Nawigacja

 • 24.09.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Sprzątanie Świata 2014 - klasa 4.

 • Posprzątaliśmy najbliższą okolicę

  24.09.2014

  Dnia 24 wrzesnia wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, jak co roku, uczestniczyli w akcji Sprzątanie Świata. Każdy bez względu na wiek dziarsko zabrał się do porzadkowania. Uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią p. Emilią Bagrowską udali się w kierunku lasu i znaleźli tam niestety, nie dary jesieni, ale sterty śmieci. Pracy  było sporo, czego efektem są wory śmieci, które zebraliśmy w najbliższej oklicy. Posprzątaliśmy cały teren naszej pięknej miejscowości, ale zdajemy sobie sprawę, że akcję musielibyśmy powtarzać przynajmniej raz w miesiącu, by sterty odpadów nas nie zalewały. Los Jamielnika jest w naszych dłoniach! Nie pozwólmy, by urocze zakątki naszej wsi pokryły warstwy brudu i zalegających śmieci! Bądźmy świadomymi mieszkańcami naszej MAŁEJ OJCZYZNY!    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze sprzatania klasy 4 w albumie:)

   

  Emilia Bagrowska

   

 • Dalszy etap rozgrywek nie dla nas - III miejsce w Turnieju o puchar Donalda Tuska

  23 wrzesnia na Boisku Orlik w Bratianie odbył się II etap Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Donalda Tuska. Do turnieju zgłosiły się trzy zespoły które wygrały etapy gminne: Dłutowo, Zajączkowo, Jamielnik. Tym razem naszym chłopcom zabrakło odrobinę szczęscia i w zaciętych meczach przegraliz Zajączkowem 0:1 i z Dłutowem 4:3 ostatecznie zajmując 3 miejsce w turnieju. Dziękujemy chłopakom za walkę.

 • Filmik promujący projekt - wersja angielska

 • Książki online

  Podczas ostatnich zajęć z native speakerami nasi uczniowie, pracując w grupach,  mieli okazję tworzyć e-książki, które dostępne są w poniższych linkach - zapraszamy do ich obejrzenia:

  Patryk i Kacper - link

  Julia, Kamila i Alicja - link

  Julia, Klaudia, Ola - link

  Paulina i Angelika - link

  Agata i Sandra - link

 • 18.09.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Amerykanie na angielskim.

 • Filmik promujący projekt - wersja polska

 • I miejsce w Turnieju Gminnym o puchar Donalda Tuska kategoria gimnazjum i młodsi

  W czwartek 11 wrzesnia na boisku Orlik w Bratianie odbył się Turniej Piłki Nożnej o puchar Donalda Tuska w kategori wiekowej pierwszych klas gimnazjum i młodszych zawodników. W tym roku do etapu Gminnego zgłosiły się tylko dwie drużyny Jamielnik i Bratian. Trenerzy zdecydowali że drużyny rozegrają mecz 2x20min. Nasza drużyna w składzie Patryk Skwarek, Maciej Bartczak, Piotr Granica, Karol Łukwiński, Adrian Gorzka, Paweł Pokojski, Miłosz Kaczerzewski i Piotr Pyska nie dała szans przeciwnikom pokonując ich aż 14-1. Gratulujemy chłopakom i życzymy powodzenia na etapie powiatowym.

 • I miejsce w Turnieju Donalda Tuska klas 4-5 SP

  10.09.2014

  W środę 10 wrzesnia o godzinie 12.00 na Orliku w Bratianie odbył się Gminny etap Turnieju o puchar Donalda Tuska. Do turnieju zgłosiło się pięć drużyn z Gminy Nowe Miasto Lubawskie: Jamielnik, Bratian, Gwiździny, Tylice i Radomno. Nasza reprezentacja z klas 4-5 w składzie: Remigiusz Duda, Karczewski Cezary, Wojciechowski Krzysztof, Jarzębowski Kacper, Granica Jakub, Żuralski Mateusz, Bąkowski Mariusz, Karol Pyska okazała się bezkonkurencyjna wygrywając z wszystkimi drużynami i tracąc tylko jednego gola w turnieju. Gratulujemy chłopakom i życzymy powodzenia na etapie powiatowym, który odbędzie się już 24 wrzesnia.

