Nawigacja

 • Stypendia uczniowskie

  Od sześciu lat Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego przyznaje stypendium zdolnej młodzieży w ramach projektu „Program stypendialny szansą na rozwój edukacyjny uczniów Warmii i Mazur". Projekt ma na celu wspieranie rozwoju edukacyjnego młodzieży uzdolnionej, w szczególności w zakresie nauk matematycznych, przyrodniczych i technicznych, uczącej się w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. Stypendia przyznawane są na cały rok szkolny, a ubiegać się o nie mogą uczniowie, którzy na koniec ubiegłego roku szkolnego otrzymali średnią ocen ze wszystkich przedmiotów conajmniej 4,75, a z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych- conajmniej 5,00.

  W tym roku szkolnym trzy uczennice naszego gimnazjum spełniły te warunki i po napisaniu Indywidualnego Programu Edukacyjnego pod kierunkiem opiekuna, wszystkie otrzymały stypendium naukowe na rok szkolny 2013/2014.

  Tegoroczne stypendystki to: Aleksandra Lewandowska  kl. IIa,  Agata Kozera  kl. IIb  i Magdalena Radziszewska   kl. IIb

  Dziewczynom serdecznie gratulujemy i zachęcamy pozostałych uczniów do nauki, ponieważ w kolejnym roku szkolnym -kolejna edycja projektu.

  opiekun stypendystek

  M. Jarmużewska

 • Polsko - czeski kalendarz promuje naszą szkołę i Gminę

  W Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku w latach 2012-2014 realizowany jest program Comenius- projektu "One year in Czech and Polish Regions"

  Efektem podsumowującym pracę młodzieży gimnazjalnej jest kalendarz na 2014r., przypominający uczniom jak ważna jest nauka języków obcych.

  Kalendarz został opracowany w trzech językach: polskim, czeskim i angielskim. Sześć kart opracowała młodzież z Gimnazjum w Kojetin pod kierunkiem koordynatora pani Zuzany Kebzovej i sześć kart- młodzież naszego Gimnazjum pod kierunkiem koordynatora pani Renaty Kirzeniewskiej, a następnie pani Małgorzaty Jarmużewskiej, która tę funkcję przejęła.

  Spośród dwóch projektów kalendarza, młodzież polska i czeska poprzez głosowanie wybrała polski projekt i ten właśnie został zrealizowany. Piękne, duże, kolorowe karty dotyczą następujących tematów: Jamielnik/ Kojetin i jego okolice, edukacja- moja szkoła, obiekty naturalne, sławni ludzie, tradycje i zwyczaje świąteczne.

  Kalendarz został wręczony jako prezent i pamiątka 25 uczniom naszego gimnazjum, biorącym udział w projekcie, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, wszystkim zaprzyjaźnionym instytucjom i organizacjom oraz dyrektorom szkół w naszej gminie.

  Jesteśmy bardzo dumni, że poprzez udział w projekcie możemy promować nie tylko naszą szkołę, ale także całą Gminę Nowe Miasto Lubawskie poza granicami naszego państwa.

  Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia.

   

  koordynator pojektu

 • Życzenia Bożonarodzeniowe

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia ciepła rodzinnego, dobra i życzliwości, wiary w spełnienie pragnień, wymarzonych prezentów, odczuwania magii Świąt życzy Dyektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku

 • 17.12.2013

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wigilia w klasie II.

 • Andrzejki u drugoklasistów

  28.11.2013

  Do uczniów z klasy drugiej przybyłu wróżki, które z przymrużeniem oka przepowiadały przyszłość, bawiły się z maluchami i tańczyły. Zabaw było wiele: taniec z krzesłami, wróżby z kostek, serduszek, magicznej skrzynki, losowanie wróżb z balonów, kubki z kośćmi i wiele, wiele innych. Oczywiście mieliśmy też słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Zabawa dała dzieciom wiele radości.

