniowe klasy szóstej, pod kierunkiem p. Łukasza Rumińskiego, rozpoczęli współpracę ze szkołą Victoria Primary School z Anglii. Na razie współpraca polega na prowadzeniu korespondencji między uczniami, ale w niedalekiej przyszłości rozpoczniemy projekt, który oficjalnie przedstawiony zostanie na stronie etwiining.net.

 • Ślubowanie gimnazjalistów i obchody Dnia Niepodległości

  11.11.2011

  Jak co roku, w przeddzień Dnia Niepodległości, w naszej szkole odbywa się uroczystość ślubowania pierwszych klas gimnazjum połączona z akademią z okazji Dnia Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła p. Marzena Weisgerber, Dyrektor naszej szkoły, witając przybyłych rodziców, uczniów oraz gości, m.in. wójta naszej gminy pana Tomasza Waruszewskiego, panią Krystynę Danielewską, Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty oraz pana Dariusza Łukaszewskiego, przewodniczącego Rady Rodziców. Zapraszamy do obejrzenia filmu z uroczystości:

 • IV MIĘDZYWOJEWÓDZKI FESTIWAL PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

  4 listopada 2011r. odbył się w Nowym Mieście Lubawskim IV Międzywojewódzki Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Naszą szkołę -tak jak w ubiegłym roku reprezentował kwartet zespołu wokalnego "Kwadrans" z gimnazjum. Dziewczęta pieśnią "Żeby Polska była Polską" wyśpiewały III miejsce w kategorii zespołów gimnazjalnych. Kwartetowi w składzie: Jola Bartczak, Basia Schramke, Jola Dajos, Marta Domżalska - składamy GRATULACJE!!! (galeria)

 • Zaproszenie!

  Uczniowie pierwszych klas gimnazjalnych wraz z wychowawcami  zapraszają rodziców na uroczystość ślubowania, która odbędzie się 10 listopada 2011 r. o godz. 12:10 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku.

 • Zbieramy nakrętki na rehabilitację dla Martynki Grabowskiej! W zeszłym roku gromadziliśmy nakrętki dla Arusia ze Szczepanek. Przekazaliśmy ponad pół tony nakrętek. Obecnie wszyscy zbieramy dla dziewczynki, która potrzebuje ok. 50 ton tego surowca!...

  Dużo?!  Oczywiście!  Ale wystarczy tak niewiele. Zbieraj nakrętki i przynoś do naszej szkoły!

  Akcją zajmuje się p. M. Granica oraz wychowawczynie klas I - III i panie przedszkolanki.

 • Dzień Seniora w Jamielniku

  Jak co roku nasza szkoła była współorganizatorem Dnia Seniora, którym chcieliśmy uczcić "wcześniej urodzonych" jamielniczan. Wspólnie z radą sołecką, Kołem Gospodyń Wiejskich, Ochotniczą Strażą Pożarną, biblioteką szkolną, biblioteką publiczną i księdzem Proboszczem z Jamielnika zorganizowaliśmy wspomnianą uroczystość. Cieszymy się, że tak wielu seniorów przyszło, żeby bawić się wspónie z nami. Przygotowaliśmy program artystyczny i podarki. Na wszystkich twarzach pojawił się uśmiech! I o to nam chodziło!

   

 • Toruń wita!

  27 października 2011r. uczniowie kl. III  wraz z wychowawczynią p.M. Granica oraz p. A. Żuralską wyjechali na wycieczkę do grodu Mikołaja Kopernika. Pogoda i humory dopisały. Trzecioklasiści poznawali historię miasta i tradycje związane z  pieczeniem pierników. Samodzielnie wykonali dekoracyjne pierniki, które przywieźli na pamiątkę. Byli w kinie na filmie 3D i oczywiście w Mc Donald's. Zadowoleni wrócili do domu. Już planują następny wyjazd.