 • Tabletorium Językowe

  1 października 2014r. rozpoczynamy realizację projektu pt. "Międzykulturowe tabletorium językowe", finansowanego w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Projekt napisany został z ramienia Fundacji Usłyszeć Afrykę i realizowany będzie w dwóch placówkach: w Zespole Szkół w Jamielniku i ośrodku dla tzw. „dzieci ulicy”, Home of Hope, w Zambii. Osobami, które zajmują się realizacją projektu są Łukasz Rumiński (Zespół Szkół w Jamielniku) i Jacek Rakowski (Home of Hope). Praca uczniów odbywać się będzie online – zakupione zostaną tablety dla 10 uczniów – 5 z Polski i 5 z Zambii, zainstalowane zostanie także łącze internetowe w zambijskiej placówce.

  Potrzeby i cele:
  – nauka języka angielskiego przy wykorzystaniu nowych technologii uczniów z Jamielnika z tzw. dziećmi ulicy z ośrodka Home of Hope (uczniowie na tabletach tworzyć będą filmy, e-książki, komiksy, awatary, krzyżówki, gry edukacyjne, prezentacje, nagrywać swój głos do obrazków, fiszki wyrazowe, mapy myśli – wszystko online przy dostępie do darmowych narzędzi)
  – poznanie nawzajem swoich środowisk, kultur
  – zwiększenie odpowiedzialności za własny proces nauki oraz nauki kolegów z ośrodka
  – wzmocnienie wiary we własne umiejętności językowe, umiejętności posługiwania się TIK
  – zniesienie barier kulturowych pomiędzy naszymi uczniami.

  Krótki opis bezpośredniej grupy odbiorców/uczestników projektu:

  1. Uczniowe gimnazjum wykazujący szczególne umiejętności posługiwania się językiem angielskim, technologią, interesujący się życiem w krajach afrykańskich.
  2. Uczniowie z ośrodka „Home of Hope” dla tzw. dzieci ulicy w Lusace, w Zambii. Zjawisko dzieci ulicy istnieje w Zambii od wielu lat. Lusaka, jako stolica, z naturalnych przyczyn skupia ich najwięcej, bo ok. 3 tyś.

  Zapraszamy do odwiedzenia bloga projektu pod adresem: https://tabletorium.wordpress.com/

   

   

 • Zadzwonił pierwszy dzwonek!!!

  Dnia 1 września wszyscy uczniowie, nauczyciele i dzieci z Zespołu Wychowania Przedszkolnego spotkali się na uroczystej inauguracji roku szkolnego. O to, aby spokojnie przeżyć nowy rok szkolny modliliśmy się w naszym kościele parafialnym, mszę poprowadził ks. proboszcz Marek Wróblewski. Następnie udaliśmy się do szkoły, by uczestniczyć w uroczystym otwarciu nowego roku szkolnego 2014/15. Tę uroczystą chwilę urozaiciły występy uczniów z klas 4-6 szkoły podstawowej ( Zosi Jabłońskiej,Wiktora Górskiego, Kacpra Grzywacza, Julii Leśniewskiej, Wiktorii Karskiej i Zuzanny Lewandowskiej) oraz najmłodszego adepta sztuki recytacji 4- letniego Fabiana Bagrowskiego. Część artystyczną poprowadziła uczennica klasy Ia - Agata Jabłońska. Uczniów do występów przygotowała p. Emilia Bagrowska. Po wysłuchaniu części artystycznej obejrzeliśmy króciutki reportaż z odsłonięcia w Mszanowie pomnika gen. Waraksiewicza. Po nim nastąpił najważniejszy dla uczniów punkt dnia, czyli przedstawienie wychowawców i nauczycieli uczących poszczególnych przedmiotów. W tym roku do naszego grona dołączyły panie: E. Przybyłowska (OP 5 - latki), G. Zagórska ( nauczycielka przyrody) i A. Falkowska ( nauczycielka geografii). Po prezentacji grona uczniowie wraz z wychowawcami udali się do wskazanych klas. A od wtorku już rozpoczną kolejny rok nauki, ale...za 10 miesięcy znów będą wakacje!!!:)

   

  E. Bagrowska

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

  Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku informuje, iż uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015, odbędzie się 1 września 2014r. o godzinie 8.30.

  Porządek uroczystości:

  - Przyjazdy według rozkładu z ubiegłego roku szkolnego;

  - Msza Święta;

  - Rozpoczęcie roku szkolnego przez dyrektora szkoły;

  - Spotkanie z wychowawcami i nauczycielami w klasach;

  - Planowane zakończenie uroczystości ok. 10.30.