  Wychowawaczyni: M. Granica

 • Mikołajki

  06.12.2013

  Jak zawsze szóstego grudnia w naszej szkole obchodzimy Mikołajki. I tym razem Mikołaj nie zawiódł, obdarowując wszystkie dzieci słodkościami. W szkole panowała miła, świąteczna atmosfera, a dzieci i młodzież ubrani w czerwone czapki lub stroje,  z pewnością poczuli zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

  Jak zawsze w organizacji tego miłego dnia pomagają nam właściciele sklepów z okolicznych miejscowości.

  Bardzo serdecznie dziękujemy właścicielce sklepu spożywczego w Chroślu, pani Annie Podstawka oraz wszystkim właścicielom sklepów w Jamielniku: państwu Bartczak, państwu Grzywacz i państwu Kaczerzewskim za to, że tego dnia każde dziecko otrzymało słodką niespodziankę.

 • 26.11.2013

     Dnia 26 listopada w Starostwie Powiatowym w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się podsumowanie obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu.Został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny dla szkół gimnazjalnych i średnich pt."Papierosy - siła reklamy czy siła woli".Spośród wszystkich nadesłanych prac zostały nagrodzone trzy najlepsze fotografie,których autorami są uczniowie naszej szkoły:

  miejsce I - Martyna Kurnikowska  ucz.kl.3b

  miejsce II - Paweł Lange  ucz.kl.2b

  miejsce III - Agata Pieńczewska  ucz.kl.2a

  Gratulacje !!!

  E.Kozłowska - Lange

 • III POWIATOWY KONKURS Z ZAKRESU DORADZTWA EDUKACYJNO - ZAWODOWEGO W NOWYM MIEŚCIE LUB.

  Relacja z konkursu - sukcesy naszych uczniów - zapraszamy do przeczytania !!! Link do strony http://www.ppp-nml.pl/ppp/index.php/wydarzenia/12-powiatowy-konkurs-moja-pasja-kluczem-do-sukcesu

 • Soki owocowe to samo zdrowie :)

  04.10.2013

  ... wiedzą o tym wszyscy, ale wielką frajdą jest zrobić je samodzielnie z kolegami w klasie. Uczniowie z kl. II wraz z wychowawczynią podjęli się tego "trudnego zadania", Najpierw przygotowanie miejsca pracy, mycie owoców i podział obowiązków. Później wytrwałe obieranie, krojenie i miksowanie, aż wreszcie zasłużona degustacja. Prawdziwą przyjemnością było częstowanie się samodzielnie wyciśniętym sokiem.

  Oczywiści poradziliśmy sobie też ze sprzątaniem.

  Następne wyzwanie to ugotowanie zupy jarzynowej.

  Relacja wkrótce :)

  wychowawczyni kl. II :

  Mirosława Granica

 • Lapidarium w ogrodzie zmysłów

  Wspólnie z rodzicami, gimazjalistami oraz uczniami całej szkoły zasadziliśmy krzewy i drzewa w "ogrodzie zmysłów". Jest to pierwszy etap prac. Pieniądze na zakup sadzonek pozyskaliśmy pisząc projekt do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Następnie zakupiliśmy i przywieźliśmy sadzonki drzew i krzewów ze szkółki. Wcale nie było  łatwo, bo projekt wykonany przez panią Marikę Łobejko zawierał bardzo ciekawe rośliny, ale niestety nie zdołaliśmy ich pozyskać...

  Kupiliśmy zatem takie, które będą wiosną zachwycały kolorem i zapachem, latem przyciągną wzrok, a jesienią i zimą staną się stołówką dla ptaków.

  Latem tego roku pozyskaliśmy piękne głazy narzutowe od p. Romana Gargula i umieściliśmy je na terenie szkoły.15 listopada wytyczyliśmy "ścieżkę zmysłów" i posadziliśmy rośliny: berberysy, derenie, borówki amerykańskie, klony, brzozę, buk, jarzębiny, głogi, trzmielinę, jukę, rododendrony, wrzosy i krokusy. Kącik edukacyjny jest tak zaplanowany, by ciągle było w nim coś do obserwacji. Mamy nadzieję, że da wiele radości i okazji do poznawania przyrody naszym uczniom.

  Kolejne etapy pracy to zamontowanie karmników, które stworzą dodatkową zimową stołówkę dla ptaków.

  Później ustawimy wzdłuż ścieżki gazony na zioła. Pozadzimy je wiosną. 