   

 • Świadkowie historii - wspomnienia z czasów okupacji mieszkańców Jamielnika i okolic

  Gminna Biblioteka Publiczna w Gwiździnach oraz Filia w Jamielniku uczestniczą w projekcie Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej organizowanym przez Fundację Ośrodka KARTA w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Projekt ma na celu stworzenie w bibliotece centrum dokumentowania historii Gminy Nowe Miasto Lub. i okolic, a zebrane i zdigitalizowane fotografie, dokumenty, pozyskane relacje świadków historii będą cennym i trwałym zapisem pamięci społeczności lokalnej. Zapraszamy do obejrzenia filmu:

   

 • Przedstawiciele samorządu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

   W minionym tygodniu w naszej szkole odbyły się wybory do samorządu szkolnego SP i Gimnazjum. Oto wyniki:

  Szkoła Podstawowa

  przewodniczący - Klaudia Gaudecka kl. VI

  zastępca - Aleksandra Lewandowska kl. VI

  członek - Agata Lubnau kl. VI

  Gimnazjum

  przewodniczący - Zofia Ostrowska kl. III b

  zastępca - Barbara Schramke kl. III a

  członek - Roksana Melkowska kl. III b

   

  GRATULUJEMY!  

  Życzymy owocnej współpracy.

  opiekunowie samorządu szkolnego

  SP        

  Sylwia Szulowska i Grażyna Półtorak

  Gimnazjum   

  Małgorzata Jarmużewska i Barbara Kępczyńska

 • Jesteśmy w ogólnopolskim finale programu "Miłosz odNowa"

   

  Biblioteka jamielnicka ( szkolna i publiczna) wzięły udział w ogólnopolski programie „Miłosz odNowa”.  W ramach programu bibliotekarki :Anna Żuralska i Elżbieta Olszta we współpracy z nauczycielkami polonistkami: p.Beatą Hajduk i Emilią Bagrowską  zorganizowały cykl imprez pt. ”Bliżej Miłosza” . Były m.in.: prelekcja prof. Beaty Tarnowskiej-  znawcy literatury Miłosza, recytacja wierszy w kościele parafialnym , konkursy: recytatorski i plastyczny,  wystawa zdjęć Miłosza, projekcja filmu pt. „Dolina Issy”. Rezultatem projekcji filmowej stało się wzbogacenie zbiorów muzealnych w  powstającej Izbie Pamięci Regionalnej.

  Sprawozdanie z przebiegu imprez zostało ocenione bardzo wysoko  przez  organizatorów programu  tj. Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo PWN.

  W finale znalazło się 10 najlepszych projektów z całej Polski. Wśród nich właśnie biblioteka w Jamielniku. Nagrodą dla finalistów był trzydniowy wyjazd na warsztaty w Krasnogrudzie(na pograniczu Polski i Litwy), tj. w miejscu  rodzinnym Czesława Miłosza.  Na warsztaty w dniach 6-8 października    pojechały uczennice gimnazjum:  Jolanta Bartczak, Joanna Moczydłowska i Marta Domżalska.

  Warsztaty skupiały się wokół  Czesława Miłosza, jego tożsamości, poszukiwania ojczyzny pisarza oraz przywracania pamięci krasnogrudzkiego miejsca. Uczniowie brali udział w warsztatach teatralnych  i archeologicznych, zwiedzali wystawy. Wiele emocji dostarczył  spektakl pt. „Kroniki sejneńskie”  w wykonaniu młodych aktorów z różnych narodowości ( Litwinów, Białorusinów, Polaków). Atrakcją okazała się również nauka języka litewskiego.

  Pobyt w Krasnogrudzie okazał się   magicznym miejscem, który dostarczył  uczestnikom niezapomnianych wrażeń,. Dzięki wyjazdowi poznaliśmy przestrzeń wielokulturowego dziedzictwa pogranicza.. Dowiedzieliśmy się o problemach, które są wynikiem stykania się różnych kultur i tradycji.   Wyjazd  sprawił, że poznaliśmy bliżej Czesława Miłosza, jego otoczenie i środowisko, w którym przebywał.

   

 • Konkurs

  Miło nam poinformować, iż p. Łukasz Rumiński otrzymał z rąk pani Katarzyny Hall, Minister Edukacji Narodowej, wyróżnienie w konkursie "Innowacyjny Nauczyciel 2011". Wydarzenie te miało miejsce podczas uroczystej gali z okazji Dnia Edukacji Narodowej, 13 października, na Zamku Królewskim w Warszawie. Konkurs, w którym wziął udział p. Łukasz składał się z kilku etapów. Pierwszym było przedstawienie projektu edukacyjnego dotyczącego wdrożenia nowoczesnych technologii w nauczaniu, w postaci multimedialnej prezentacji. Do drugiego etapu zakwalifikowano 40 prac, a ich autorzy zostali zaproszeni do udziału w Ogólnopolskim Forum Innowacyjnych Nauczycieli w siedzibie Microsoftu w Warszawie. Podczas drugiego etapu, oprócz udziału w warsztatach, należało przygotować plakat reklamujący projekt na tzw. "sesję plakatową". Etap ten zakończył się wyłonieniem 6 osób, którzy uzyskują tytuł „Innowacyjny Nauczyciel” i pretendują do trzech głównych miejsc w Konkursie. Pan Łukasz za swój projekt "Stół wielodotykowy, czyli angielski inaczej" otrzymał wyróżnienie oraz wartościową nagrodę: konsolę Xbox Kinect. Zdjęcia z gali w naszym albumie fotograficznym. Więcej informacji: link.