 • KRÓTKA PREZENTACJA Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

 • Certyfikat Jakości Kształcenia Języków

  Nasza szkoła otrzymała certyfikat za udział w II edycji Programu "Instaling dla Szkół" w uznaniu skutecznego wykorzystania innowacyjnego systemu optymalizacji nauki słownictwa Insta.Ling w roku szkolnym 2013/14.

  Aplikacja wykorzystywana była przez uczniów pana Łukasza Rumińskiego (j. angielski) i pani Emilii Bagrowskiej (j. polski).


 • POZNALI PRACĘ PIEKARZA

  09.06.2014

  9 czerwca 2014 r. uczniowie klasy III udali się na wycieczkę do Nowego Miasta Lubawskiego. Zanim wyruszyli do Straży Pożarnej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Policji i Gazety Nowomiejskiej udali się do Piekarni GS w Pacółtowie. Dowiedzieli się w jaki sposób produkuje się tradycyjny chleb na zakwasie. Zwiedzili pomieszczenia piekarni, obejrzeli cykl powstawania chleba, Zobaczyli piece służące do wypieku pieczywa. Skosztowali przepysznych chlebów, bułek oraz rogali. Mieli okazję docenić trudną, a jakże piękną pracę piekarza.  Zapraszam do obejrzenia zdjęć w galerii- Katarzyna Przeradzka

 • Odwiedziny u koni

  25.06.2014

  Tuż przed zakończeniem roku szkolnrgo uczniowie klasy III z panią wychowawczynią Katarzyną Przeradzką i panią katechetką Hanną Pieńczewską udali się na ostatnią wycieczkę. Dzięki uprzejmości pana Andrzeja Gajewskiego zwiedzili stadninę koni w Jamielniku. Dowiedzieli się wielu ciekawych informacji, między innymi jak wygląda stajnia, co jedzą konie, jakie mają zwyczaje i w jaki sposób są pielęgnowane. Mieli okazję przyjrzeć się im na wybiegu. Za miele spedzone chwile podziękowali zwierzętom suchym chlebem i pysznymi marchewkami. Dla wielu z nich było to pierwsze spotkanie z końmi, ale jak zapewniali - nie ostatnie.  

  Zapraszam do obejrzenia zdjęć w albumie fotogr. - Katarzyna Przeradzka

 • ROWEROWY BIWAK

  18.05.2014

  Kolejny raz uczniowie klasy III wraz z opiekunami i rodzicami wybrali się do gospodarstwa agroturystycznego ,,U Babci i Dziadka" w Lekartach. Tym razem na biwak rowerowy. Nie było czasu na nudę. Wycieczki rowerowe po lesie. Rozgrywki sportowe :w  piłkę nożną, w badmintona, w dwa ognie, ringo, skoki przez skakankę. Chętni korzystali z huśtawki lub grali w gry planszowe. Jeszcze inni zajęli się kolorowaniem obrazków. Nikogo nie zabrakło na wieczornej dyskotece poprzedzonej pieczeniem kiełbasek. Ekologiczne posiłki na łonie przyrody smakowały wprost niesamowicie. A do tego spiew ptaków....

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotogr.-  wychowawczyni  Katarzyna Przeradzka

 • Wyginam śmiało ciało!

  Aerobik to sport dla wszystkich od przedszkola do seniora. Inicjatorem pomysłu było Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Wsi Jamielnik. Wspólnie pisaliśmy projekt „Aktywność fizyczna w każdym wieku to radość i zdrowie”. Polegał on na zachęceniu jak największej ilości osób do wspólnego, rodzinnego wypoczynku w formie aerobiku, chodzenia z kijkami, zabaw sportowych dla całych rodzin i propagowaniu jazdy rowerem. Projekt trafił w potrzeby mieszkańców Jamielnika i okolic. Mamy z córkami ćwiczyły wytrwale. W czasie imprez wiejskich wiele osób brało też udział w turnieju rodzin, rzutach kaloszem, biegu ulicznym, piłowaniu drewna na czas oraz rozgrywkach w piłkę nożną. Podczas zabaw wszystkim towarzyszł dobry humor.

  Miroslawa Granica

  Zdjęcia w galerii: link

 • Czy nasze nawyki żywieniowe są zdrowe? - projekt gimnazjalny kl. IIb

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku
  13-332 Jamielnik, ul Szkolna 10,
  woj. warmińsko-mazurskie
 • tel/fax 0 56 472 17 26

  Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

Galeria zdjęć