  Następnie chcemy pozyskać różnorodne materiały na ścieżkę: drewno, kamienie, małe otoczaki, kostkę granitową... Mamy nadzieję, że jak zwykle będziemy mogli liczyć na pomoc rodziców i przyjaciół naszej szkoły.

  Postaramy się też, żeby w tak pięknym miejscu pojawiła się ławeczka, na której będzie można siąść i podziwiać piękno otaczającej przyrody

  Koordynatorki przedsięwzięcia:

  Mirosława Granica i Iwona Wasilów

 • Certyfikat Zielonej Flagi zdobyty

  15.11.2013

  W piątek 15 listopada  2013r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła w Jamielniku odbyło się uroczyste przekazanie Międzynarodowego Certyfikatu Zielonej Flagi. Uczniowie wraz z koordynatorami Mirosławą Granica i Iwoną Wasilów  przekazali dyrektor szkoły Marzenie Weisgerber flagę i certyfikat, który szkoła otrzymała za działania ekologiczne w roku szkolnym 2012/ 2013.

  W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele:  Nadleśnictwa Iława p. Jarosław Szustkowski, Gminy Nowe Miasto Lub. z/s w Mszanowie – p. Krystyna Danielewska, ks. Proboszcz M. Wróblewski, sołtys wsi – p. Anna Dymowska, przewodniczący rady rodziców –p. Dariusz Łukaszewski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Jamielnik – p. Barbara Grzywacz i przewodnicząca KGW - p. Teresa Schramke  oraz cała społeczność szkolna. Na początku uczniowie z kl. II zaprezentowali program artystyczny, w którym ekoludki ratowały świat przed zanieczyszczeniem. Później nastąpiły podziękowania dla wszystkich osób  współpracujących w działaniach ekologicznych. Na pamiątkę spotkania posadziliśmy drzewo. Starsi uczniowie przybliżyli etapy pracy w ramach ubiegania się o certyfikat:

  1. Przez cały rok we współpracy z Nadleśnictwem Iława Prowadziliśmy projekt „Rok z leśnikiem”
  2. Jesienią  nasi uczniowie mogli spotkać się  z p. Leszkiem Woźnica oraz p. Bogdanem Werderem,

        by  dowiedzieć się jak przygotowuje się las do zimy.

   

  1. Wspólnie z panami leśnikami z Karasia sadziliśmy wiosną dęby i miło spędziliśmy czas przy ognisku.

   

  1. Dziękowaliśmy za ciekawą prelekcję i pomoc w założeniu „Kasztanowego zakątka” panom Bogumiłowi Sobotko, Boganowi  Werderowi oraz Wacławowi Zielińskiemu.

   

  1. Na leśników mogliśmy też liczyć podczas organizacji X Powiatowego Happeningu Ekologicznego dla klas I – III  „Elektrośmieci zasługują na specjalne traktowanie”. Odwiedził nas wtedy niezawodny pan leśniczy Bogdan Werder.

   

  1. Wielką atrakcją były też warsztaty dla 70 maluchów jamielnickiej szkoły w leśniczówce w Dziarnówku, gdzie gościł nas leśnik pan Marian Lendzion. Najmłodsi uczniowie szkoły poznawali jego pracę, słuchali gry na rogu i zażywali radości obcowania z naturą na terenie przyległym  do leśniczówki.

   

  1. Dziękowaliśmy również za współpracę pani Kindze Sulej, która promowała naszą działalności w Internecie.

   

  1. Uczniowie z gimnazjum  realizowali  projekt ,,Czy uczeń wie, co to jest ZSEE”.

   