 • Dnia 18.10.2011r. w Z.S. im. Jana Pawła II w Jamielniku odbyło sie uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów kl. 1 SP. W zamkowej sceneriii 20 rycerzy - uczniów weszło w szeregi braci uczniowskiej naszej szkoły. Dzieci po złożeniu uroczystej przysięgi otrzymały dyplomy oraz drobne upominki. Uroczystośc przygotowała (z ogromną pomocą rodzicówsmiley) wychowawczyni pani Aleksandra Szeklińska. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło pana wójta Tomasza Waruszewskiego oraz pani Krystyny Danielewskiej - dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty. Zdjęcia w naszym albumie fotograficznym. Zapraszamy również do obejrzenia filmu z uroczystości:

 • Wieczór autorski

  11 października uczennice naszej szkoły pod opieką bibliotekarek p.A.Żuralskiej i p.E.Olszty miały okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim w bibliotece miejskiej w Nowym Mieście Lub. ze wspólczesną pisarką Katarzyną Enerlich. Katarzyna Enerlich to pisarka pochodząca z Mrągowa. Podczas spotkania opowiadała o sobie, o swojej pasji do pisania oraz o książkach, które napisała i ich bohaterach. Jest autorką książek o Mazurach i ich mieszkańcach. Pisze o prawdziwych ludziach, których osobiście poznała lub historiach, które usłyszała  chcąc w ten sposób zachować pamięć i historię regionu. Uczestniczki wyjazdu wróciły zadowolone ze spotkania i pełne zapału aby przeczytać wszystkie pozycje autorki.Zdjęcia w albumie

 • Dzień Chłopca

  Jak każdego roku, 30 września obchodziliśmy święto wszystkich mężczyzn, tych małych i większych.

  Z tej okazji w naszej szkole odbyły się wybory na najsympatyczniejszego ucznia Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

  Oto wyniki w SP:

  kl.0 (5-latki) - Artur Keński

  Kl.0 (6-latki) - Kamil Kwiatkowski

  kl.I     - Wiktor Górski

  kl.II    - Jakub Granica

  kl.III   - Adrian Gorzka

  kl.IV - Maciej Bartczak

  kl.V  - Patryk Kurowski

  kl.VI          - Damian Hajduk

  Najsympatyczniejszym chłopcem w SP został MACIEJ BARTCZAK.smiley

  Wyniki w Gimnazjum:

  kl.I a         - Jakub Michałkiewicz

  kl.I b         - Wiktor Łukaszewski

  kl.II a        - Adam Portjanko

  kl.II b        - Dawid Moczadło

  kl.III a       - Kamil Zdrojewski

  kl.III b       - Jakub Elminowski

  Najsympatyczniejszym chłopcem w Gimnazjum został JAKUB ELMINOWSKI.smiley

  GRATULUJEMY !!!

 • Współpraca ze szkołą z Włoch

  Pragniemy poinformować, iż z nowym rokiem szkolnym rozpoczynamy współpracę ze szkołą podstawową z Rzymu - Petranova International Institute (link). Współpraca obejmować będzie uczniów klasy V i ich włoskich rówieśników. Uczniowie, pod kierunkiem p. Łukasza Rumińskiego, realizowali będą projekt opracowany przez obie strony. Tytuł projektu to "Learning about the European Union at school". Projekt będzie realizowany przez cały rok szkolny, a zagadnienia (w języku angielskim) możecie Państwo zobaczyć klikając ten link. O postępach w projekcie informować będziemy na bieżąco.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku
  13-332 Jamielnik, ul Szkolna 10,
  woj. warmińsko-mazurskie
 • tel/fax 0 56 472 17 26

  Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.15 - 15.15

Galeria zdjęć