Nawigacja

 • V GMINNY KONKURS KARAOKE

  21.04.2012

     21 kwietnia odbył się w Skarlinie V Gminny Konkurs Karaoke dla uczniów szkół podstawowych. W konkursie brało udział 17 wykonawców z sześciu szkół Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Naszą Szkołę reprezentowały: Justyna Berlińska i Agata Pieńczewska z klasy VI.  Justyna zajęła III miejsce - GRATULACJE!

 • PIERWSZE MIEJSCE CHŁOPCÓW i DRUGIE MIEJSCE DZIEWCZĄT W GMINNYM CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

   

  14 kwietnia 2012 roku w Zespole Szkół w Bratianie odbył się  Gminny Czwórbój Lekkoatletyczny. Do zmagań sportowych stanęło 12 drużyn (6 drużyn dziewcząt i 6 drużyn chłopców), które reprezentowały wszystkie 6 szkół gminy nowomiejskiej. W czwórboju uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach:

  • bieg na dystansie 60 m;
  • bieg na dystansie 600 m (dziewczęta), 1000 m (chłopcy);
  • skok wzwyż lub skok w dal;
  • rzut piłeczką palantową;

  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: chłopcy – Rafał Nagel, Damian Hajduk, Adrian Wałaszek, Sebastian Zawolski, Kuba Roznowski

   dziewczyny - Julia Otremba, Agata Lubnał, Angelika Skoczeń, Klaudia Gaudecka,Aleksandra Lewandowska, Klaudia Malinowska

  Dzień dzisiejszy okazał się dla naszych uczniów dniem obfitym w sukcesy!!! Drużyna dziewcząt zajęła II miejsce w czwórboju, zaś drużyna chłopców miejsce I. Serdecznie gratulujemy!!!

  Najlepszą zawodniczką tegorocznego czwórboju okazała się Natalia Neubert ze szkoły podstawowej w Tylicach zdobywając 204 punkty. Brawo!!! Najlepszym zawodnikiem zaś został Rafał Nagel  z Jamielnika z ilością punktów – 260!!! Gratulujemy!!!

   

  Wyniki Gminnego Czwórboju Lekkoatletycznego przedstawiają się następująco:

  Chłopcy:

  I miejsce – Jamielnik

  II miejsce – Bratian

  III miejsce – Radomno

  IV miejsce – Tylice

  V miejsce – Gwiździny

  VI miejsce – Skarlin

  Dziewczęta:

  I miejsce – Tylice

  II miejsce – Jamielnik

  III miejsce – Bratian

  IV miejsce – Radomno

  V miejsce – Gwiździny

  VI miejsce – Skarlin


  NASI CHŁOPCY ZAJMUJĄC PIERWSZE MIEJSCE BĘDĄ REPREZENTOWAĆ NASZĄ SZKOŁĘ I GMINĘ NA MISTRZOSTWACH POWIATU W NOWYM MIESCIE LUBAWSKIE GRATULUJEMY !!!!!!

 • XXIV Festiwal Piosenki Harcerskiej

          Dnia 14.04.2012 r. w MCK w Nowym Mieście Lubawskim odbył się XXIV Festiwal Piosenki Harcerskiej, w którym  II miejsce zajął zespół wokalny IV Drużyny Harcerskiej im. Fryderyka Chopina z ZS w Jamielniku (kategoria wiekowa: 11-15 lat). Harcerki wystąpiły w składzie: Zofia Ostrowska, Roksana Melkowska, Jolanta Bartczak, Jolanta Dajos, Barbara Schramke, Marta Domżalska.  Do występu zespół prygotowywał się pod kierunkiem pani Edyty Kozłowskiej- Lange oraz pani Beaty Hajduk.                                    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Projekt

  Uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie organizowanym przez lasy państwowe "Świadomi zagrożenia - ogień w lesie a przyroda". Konkurs polega na rozpowszechnianiu wiedzy na temat znaczenia lasów, pożarów oraz leśnej różnorodności biologicznej wśród młodzieży gimnazjalnej metodą projektu edukacyjnego. Zadanie polegało na sporządzeniu pracy w formie elektronicznej, zawierającej trzy elementy: prezentację multimedialną, album fotograficzny oraz krótki spot. Ponadto należało zrealizować zadania promocyjne, podnoszące świadomość społeczności lokalnej. W tym zakresie nasi uczniowie zorganizowali happening ppoż, przygotowali ulotki na temat zagrożeń i rozdali je mieszkańcom Jamielnika. Zorganizowaliśmy również spotkanie z rodzicami, na którym wystąpił p. Przemysław Pierunek z Nadleśnictwa Iława, przedstawiając prezentację na temat zagrożeń pożarowych lasów. Uczniowie wybrali się również na wieżę obserwacyjną do Smolnik, gdzie pod okiem p. Kingi Sulej i p. Przemysława Pierunka zgłębili tajniki pracy służby leśnej. Poniżej możecie Państwo zobaczyć efekty kilkutygodniowej pracy naszych uczniów:

  Spot:

  prezentacja:

  Uczniowie biorący udział w projekcie: Joanna Moczydłowska, Roksana Melkowska, Dominika Lubiejewska, Patryk Lubiejewski, Kacper Baranowski. Koordynatorem projektu jest Łukasz Rumiński. 

 • Święta Wielkanocne

  Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa, radosnego, wiosennego nastroju, oraz miłych spotkań  w gronie rodziny i wśród przyjaciół.

  Dyrekcja Zespołu Szkół, grono pedagogiczne oraz pracownicy obsługi. 

 • Powiatowy Turniej Szkolnych Kas Oszczędności I - III

  Dnia 02.04.2012r. Szkoła Podstawowa w Tereszewie była miejscem, gdzie po raz siódmy odbył się ten turniej. Do rywalizacji przystąpiły trzyosobowe drużyny z sześciu szkół. Organizatorzy starają się, by najmłodsi oprócz rywalizacji dobrze się bawili. Po zsumowaniu punktów przez komisję I miejsce uzyskała nasza drużyna w składzie: Zofia Jabłońska, Jakub Granica i Radosław Nagel. Wszyscy otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście, PKO BP S.A. w Olsztynie oraz SKO w Tereszewie. 

 • POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY

  Dzisiaj tj. 02. 04. w gimnazjum w Nowym Mieście Lubawskim odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny " O złote pióro starosty". Wzięły w nim udział dwie uczennice naszej szkoły - Julia Otremba (opiekun Emilia Bagrowska) i Marta Domżalska (opiekun Małgorzata Jankowska). Obie uczennice wykazały się ogromną wiedzą ortograficzną, która pozwoliła Julii zająć II miejsce w kategorii szkół podstawowych. Laureatce serdecznie gratulujemy! :)

  Emilia Bagrowska

 • Potyczki na rowerze

  Dnia 30marca 2012 roku uczniowie naszej szkoły podstawowej: Adam Kaliński, Cezary Kopeć, Sebastian Zawolski i gimnazjum: Andrzej Rolka, Patryk Lubiejewski i Patryk Lewicki rywalizowali podczas zorganizowanych w Szkole Podstawowej w Tylicach gminnych eliminacji Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Drużyna gimnazjalna zajęła II miejsce i otrzymała Puchar Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie.

 • "Czujemy się bezpiecznie"

  W sobotę, 24 marca w naszej szkole odbył się VII GMINNY TURNIEJ DLA DZIECI SZEŚCIOLETNICH: "CZUJEMY SIĘ BEZPIECZNIE". Trzyosobowe drużyny sześciolatków ze szkół naszej gminy, prezentowały wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, znajomości przepisów ruchu drogowego i niektórych znaków, numerów alarmowych, zasad właściwego zachowania się w kontaktach z obcymi oraz ze zwierzętami. Wykazały się również znajomością zasad zdrowego odżywiania  i dbania o zdrowie oraz wiedzą na temat pracy policji, straży pożarnei i pogotowia. Po dziewięciu konkurencjach I miejsce zajęła drużyna ze szkoły w Gwiździnach, II miejsce drużyna z Bratiana, III miejsce drużyna z Jamielnika. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: pani Mariola Domżalska, pan Jarosław Rzeźnikiewicz i pan Ariel Markuszewski, którym serdecznie dziękuję za chęć i pomoc w przeprowadzeniu konkursu. Słowo dziękuję kieruję również do wszystkich osób, na których pomoc mogłam liczyć, a w szczególności paniom: Annie Pieńczewskiej i Oldze Rzeźnikiewicz.