  1. Maluchy roznosiły ulotki wśród mieszkańców, ksiądz Proboszcz zachęcał parafian do udziału w zbiórce elektrośmieci.  Zbiórkę  przeprowadziliśmy wśród mieszkańców kilku sołectw. Wspólnie zebraliśmy 1800 kg .
  2. Jak co roku zorganizowaliśmy Powiatowy Happening Ekologiczny dla klas I – III „ Elektośmieci zasługują na specjalne traktowanie”, w którym uczestniczyło 80 osób oraz prelegenci z Powiatu Nowomiejskiego i Mazur -Elektrorecycling w Olsztynie .
  3. Współpracowały z nami lokalne organizacje KGW i OSP, Stowarzyszenie  Wspierające Rozwój Wsi Jamielnik oraz  pani sołtys, podczas i  sadzenia dębów i zakładania „Kasztanowego zakątka”.
  4. Przez cały rok wszyscy gromadziliśmy  zakrętki na  rehabilitację dla kolegi z Biskupca Pom.
  5. By chronić środowisko zbieraliśmy wspólnie baterie.
  6. Uczniowie z klas IV – VI uczyli maluchów jak oszczędzać wodę.
  7. Koledzy z klasy VI prezentowali baśń o Księżniczce Przyrodzie.
  8. Założyliśmy kompostownik.
  9. Uczyliśmy się, jak oszczędzać energię elektryczną.
  10. Sadziliśmy drzewa i zakładaliśmy kompostownik.
  11. Dokarmialiśmy ptaki.
  12. Pan Roman Gargula podarował nam głazy do „Lapidarium w ogrodzie zmysłów”.
  13. Uczestniczyliśmy w akcjach Sprzątania Świata oraz Działaniach Warmii i Mazur.
  14. Uczestniczyliśmy w akcjach: Dzień Czystego Powietrza, Dzień Wody, Święto Drzewa, Godzina dla Ziemi itd.
  15. Organizowaliśmy różnorodne konkursy ekologiczne.
  16. Współpracowaliśmy z: Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska w Olsztynie, Powiatem Nowomiejskim, Gminą Nowe Miasto Lub., Fundacją Arka, Parkiem Krajobrazowym Wzgórz Dyleskich i Pojezierza Iławskiego, Nadleśnictwem Iława.

  Największym sukcesem jest jednak to, że w pracę na rzecz środowiska włączyli się wszyscy: uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz mieszkańcy sołectw, z których pochodzą nasi uczniowie.

  Rozumiemy już to, że „Ziemi nie odziedziczyliśmy po naszych przodkach, lecz pożyczyliśmy ją od naszych dzieci” i dlatego wspólnie musimy dbać o naszą planetę.

 • 08.11.2013

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu DOŻYNKI POWIATOWE.

 • 08.11.2013

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu ŚLUBOWANIE UCZNIÓW I KLASY.

 • Dyrektor Zespołu Szkół w Jamielniku informuje, że 11 listopada 2013 roku jest dniem wolnym od zajęć - Narodowe Święto Niepodległości.

 • 31.10.2013

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Światowy Dzień Mycia Rąk.

 • Światowy Dzień Mycia Rąk

  W dniu 15 października w ZS im. Jana Pawła II w Jamielniku obchodzony był „Światowy Dzień Mycia rąk”. Jest  to wydarzenie celebrowane raz w roku w ponad 100 krajach na świecie. Celem wydarzenia było uświadamianie i kreowanie nawyków mycia rąk u najmłodszych oraz zapobieganie chorobom związanym z nieprzestrzeganiem prawidłowej higieny. Poprzez gry, zabawy edukacyjne oraz praktyczną naukę pragnęliśmy kształtować u dzieci zwyczaj stosowania higieny rąk w ciągu dnia. Ukoronowaniem spotkania była „podpisana” przez przedszkolaków mini-deklaracja, która od dziś zobowiązuje ich do stosowana higieny zawsze przed posiłkiem, po przyjściu z dworu  oraz po skorzystaniu z toalety. Zajęcia te prowadzone były przez wolontariusza Firmy Unilever, panią  K. Karbowską, oraz pedagoga szkolnego I. Hinc.

 • 30.10.2013

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Dzień Chłopaka w klasie III a.

 • XIII Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

            W dniach 9 – 10.10.2013 r. pod opieką pani katechetki Hanny Pieńczewskiej trzech wybranych uczniów naszej szkoły, tj. Adrianna Skręta, Monika Skwarek i Adam Piechowski uczestniczyło w XIII Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę.

            Podróż trwała około 9 godzin. Jechaliśmy z delegacjami ze Szkoły Podstawowej w Łąkorzu i Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim. W czasie podróży odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach. Uczestniczyliśmy tam we Mszy Świętej, następnie zwiedziliśmy obszar wokół świątyni. Gdy dojechaliśmy na miejsce, zakwaterowaliśmy się u sióstr zakonnych „Urszulanek”. Zostawiliśmy tam swoje bagaże i ruszyliśmy zwiedzać Jasną Górę. Około godziny 2000 udaliśmy się z naszym sztandarem na Apel Jasnogórski. Po powrocie do klasztoru zjedliśmy kolację, później czekała nas toaleta wieczorna i smaczny sen.
             Następnego dnia zgromadziliśmy się pod jasnogórskim Szczytem, gdzie o godz. 1100 została odprawiona uroczysta Msza Święta, w której uczestniczyło 17,5 tys. ludzi, w tym 398 pocztów sztandarowych i wiele innych delegacji z kraju i nie tylko. W Eucharystii przewodniczył bp Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz szkół im. Jana Pawła II. W kazaniu bp podkreślił, że od błogosławionego papieża musimy uczyć się całkowitego zawierzenia Bogu i Maryi, poprzez wierność Chrystusowi i Kościołowi. Wzywał też do słuchania Boga poprzez czytanie Pisma Świętego i dziękczynienie przez udział w niedzielnej Eucharystii.
  Na zakończenie Mszy Świętej został odczytany Akt Zawierzenia Matce Bożej Jasnogórskiej, a także list do Ojca Świętego Franciszka. Jeden z uczniów przeczytał również modlitwę do bł. Jana Pawła II.
  Podczas uroczystości kustosz Centrum Jana Pawła II w Krakowie ks. Jan Kabziński przekazał Rodzinie Szkół relikwie błogosławionego papieża – dar metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza. Relikwie zostaną na stałe umieszczone w radomskim seminarium. Następnie będą odwiedzać parafie, gdzie działają szkoły noszące imię Jana Pawła II. 

  Po powrocie na miejsce zakwaterowania napiliśmy się gorącej herbaty i ruszyliśmy w drogę powrotną do Jamielnika. W trakcie jazdy zajechaliśmy jeszcze do Sanktuarium św. Ojca Pio w Przeprośnej Górce, gdzie obejrzeliśmy przepiękną Drogę Krzyżową i ucałowaliśmy relikwie Świętego.
            Tegoroczna pielgrzymka która miała szczególny wymiar, ponieważ w tym roku Rodzina Szkół im. Jana Pawła II obchodzi 15-lecie istnienia. Mam nadzieję, że dalsze pokolenia będą kontynuować piękną tradycję pielgrzymki na Jasną Górę, a przede wszystkim będziemy naśladować naszego Patrona Jana Pawła II.

   

  Przygotowała:
  Adrianna Skręta

   

   

 • Malbork zdobyty!

  Do niecodziennego wydarzenia doszło 23 października.  Grupa gimnazjalistów wraz z organizarorem wycieczki - p. Renatą Bojarską i opiekunami - p. Grażyną Półtorak i p. Emilią Bagrowską udała się do twierdzy krzyżackiej - zamku w Malborku. Drużyna młodych rycerzy wystartowała z Jamielnika kilka minut po godzinie 8.00. Dzięki doświadczeniu pana kierowcy dotarła na miejsce szybciej niż oczekiwano. Wtedy to rozpoczęła się niezwykła podróż w czasie, dzięki świetnie przygotowanemu panu przewodnikowi, można było poczuć się jak w czasach średniowiecznych. Wędrówkę rozpoczęto od zamku średniego, zwiedzanie jego wnętrza zajęło około póltorej godziny. Następnie po krótkiej przerwie przystąpiono do dalszego poznawania krzyżackiej budowli. Niestety, siły już powoli opuszczały młodych rycerzy - gimnazajlistów. Jednak mimo to, udało zdobyć się zamek wysoki i zwycięsko przejść całą trasę. Po trudach walk udano się na zasłużoną strawę do pobliskiego McDonald's.

   

  Emilia Bagrowska

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku
  13-332 Jamielnik, ul Szkolna 10,
  woj. warmińsko-mazurskie
 • tel/fax 0 56 472 17 26

  Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

Galeria zdjęć