  Sylwia Szulowska

 • Powitanie wiosny przez harcerzy

  Harcerze IV Drużyny Harcerskiej im. F. Chopina wraz z drużynową Beatą Hajduk radośnie i kolorowo powitali wiosnę. Przemaszerowali przez wieś w barwnym, wesołym, rozśpiewanym pochodzie nad jezioro Gil, niosąc Marzanny i transparenty     z wiosennymi hasłami.  Nad jeziorem harcerze spalili Marzanny, żegnając zimę i witając upragnioną przez wszystkich wiosnę.

   Z harcerskim pozdrowieniem

   CZUWAJ!

   dh Beata Hajduk

 • Prezentacja z Anglii

  W ramach projektu eTwinning "Me and my school", który realizowali uczniowie klasy 6 i ich angielscy rówieśnicy z Victoria Primary School, otrzymaliśmy prezentację, która dostępna jest poniżej. Prezentacja wykonana przez naszych uczniów dsotępna jest również na stronie naszej szkoły. Taka forma pracy miała na celu poznanie się szkół i wymianę podstawowych informacji.

   

   

   

 • XIV Gminny Konkurs Ortograficzny

  19.marca 2012 r. w naszej szkole odbył się XIV już Gminny Konkurs Ortograficzny dla gimnazjum i szkoły podstawowej.  Wzięło w nim udział  sześcioro gimnazjalistów i osiemnaścioro uczniów szkoły podstawowej. Troje laureatów z obydwu kategorii będzie reprezentowało naszą gminnę na konkursie powiatowym. Miło nam poinformować, że wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Są to Marta Domżalska ( II b gimn.,2 miejsce, Martę do konkursu przygotowała p. Małgorzata Jankowska) i Julia Otremba ( kl. V, 2 miejsce, nauczycielem przygotowującym Julię jest Emilia Bagrowska). Julia i Marta będą reprezentowały naszą gminę w konkursie powiatowym      2 kwietnia. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

  Emilia Bagrowska

 • Młodzież zapobiega pożarom

  Dnia 13 marca 2012 roku odbył się w Bratianie XXXV Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Nasi reprezentanci: szkoły podstawowej – Agata Lubnau, Angelika Skoczeń, Magdalena Mejka i gimnazjum: Karolina Kłosowska, Ewelina Zabłotna i Anna Suwińska . Poziom wiedzy zawodników był bardzo wysoki, a rywalizacja wyrówna, gdyż różnica uzyskanych punktów była niewielka. Karolina Kłosowska uzyskała IV miejsce. Mimo to szczerze gratulujemy!!! 

 • Lekcja gramatyki - flipped classroom

  Uczniów klasy 5 zapraszamy do obejrzenia kolejnej lekcji języka angielskiego, tym razem na temat czasu Present Continuous. Uczniów klas starszych również zachęcamy do poświęcenia kilku minut na obejrzenie filmiku, dzięki czemu utrwalą swoje wiadomości z poprzednich lat. Wszystkie dotychczasowe lekcje dostępne są pod tym linkiem: klik. Poniżej znajduje się nowe nagranie:

   

 • Kangur Matematyczny

             Dnia 15 marca 2012 r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Celem Konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.  Konkurs został przeprowadzony w sześciu kategoriach:

  • Maluch (klasa IV SP) - 2 uczniów,
  • Beniamin (klasa V SP) - 2 uczniów,
  • Kadet ( klasa Ib (2 os.) i IIb (6 os.) gimnazjum) - 8 uczniów.

  Każdy uczestnik konkursu otrzymał test zawierający 30 pytań (Maluch -24). Do każdego z nich podano 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za zaznaczenie błędnej odpowiedzi uczeń otrzymuje  punkty ujemne. Zadania miały różną skalę trudności.
  Każdu uczestnik przystepujący do Konkursu otrzymał nagrodę uczestnictwa (łamigłówkę przestrzenną).


                                                                                                                                               Szkolny koordynator konkursu Teresa Wojtas

 • Z okazji Dnia Kobiet w naszej szkole odbyły się wybory na najsympatyczniejszą uczennicę Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

  Oto wyniki z poszczególnych klas:

  Szkoła Podstawowa

  "0" (5-latki) - Natalia Pyska
  "0"(6-latki) - Nadia Rzeźnikiewicz
  1 kl. - Katarzyna Pokojska
  2 kl. - Julia Baldauf
  3 kl. - Wiktoria Karska
  4 kl. - Anna Wojnowska
  5 kl. - Angelika Skoczeń
  6 kl. - Agata Lubnau


   Gimnazjum:
  Ia - Weronika Lewsza
  Ib - Monika Lewandowska
  IIa - Katarzyna Szramka
  IIb - Małgorzata Żabińska
  IIIa - Roksana Magierek
  IIIb - Ewelina Zabłotna

  Najsympatyczniejszą uczennicą Szkoły Podstawowej została ANNA WOJNOWSKA z kl.IV

  Najsympatyczniejszą uczennicą Gimnazjum została MONIKA LEWANDOWSKA z kl. Ib

   Serdecznie GRATULUJEMY!

 • Kabaret z okazji Dnia Kobiet

  8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet i jak tradycja nakazuje, męska część naszej szkolnej społeczności przygotowała kabaret na tę uroczystość. Skecze zaprezentowane przez naszych uzdolnionych artystów-trzecio-klasistów, Kacpra i Remka, rozbawiły do łez nasze cudowne panie, a wszystko można obejrzeć w filmach poniżej: 

   

 • Sala gimnastyczna

  W zakładce "sala gminastyczna" dostępny jest uaktualniony harmonogram pozalekcyjnych zajęć sportowych.

 • Obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych

  1 marca od dwóch lat obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Żołnierzy Wyklętych - święto państwowe ku czci żołnierzy antykomunistycznego podziemia. Oddajemy hołd bohaterom, którzy zginęli za Ojczyznę, walcząc z sowieckim zniewoleniem, a dzisiaj stanowią dla nas niedościgniony wzór patriotyzmu i oddania za kraj.

  W celu uczczenia pamięci żołnierzy wyklętych walczących z komunistami w obronie naszej wiary, niepodległości i tradycji w dniu ich święta w Gminnym Centrum Kultury w Mszanowie odbyła się uroczystość p.n. ,,Partyzancki kraj nad Welem”, w której mieli również zaszczyt uczestniczyć: dyrektor Zespołu Szkól im. Jana Pawła II w Jamielniku- pani Marzena Weisgerber, pani wicedyrektor- Danuta Cyglicka oraz grupa młodzieży z naszego gimnazjum wraz z nauczycielami prowadzącymi.

  Po przywitaniu wszystkich przybyłych gości przez wójta gminy Nowe Miasto Lubawskie - Tomasza Waruszewskiego i odśpiewaniu hymnu gimnazjaliści z Jamielnika zaprezentowali przygotowaną przez siebie część artystyczną składającą się z patriotycznych pieśni i wierszy o Ojczyźnie. Wzbudziła ona wielkie uznanie wśród wszystkich uczestników spotkania i została nagrodzona gromkimi brawami.

  Należy dodać , że w trakcie trwania uroczystości nasi uczniowie mieli także możliwość poznania samego żołnierza wyklętego- obecnego na obchodach Kazimierza Komoszyńskiego pseudonim Kajtek oraz wysłuchania pani Ewy Rzeszutko opowiadającej o cudzie pod Boleszynem Andrzeja Rózyckiego- żołnierza powstania antykomunistycznego.

  Dodała: Beata Hajduk

   

 • Sala gimnastyczna

  W zakładce "Sala gimnastyczna" zamieszczone zostały zasady regulujące korzystanie z naszej sali, podjęte Uchwałą Rady Gminy. Zainteresowanych zapraszamy do lektury. 

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku
  13-332 Jamielnik, ul Szkolna 10,
  woj. warmińsko-mazurskie
 • tel/fax 0 56 472 17 26

  Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.15 - 15.15

Galeria zdjęć